Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dívka jménem Polina si myla vlasy každý den, byla to pro ni taková běžná rutina. Záviděla všem lidem, kterým stačilo umýt si vlasy jen jednou týdně nebo ještě méně často. Také by ráda ušetřila trochu času tím, kdyby se o vlasy nemusela tolik stara...

Nový blogerský hit: Jak si celý týden nemýt vlasy a stále vypadat dobře?

Polina
zdroj: Brightside.me Polina
aktualizováno 23.08.2019, 00:00 | 23.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Dívka jménem Polina si myla vlasy každý den, byla to pro ni taková běžná rutina. Záviděla všem lidem, kterým stačilo umýt si vlasy jen jednou týdně nebo ještě méně často. Také by ráda ušetřila trochu času tím, kdyby se o vlasy nemusela tolik starat. Mnoho kadeřnic navíc tvrdí, že časté mytí vlasů jim tak akorát škodí a vlasy se pak mastí ještě rychleji.

A tak se Polina rozhodla vynechat mytí vlasů na jeden týden. I přes experiment však chtěla po celou dobu vypadat hezky a upraveně. Podmínkou pro ni bylo, že ráno před zrcadlem nestráví déle než čtvrt hodiny.


Den první


V den, kdy začala svůj experiment, si Polina umyla vlasy a nechala je volně rozpuštěné. Vlasy byly krásně čerstvé a načechrané. Pak odešla do práce a posléze se chtěla vidět se svým přítelem. Vlasy upravila pouze pomocí pinetky s ozdobou.

 

Polina
(Foto: Brightside.me)


Den druhý


Polina chtěla mít i dnes svěží účes, proto se rozhodla udělat si lokny. Aby účes vydržel být hezky vzdušný, hodně kadeřníků doporučuje často měnit stranu, na které se nachází pěšinka. A tak si Polina přehodila vlasy na stranu, kterou nepoužívá málokdy. Když si totiž vlasy v určité poloze zvyknou, tak pak vypadají zplihle a také se na této straně víc špiní.

 

Polina
(Foto: brightside.me)


Den třetí


Z předchozího dne Polině zůstaly ještě nějaké lokny, a tak je chtěla využít do culíku. Načechrala si vlasy u kořínků, aby zakryla to, že už tam jsou špinavé a udělala si nízký ohon. Přestříkala účes lakem na vlasy a kořínky zčásti zakryla slunečními brýlemi. Vůbec se necítila špatně, přestože už si třetí den neumyla vlasy.

 

Polina
(Foto: Brightside.me)

 

ČTĚTE TAKÉ:

MYTÍ VLASŮ: Co ti pomůže a co vlasy naopak zničí?
Kolik šamponu a jak často vlasy mýt? Známe pravidla ideální péče o vlasy
Krása vlasů začíná už při mytí. 5 tajemství tvého šamponu


Den čtvrtý


Čtvrtý den už ale Polininy vlasy vypadaly opravdu mastně, proto tentokrát poprvé za tento týden použila suchý šampon jako alternativu k jejich umytí. Suchý šampon kolem jejích vlasů vytvořil povlak a na chvíli tak zakryl mastnotu. Původně si dívka chtěla opět udělat ohon, ani konečky už ale nevypadaly dobře, a tak si zapletla francouzský cop, který nemyté vlasy skvěle zakryje. Po dokončení účesu se cítila opravdu pohodlně a dokonce navštívila posilovnu.

 

Polina
(Foto: Brightside.me)


Den pátý


Protože měla předchozí den cop, Polininy vlasy stále vydržely zvlněné. U kořínků si je trochu natupírovala a z vrchních vlasů pak udělala poloviční drdol. Ostatním dívkám po této zkušenosti také radí, že pokud máte opravdu mastné vlasy a žádný čas na jejich umytí, měly byste si zvýraznit rty, které od mastných vlasů odvedou pozornost.

 

Polina
(Foto: Brightside.me)


Den šestý


Dnes měl Polinin partner narozeniny, a tak se rozhodla, že je to skvělá příležitost udělat si drdol. Nikdy by ji nenapadlo, že vytvořit si večerní účes pro ni bude tak snadné. Natupírovala si vlasy u kořínků a zbytek vlasů si vyčesala nahoru. Dnes je navíc trend kombinovat různé styly, a tak by tento účes ladil i ke sportovnějšímu oblečení.

 

Polina
(Foto: Brightside.me)


Den sedmý


Tento den se chtěla Polina trochu projít, její vlasy už ale byly vážně hodně mastné. Aby je zakryla, šikovně využila šátek. Čím barevnější, tím lepší, protože odpoutá pozornost od neumyté hlavy. Šátek ve vlasech vypadá skvěle, i když vlasy vyčešete nebo si uděláte drdol jen dole u krku. Kromě šátku využila neviditelné vlásenky a bylo to.

 

Polina
(Foto: Brightside.me)


Po dokončení experimentu viděla Polina mnoho pozitiv, které jí nemytí vlasů přineslo. Zaprvé svou kštici nechala odpočinout a teď se opravdu méně mastí, takže si vlasy myje každý třetí až čtvrtý den. Díky tomu si také nemusí vlasy každý den fénovat, a tak jsou pružnější a lesklejší. Když si totiž maz z vlasů hned nesmyje, tak se rovnoměrně rozprostře až do konečků vlasů a vyživí je. Kromě toho si teď Polina také umí udělat víc účesů.0 hlasů
Vaše hodnocení