Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pryč jsou časy, kdy byly největším výstřelkem barevné klipsy z Bravíčka. Kdo by chtěl náhražku vlasů, když jeho vlastní můžou hrát klidně všemi barvami duhy? Přemýšlíš i ty o změně své hřívy? Pak je dnešní článek přesně pro tebe!

Barvení vlasů doma: Pozor, na jaře může skončit katastrofou

Barevné vlasy - 7
zdroj: boredpanda.com Barevné vlasy - 7
aktualizováno 30.04.2019, 00:00 | 30.04.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Pryč jsou časy, kdy byly největším výstřelkem barevné klipsy z Bravíčka. Kdo by chtěl náhražku vlasů, když jeho vlastní můžou hrát klidně všemi barvami duhy? Přemýšlíš i ty o změně své hřívy? Pak je dnešní článek přesně pro tebe!

Barvení vlasů patří mezi nejčastější změny, které na našem těle provádíme. Není divu, v dnešní době máme již neomezenou paletu možností, které můžeme zkusit. A když se nám to nebude líbit? Klidně to hned další měsíc změníme.


Vlasová kosmetika je nyní v barvení vlasů na daleko vyšší úrovni, než bývala, i přesto existují určitá rizika, na která by sis měla dávat při barvení vlasů pozor.

 


Poškození


I přesto, že dnešní přípravky na vlasy obsahují daleko více výživy, než kdysi, nic to nemění na tom, že vlas se barvením vysušuje. A suché vlasy jsou náchylné k lámaní. Pomálané vlasy rovná se zničené vlasy. Pokud se tedy chystáš změnit barvu, popřemýšlej o tom, jestli ti to spíš neuškodí, než přidá.

 

Obzvlášť teď po zimě bývají naše vlasy zničené a vysušené z věčného nošení čepic, šál a svetrů. V případě změny barvy buď tedy rozhodně připravená na to zainventovat nejprve do kvalitní výživy, kterou bude tvá koruna krásy potřebovat, nebo do barvy, která barví a současně o vlasy pečuje. Suché a porézní vlasy navíc mohou při barvení chytat nerovnoměrně nebo příliš intenzivně, což vždy není žádoucí.

 

S domácím barvením pomůže:

 

Barvy na vlasy
(Foto: Archiv firem)

 

* Barva na vlasy Syos Color Toner (150 Kč, prodává Tesco). Červený odstín pro vlasy plné záře.

 

* Veganská barva na vlasy Paul Mitchell The Color XG (384 Kč). Směs výživných ingrediencí, včetně bavlníkového a rýžového mléka činí vlasy lesklé a zdravé.

 

* Barva na vlasy Schwarzkopf Urban Metallics U67 Blue Mercury (109 Kč, prodává dm). Chladné odstíny s kovovými odlesky zanechají vaše vlasy lesklé a duhově metalické. Live Urban Metallics obsahuje kokosový olej, který dodá vašim vlasům posílení a zanechá je na dotek jemné.

 
* Barva Color Sensation od Garnier Rose Blondes (100 Kč). Blond vlasy získají jiskřivé, narůžovělé odlesky a navíc krásnou, květinovou vůni.

 

Ochranu vlasů zajistí:

 

Péče o vlasy
(Foto: Archiv firem)

 

* Lifting Oil Clinical Hair&Health (50 ml, 1300 Kč). Vlasy posiluje a ošetřuje. Mokrým dodává lesk a zlepšuje jejich rozčesávání. Suché naopak chrání, vyživuje, hydratuje a posiluje. Obecně vlasům propůjčuje jas, elasticitu a sílu. Nemastí, proto je možné jej požít každý den.

 

* Rozpustná olejová maska Lush (20 g, 285 Kč). Kořeněná maska na vlasy a vlasovou pokožku pro důkladnou péči už od kořínků. S jojobovým a olivovým olejem pro hydrataci, lesk a zlepšení pružnosti a s osvěžující absolue z kopřivy a rozmarýnu vyrovnávající věčně nespokojenou pokožku.
 
* Vlasová maska TRESemmé Biotin Repair + 7 Instant Recovery (129,90 Kč, prodává dm). Maska dodá vlasům hloubkovou péči, jež vás odmění nekonečně krásnými a vyživenými vlasy. Obsahuje Pro-Repair Complex, který viditelně uzdravuje kadeře poškozené chemikáliemi, horkem i mechanickým poškozením. Navíc jim dodává sílu pro oživení růstu.


* Regenerační péče na vlasy L'Oréal Professionnel Pro Fiber (šampon 250 ml, 340 Kč, maska 620 Kč), modrá řada Re-Create, fialová Reconstruct. Svým působením rekonstruuje, uhlazuje a hydratuje poškozené vlasy od kořínků po konečky, vlasy zanechává silnější a přináší jim dlouhotrvající ochranu před poškozením.
 


Trendy nejsou pro všechny


Změna barvy vlasů je velice výrazný krok, který může absolutně proměnit celou naši visáž. Že bys chtěla zkusit černou nebo odvážně růžovou? A jsi si jistá, že ti bude slušet? Zkus si nejdřív zjistit, jaký jsi barevný typ. Výběr barvy bude pak daleko snazší a navíc si budeš jistá v tom, že ti bude slušet. Opět na jaře je to nejkomplikvanější: po zimě je pleť bledá, unavená až zašedlá a v kontratu s odvážnou barvou vlasů může vypadat ještě mrtvolněji, což pokazí celkový dojem.

 

ČTĚTE TAKÉ:
19 PRAVIDEL pro nejkrásnější vlasy, ze kterých NIKDY NESLEVUJ
MYTÍ VLASŮ: Co ti pomůže a co vlasy naopak zničí?
Jsi teplý nebo studený typ?

 

Čerstvá barva versus slunce

 

Každá žena, která si pravidelně dopřává barvení, melír či přeliv, si zároveň přeje, aby docílený odstín rychle neblednul a dlouho si zachoval sytost a lesk. To se stává opravdovým oříškem hlavně během jara a léta, kdy blednutí barvy přímo ovlivňuje sluneční záření, kterému se častěji vystavujeme. Proto během pobytu na přímém slunci, ale i když je pod mrakem, mysli na kvalitní vlasové přípravky s UV filtrem a nos klobouky či šátky.
 

Alergie?


Pokud je tohle tvé první barvení, rozhodně by sis měla nejdříve ověřit, zda nejsi alergická na látky obsažené v barvících přípravcích. Mnoho lidí to ani neví, dokud to nezkusí. Za ty následky to ale nestojí (silné podráždění pokožky hlavy), proto je nejlepší zůstat obezřetný a dbát na prevenci.

 


Profesionál nadevše


Všechny reklamy v televizi nám namlouvají, jak je barvení vlasů jednoduché, opak je ale pravou. Každý kadeřník, ke kterému přijdeš, ti řekne, že je lepší si trochu připlatit, ale mít jistotu ve výsledku. Odborník ti udělá stoprocentně lepší práci se svými profesionálními barvami a vybavením, než ty v koupelně před zrcadlem. Jestli tedy opravdu zvažuješ změnu barvy, kór výraznější, doporučujeme vyhledat profesionála, který ti poradí a pomůže ti vytvořit look tvých snů.


Přemýšlíš o změně barvy vlasů?0 hlasů
Vaše hodnocení