Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvářenka je velice důležitou součástí líčení, a to hlavně v případech, kdy používáš make-up.

Aplikace tvářenky krok za krokem

Tvářenka
zdroj: Thinkstockphotos Tvářenka
aktualizováno 11.11.2012, 14:29 | 11.11.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Tvářenka je velice důležitou součástí líčení, a to hlavně v případech, kdy používáš make-up.

Tvářenka je velice důležitou součástí líčení, a to hlavně v případech, kdy používáš make-up. Protože pokud je make-up hodně krycí, sjednocuje barvu pleti a snaží se zamaskovat barevné nedostatky, může způsobit, že barva celého tvého obličeje bude stejná, a to všude. Což ovšem vypadá poměrně nezdravě nebo nepřirozeně.

Právě proto je vhodné použít tvářenku. Díky ní budeš mít jistý šmrnc, můžeš s její pomocí dodat svému obličeji hezký tvar a svou tvář rozzářit.

Jenže tvářenek existuje hrozně moc a její aplikace má určitá pravidla, která je dobrá znát. Vyhneš se tak velkých chybám a nedostatkům.

 

 

Rozlišujeme dva hlavní typy tvářenek, které jsou nejvyužívanější – pudrovou a krémovou tvářenku. Pudrová tvářenka je kompaktní, vypadá v podstatě jako pudr, jen má odlišnou barvu. Aplikovat ji můžeš pomocí štětce, nejlépe tím, který je lehce zkosený – ty jsou pro aplikaci tvářenky nejvhodnější. Nevýhoda pudrové tvářenky je určitě ta, že může pleť mírně vysušovat a u starších žen, které mají vrásky, je může zvýraznit.

Krémová tvářenka je také velice oblíbená, neukládá se do vrásek a je nejvhodnější právě pro hodně suchou pleť.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Moc tmavý make-up? Vylepši ho!
Tajemství BB krému: čím je tak zázračný?
Líčení, které odolá i v dešti

Použití tvářenky v denním líčení by mělo být jemné a ne přehnané – nechceš přeci vypadat jako rajčátko. U večerního líčení můžeš tvářenky trochu přidat, protože umělé světlo dělá s make-upem divy. Vždy si ale dávej pozor na to, jaký je tvůj celkový make-up. U výrazného nalíčení je lepší volit tvářenky méně, u nenápadnějšího si můžeš více vyhrát.

Na aplikaci je důležitý mít čistý a dobrý štětec, alespoň na tu pudrovou tvářenku. Krémovou můžeš i rozetřít prsty, ale u té pudrové by mohly vznikat ošklivé přechody, navíc by ti to vůbec nešlo pohodlně a nevypadalo by to přirozeně. Štětec není vůbec drahý a pořídíš ho za pár korun v drogeriích, parfumériích nebo na internetu.

Tvářenka u kulatého obličeje

Pokud se ti nelíbí tvůj tvar obličeje a přijde ti moc kulatý, zaoblený, je na místě ho opticky zúžit, což můžeš dokázat právě s pomocí tvářenky.

Nanes ji nejvíce tam, kde se spojuje horní a dolní čelist (kousek pod začátkem lícní kosti), tak obličej opticky zeštíhlíš.

Tvářenka u hranatého obličeje

S hranatým obličejem mívají dívky také problémy, protože jejich rysy se jim zdají příliš ostré a nápadné. Tady chceme obličej a rysy zjemnit.

 

 

Tvářenku aplikuj na vrchol líček – když se na sebe usměješ, je to ta nejvyšší část tváří.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz píší: 
Trendy make-up a brýle: Vsaďte vše na svůdný pohled!
Sexy XXL: Módní pravidla pro boubelky!

Tvářenka u oválného obličeje

Oválný obličej je vítězný, je to ten nejuniverzálnější typ obličeje a dívky, které jsou jeho majitelkami, nemají takové problémy při výběru účesu, líčení nebo právě při aplikaci tvářenky.
Nejlépe bude tvářenka na oválném obličeji vypadat podél lícních kostí – tedy šikmo.

Na správnou aplikaci tvářenky se můžeš podívat i na videu:4 hlasů
Vaše hodnocení