Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hliník v deodorantech straší nejen ženské pohlaví, ale i mužské. Jenže kdo by stál o propocené podpaží? Máme recept na přírodní deodorant, který v sobě žádná rizika neskrývá.

Bojíš se deodorantů? Víme, jak si vyrobit přírodní

Stop pocení
Stop pocení
aktualizováno 08.06.2014, 00:00 | 08.06.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Hliník v deodorantech straší nejen ženské pohlaví, ale i mužské. Jenže kdo by stál o propocené podpaží? Máme recept na přírodní deodorant, který v sobě žádná rizika neskrývá.

Cameron Diaz v tom má zcela jasno. Nejenže se je proti módnímu diktátu, jakým je holení se vůbec, ale dokonce nepoužívá ani antiperspirant - a to už dlouhých 20 let. Hollywoodská divoženka však není jediná, která se zabývá tímto hygienickým návykem.

 

Téma antiperspirantů a deodorantů rezonuje hlavně mezi ženským obecenstvem zejména díky hliníkové soli, která je v těchto přípravcích přítomna. A které se přičítá podíl na zvýšení výskytu rakoviny prsu. Tento mýtus vzniknul pravděpodobně na základě jedné malé britské studie, kdy vědci našli ve vzorku 20 rakovinných tkání stopy parabenu, což je konzervační látka používaná v kosmetice, včetně deodorantů,“ vysvětluje onkolog, MUDr. Václav Pecha. Podle oné studie měl parabel napodobit aktivity ženského hormonu estrogenu, který může urychlit bujení rakovinových buněk. Žádná z dalších studií však tyto závěry nepotvrdila. "Výzkumy navíc zjistily, že malé množství parabenů, které se do těla uvolňuje při používání antiperspirantů, je v těle za účasti enzymů a podkožních tukových buněk poměrně rychle odbouráváno,“ uklidňuje Pecha.

 

I přes to, že spojitost mezi užíváním antiperspirantů či deodorantů a vznikem rakoviny nebyla nikdy vědecky potvrzena, mnoho žen hledá alternativnější způsoby ochrany před pocením.

 

 

Deodorant si vyrobte sama


My jsme si pro vás objevily jednoduchý recept, jak si účinný, ale nezávadný deodorant vyrobit doma.


Deodorant s esenciální vůní


Potřebujete:
vodku
vodu
esenciální vůni


Na dva díly vody přijde jeden díl vodky a ovoňte pár kapkami oblíbené esenciální vůně. Pak stačí dát do lahvičky s rozprašovačem a používat jako klasický deodorant.

 

Pro suchou a citlivou pleť může být tento deodorant trochu agresivní, vodka může pleť zbytečně vysušovat, nebo dokonce podráždit. Proto tu pro "citlivky" máme další recept.


ČTĚTE TAKÉ:

Stop pocení přírodní cestou
Vyholené podpaží: Zhoršuje nebo zmírňuje pocení? ZNÁME ODPOVĚĎ
PŘÍPRAVKY PROTI POCENÍ: Do čeho se vyplatí investovat

 

Krémový deodorant


Potřebujete:

Kokosové mléko/olej
Kypřící prášek
Kukuřičný škrob
Esenciální olej


Kokosové mléko (6 lžic), prášek do pečiva (3 lžíce), kukuřičný škrob (3 lžíce) a esenciální olej (několik kapec pro ovonění) smíchejte v krémovou hmotu a naneste na místa, kde chcete zabránit pocení - klidně i na chodidla nebo dlaně. Má příjemnou konzistenci a hezky voní.

 

Jak se méně potit?

 

Pokud nemáte čas nebo chuť připravovat si domácí deodoranty, ale zároveň ani nepatříte k těm, kteří to se sprejováním přehánějí, na závěr vám přinášíme pár rad, jak omezíte pocení:

 

* Omezte v jídelníčku maso. Je prokázáno, že vegetariáni a zejména vegani se méně potí a jejich pot je i jinak cítit. Pokud se váš jídelníček bude skládat hlavně z ovoce a zeleniny, nebude váš pot tak agresivní.

 

* Ostrá a kořeněná jídla si odpusťte, zanechávají v potu intenzivní stopy.


* Omezte kouření a pití alkoholu, to zvyšuje jak samotné pocení, tak to potu uvolňuje toxiny, díky kterým jsme více cítit.


* Pomoci by měly i tři šálky šalvějového čaje denně, šalvěj snižuje pocení a detoxikuje organismus.12 hlasů
Vaše hodnocení