Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holení je v dnešní době již neodmyslitelnou součástí nejen ženské, ale i mužské hygieny. Občas se ale nedaří tak, jak bychom chtěli.

Braň se zarůstání chloupků

Holení
zdroj: Thinkstockphotos Holení
aktualizováno 03.09.2018, 00:14 | 03.09.2018, 00:14 | Krásná.cz/Mersmerize

Holení je v dnešní době již neodmyslitelnou součástí nejen ženské, ale i mužské hygieny. Občas se ale nedaří tak, jak bychom chtěli.

Podpaží, nohy, intimní místa, obočí, ruce, v horších případě i dámský "knírek", zde všude často bojujeme s přebytečným ochlupením. Existuje spoustu způsobů, jak se nežádoucího ochlupení zbavit.

Ať už jde o holení, nebo depilaci, holení často provází jev, který může být velice nepříjemný, neestetický a často i bolestivý – zarůstání chloupků!

Jak poznám zarostlý chloupek?  

Hodně často slečny nemají ani tušení, že něco takového existuje (hlavně ty mladší, které nemají nastudováno a s holením třeba začínají). Jak tedy takový zarostlý chloupek poznáš a jak se to stane?

 

Holení
Při holení žiletkou dochází k zarůstání chloupků nejméně. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Chloupek začne zarůstat, pokud ho oholíš a on se nedokáže dostat znovu skrz pokožku, roste pod ní, deformuje se. Jeho růst se tím nezastaví, naopak roste spokojeně dál. Na postiženém místě se může vytvořit pupínek či větší boulička, většinou je to začervenalé a citlivé místo, které se může stále zvětšovat a nakonec se i zanítit.

Zarůstání je hodně individuální – někoho trápí po každém holení, někdo se s ním nikdy nesetká.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Perfektní oholení: Jak na to?
Zbav se chloupků cukrovou pastou. Skoro to nebolí
Mučicí nástroj jménem epilátor

Prevence zarůstání

Existuje několik důležitých kroků, které bys měla jako prevenci vykonat před tím, než se oholíš. Samozřejmě to nemusí vždycky pomoci, ale v akutních případech a když na zarůstání trpíš, je prostě lepší vyzkoušet toho víc než míň.

Důležité je pořídit si kvalitní pomůcky k holení. Zahoď tupou nebo nekvalitní žiletku, která ti nevyhovuje. Stejně tak musíš pomůcky udržovat v dobrém stavu a čisté. Často umytí obyčejnou vodou nestačí. Zarůstající chloupek může způsobit infekci v kůži a může to být právě tím, že se o žiletku nestaráš dobře. Pokud chceš být důslednější, za pár korun si můžeš koupit speciální desinfekci, kterou vydesinfikuješ svoje holící "nástroje“.

 

Holení
V teplé vodě se ti kůže nahřeje a depilace půjde snáz. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Můžeš vyzkoušet i tělový peeling. Ten odstraní staré a odumřelé kožní buňky a chloupky tak budou moci snadněji prorazit na povrch.

Skvělé řešení před holením je i samotná koupel nebo teplá sprcha. Horko totiž otevírá póry, což má u zarůstání velký vliv, a můžeš tak předcházet bolestivému problému.

Asi nejběžnější způsob holení, je proti směru růstu. Pokud ti chloupky zarůstají a často tě to trápí, vyzkoušej holení po směru, které může být pro kůži mnohem snesitelnější a nemusí působit problémy. Slýchávám hodně názory, že holit by se mělo pouze a jen po směru, ale z vlastní zkušenosti s tím nesouhlasím. Každý by si měl najít svůj způsob, to, co mu vyhovuje – někomu totiž nemusí vůbec vyhovovat holit se po směru růstu chloupků.

Po samotném oholení

S holením začni tehdy, kdy nebudeš muset ven, nebudeš se muset narychlo oblékat, vystavovat oholenou kůži sluníčku. Úplně nejideálnější je oholit se večer a nechat pokožku hezky v klidu.  

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Štíhlejší a mladší díky chytrému intimnímu holení
Žiletka versus strojek: S jakou metodou bude pokožka dokonale oholená?

Skvělý je také tea tree olejíček, který je antiseptický, může předcházet a zmírňovat infekci v kůži. Na oholená místa jej nanášej po holení, po usušení. Kromě pěn na holení, které jsou proti zarůstání, můžeš sehnat i klasické krémy, které se nanáší až na oholenou pokožku.

Pokud už si vážně nevíš rady, chloupky ti stále v extrémním množství zarůstají, bolí to a nic nepomáhá, je dobré zajít na kožní, který ti může doporučit vhodnou léčbu a poradit ti způsoby holení, které tvoje utrpení značně zmírní.24 hlasů
Vaše hodnocení