Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sluníčko, mořská nebo chlorovaná voda. Nebo jste snad experimentovala s melíry, trvalou či narovnáváním vlasů? Tak jako tak vlasy dostaly zabrat a teď se lámou, jsou matné, bez lesku a síly.

6 tipů, jak bleskově zachránit vlasy

Zničené vlasy
zdroj: oficiální zdroj Zničené vlasy
aktualizováno 07.09.2014, 00:42 | 07.09.2014, 00:42 | Krasna.cz/trm

Sluníčko, mořská nebo chlorovaná voda. Nebo jste snad experimentovala s melíry, trvalou či narovnáváním vlasů? Tak jako tak vlasy dostaly zabrat a teď se lámou, jsou matné, bez lesku a síly.

Je tedy třeba začít dodržovat některá základní pravidla pro správnou péči a navrátit tak vlasům ztracenou vitalitu a krásu.

 

Více péče


Pokud jste zvyklá běžně používat pouze šampon, tak v případě poničených vlasů se vybavte lépe. Neměla by chybět péče při každém mytí v podobě kondicionéru, dvakrát týdně vlasové masky. Doporučuje se používat celou řadu výrobků od jedné firmy, protože produkty na sebe lépe navazují. Poničeným a vysušeným vlasům svědčí výrobky s obsahem přírodních olejů, jako je kokosový, lněný nebo třeba arganový olej. Bojíte se, že vám olejíček vlasy umastí? „Kvalitní vlasový olej by Vám při správné aplikaci rozhodně vlasy zmastit neměl. Já používám vlasový olej s vysokým obsahem keratinu od značky Tahe Keratin Gold, který perfektně chrání vlasy proti vnějším vlivům. Obecně se olejíčky doporučují aplikovat spíše jen do roztřepených konečků,“ poradila nám profesionální kadeřnice Barbora Greplová.

 

 

Pozor na teplo


Teplo je dosud nejlepší způsob, jak docílit elegantního, hladkého vzhledu. Ale co když potřebujete chránit vaše vlasy před poškozením způsobeným právě použitím fénu, kulmy a žehličky? Používejte pečující přípravky před stylingem i po něm. Pokud máte jemné vlasy, nastavte přístroje jen na nízkou teplotu. Střední a hrubé vlasy zvládnou i mírně vyšší teploty. „Doporučuji koupit si profesionální žehličku. Sice je dražší, ale má regulaci teploty, takže vlasy nepřepaluje. Já používám profesionální žehlička na vlasy s iontovou technologií Millenium 2,0, která si dokáže teplotu regulovat sama,“ prozrazuje Bára.

 

Mýt či nemýt


Nemyjte si vlasy příliš často. Mytí vlasů každý den způsobuje vysoušení, protože nedává pokožce hlavy šanci na výrobu „přirozeného oleje“, který vaše vlasy potřebují, aby zůstaly zdravé. Zkuste mytí místo toho mytí dvakrát nebo třikrát týdně. Ale ať už si vlasy myjete jednou týdně či každý den, nezapomeňte vlasům dodat potřebnou péči, výživu a hydrataci. Jak říká Bára: „Více než na četnosti mytí vlasů záleží na použitých přípravcích. Ať už si myjete hlavu jednou týdně nebo každý den, je důležité dodat vlasům potřebnou výživu, dostatečně je hydratovat a zajistit, aby se leskly.“

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Brazilský keratin: spása pro tvé vlasy
Vlasy zničené barvením? Jak o ně správně pečovat
Domácí masky na vlasy: Dej sbohem suchým a roztřepeným konečkům!

 

Sušit jemně


Po umytí vlasů sušte vlasy ručníkem opatrně. Předkloňte se a nechte své vlasy viset dolů a ručníkem jen vymačkávejte ven přebytečnou vodu. Při příliš hrubém sušení může totiž dojít k poškození vlasů. Také se nedoporučuje chodit spát s mokrými vlasy, pokožka hlavy je potom citlivá, vlasy se u kořínků mastí a naopak konečky jsou vysušené. A pokud si vlasy raději fénujete, nechce si poradit od profesionálky: „Především bych vám doporučila zakoupit u Vašeho kadeřníka profesionální fén s iontovou technologií. Během fénování se z něj uvolňují negativní ionty, které napomáhají vstřebávání molekul vody do vlasů a vlas tak hydratují. Navíc nabízí možnost volby studeného vzduchu, po jehož použití účes lépe drží a neplihne. Ani zde však nezapomínejte na termoochranu vlasů,“ radí odbornice.

 

Keratin


Keratin je jednou ze základních organických látek, kterou vlasy přirozeně obsahují. Ale co když postrádají pružnost a pevnost? Vlivem chemických vlivů, působením tepla a také s přibývajícím věkem keratin ve vlasech ubývá. Vlas slábne, je dehydratovaný a snadněji se láme. Dodání extra dávky keratinu pomůže k obnovení poškozeným vlasům znovu sestavit vnitřní struktury.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Toužíš po dlouhých vlasech? Vyzkoušej keratinovou metodu
Máš zničené vlasy z neustálého barvení? Zkus brazilský keratin
Tvým zničeným vlasům pomůže botox

 

Keratin ochrání vaše vlasy před nepříznivými vlivy, jako jsou slunce vítr, mráz, chlorovaná a mořská voda. Keratinovou péči vybírejte pečlivě, vyzkoušejte apříklad patentovaný Trionic keratin, který je maximálně slučitelný s vlasem (seznam kadeřnictví, kde ošetřují vlasy pomocí Trionic keratinu, naleznete na kosmetikatahe.cz). Ptáte se, jaké má výhody? „Výhodou je, že v tomto produktu není obsažený formaldehyd. Sice nenarovná vlasy úplně, ale postará se o jejich hloubkovou regeneraci, vyhlazení, zbavení případného krepu, opětovnou hydrataci, pevnost a celkově zdravý vzhled. Vlasy vyhladí na několik měsíců,“ prozradila na závěr profesionální kadeřnice Barbora Greplová.1 hlasů
Vaše hodnocení