Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Líčení, které sluší tvé nej kamarádce, nemusí tak dobře sednout tobě. Vyber si správný typ podle barvy tvých vlasů.

Blond, zrzka, brunetka: líčení podle barvy vlasů

Barevné líčení
zdroj: Thinkstockphotos Barevné líčení
aktualizováno 27.01.2018, 00:47 | 27.01.2018, 00:47 | Krasna.cz/trm

Líčení, které sluší tvé nej kamarádce, nemusí tak dobře sednout tobě. Vyber si správný typ podle barvy tvých vlasů.

Barvu líčení si vybíráš s ohledem na celou řadu faktorů. Odstín pleti, barvu očí, roční období, barvy oblečení i aktuální trendy. Ladit by ale mělo i s odstínem tvých vlasů. Co sluší bondýnkám, brunetkám i zrzkám?

 

Co sluší brunetkám?

 

Přírodní brunetky mají světlejší pleť s nazlátlým podtónem. Sluší jim teplé barvy, jako hnědá, olivová, zlatá a blankytně modrá. Naopak světlé odstíny jim příliš nesedí, vypadají na nich příliš nevýrazně. Pro blížící se jarní sezónu se neboj hnědorůžové nebo sytě broskvové, levandulová bude nádherně kontrastovat s tvou pletí a zvýrazní ti oči. Máš-li ráda kouřové líčení, zkus inovaci a použij temně modré a zelené stíny, na odvážnější večerní líčení se neboj ovněž vínové v kombinaci s černou či hnědou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Tajemné oči: Podlehni kouřovému líčení
Nové triky v líčení: Dokonalý vzhled jako z Hollywoodu
Okouzlující líčení rtů

 

Brunetkám samozřejmě sluší hnědé stíny. Barvu vol podle odstínu tvých vlasů – čím světlejší je máš, tím světlejší by měly být i stíny. Tmavovlásky s až černým podtónem si mohou dopřát i čokoládové a kouřově černé líčení. V potaz ber i barvu očí.

 

Elegantní účesy - 2
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Máš-li světlou pleť, opatři si bronzující pudr, tím získáš zářivější a zdravější vzhled. Nebo jen nanes bronzující tvářenku na lícní kosti, tvoje tvář tím získá na výrazu.


Základem kosmetické taštičky tmavovlásek by měla být černá řasenka, vhodné oční stíny, světlá tužka na oči (bílá, stříbrná, béžová), lesk na rty s červenohnědým nádechem a bronzující pudr nebo tvářenka. Máš-li ráda rtěnku, vol tmavší barvy, světlé odstíny by na tobě vypadaly nezdravě. Zalichotí ti vínová i svůdná červená.

 

Co sluší blondýnkám?


Patříš-li k blondýnkám se světlým obočím, řasami, i světlou pletí, zkus nahradit příliš intenzivní černou hnědými odstíny. Hnědá řasenka i tužka na oči ti sednou lépe.


Stíny vybírej v pastelových tónech zelené a šedé a intenzivní tóny meruňkové. Letošní jaro diktuje také tmavošedou, temně modrou, měděné, ale také perleťovou s oslnivým leskem. Nebojíš-li se ani výraznějšího líčení, zkus kouřové oči.

 

Líčení podle New York Fashion Week - 15
(Foto: oficiální zdroj)


Na rty si můžeš troufnout nanést celou škálu odstínů, od sladce růžové, přes neutrální meruňkovou, z temnějších odstínů vol na večer malinovou, cihlovou nebo švestkovou.


Make-upem dokonale sjednoť odstíny pleti a rysy zvýrazni béžovo-růžovou tvářenkou. V barvách stínů i rtěnek dej přednost lesklým před matnými odstíny.

 

Co sluší zrzkám?


Tón očních stínů by měl ladit s barvou tvých vlasů. Nejlepší volbou bude hnědá, zlatá a měděná, slušivá je i světle růžová a kombinace modré a zelené. Řasenku a tužku na oči vol raději světlou, hnědý odstín ti zalichotí. Neboj se použít také silnější protažené linky světlejších odstínů. Chceš-li rozzářit svou tvář, použij rozjasňovač – nanes ho do vnitřních koutků očí a na tváře, lehce ho můžeš použít i na T-zónu.

 


Na rty použij růžovou nebo meruňkovou, tmavým tónům a studeným odstínům se rozhodně vyhýbej.

 

Tvá pleť by měla získat zdravě narůžovělý nádech, neboj se tedy použít tvářenku s růžovým podtónem. Je-li tvá pokožka poseta pihami, nesnaž se je zakrývat, udělej z nich naopak svou přednost. Jsou tvou výjimečností a vizitkou, která tě odlišuje od ostatních.18 hlasů
Vaše hodnocení