Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Gelové nehty jsou krásné, ale je s nimi i spousta starostí. Než se pro ně rozhodneš, zjisti, co všechno tě čeká. O své zkušenosti se s tebou podělí blogerky a čtenářky magazínu Krásná.cz.

Budou pro tebe gelové nehty to pravé?

Gelové nehty
zdroj: oficiální zdroj Gelové nehty
aktualizováno 24.05.2011, 05:43 | 24.05.2011, 05:01 | Krásná.cz

Gelové nehty jsou krásné, ale je s nimi i spousta starostí. Než se pro ně rozhodneš, zjisti, co všechno tě čeká. O své zkušenosti se s tebou podělí blogerky a čtenářky magazínu Krásná.cz.

Kdy gelové nehty vznikly?

 

Renesance umělých nehtů, tak jak je známe dnes, začala zhruba v padesátých letech v Hollywoodu. V sedmdesátých letech pak přichází do světa gel a akryl, i když se ještě dlouho experimentuje s různými, ne vždy zdraví prospěšnými materiály. Do ČR přišla tahle móda ale mnohem později...

 

Na jaké nehty jsou gelové nehty vhodné?

 

Gelové nehty jsou vhodné pro všechny typy nehtů, zejména pro zpevnění slabých nehtů. Aplikovat se nesmí na krátké, okousané nehty, protože gel pak nemá na čem držet. Pokud tě tedy tento zlozvyk trápí, máš dobrou motivaci, proč s tím přestat. ;-)

 

Jak často o gelové nehty pečovat?

 

Po první delší aplikaci se chodí pravidelně na doplnění gelu zhruba jedenkrát za tři týdny, nebo jedenkrát za měsíc. Záleží, jak rychle ti gel odrůstá, to je dost individuální. Jak umělé nehty odrůstají, musíš na doplnění gelu, jinak jsou u lůžka odrostlé, což nevypadá pěkně, a na konci prstu přerostlé, což je nepraktické a dokonce i nebezpečné, protože můžeš nehtem někde zavadit a bolestivě si ho ulomit. Gel se totiž nanáší přímo na přírodní nehty. Doplnění gelu s úpravou nehtů a lakováním trvá zhruba hodinu i déle, podle složitosti zdobení.

 

Fotogalerie

1 / 15 Otevřít fotogalerii

 

Výhody gelových nehtů?

 

Upravené gelové nehty vypadají naprosto přirozeně, jsou jen delší a pevnější. Nevadí jim ani tvrdší náraz, kdy by se ti tvoje přirozené nehty zlomily. Můžeš s nimi klidně mýt nádobí, používat běžné mycí a hygienické prostředky apod.

 

Nevýhody?


Nevýhodou je, že musíš pravidelně chodit na doplňování gelu a najít si na to čas a peníze.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vše o gelových nehtech - co tě čeká při aplikaci

 

Nosíš gelové nehty, nebo o nich aspoň sníš? Líbí se ti? Většina holek je miluje, protože...

 

...vypadají úžasně. Můžeš mít jakékoliv barvy, styly atd., které odpovídají tvojí image. Což je velké plus.

 

... se líbí klukům. Vážně, i když se to tak nezdá, tak se snad každému klukovi líbí pěkné ruce a upravené nehty.

 

...když máš gelové nehty, tak si na ně dáváš bacha a střežíš je jako oko v hlavě. A je ti líto je kousat! Navíc gel moc nechutná, takže s okusováním nehtů bude konec!

 

...úžasně klapou, takže je výhoda, když máš iphone nebo dotykáč! Pak si tě každý, kdo stojí vedle, určitě všimne!

 

...ostatní holky, které gelové nehty nenosí, ti je budou tiše závidět.

 

... nemusíš si každý den lakovat nehty, protože gelovky se ti jen tak nesloupnou.

 

...nestojí zase tolik, aby sis je nemohla ani jednou dát na zkoušku.

 

Na článku se podílely čtenářky a blogerky Kristýna (welcometomysite.blog.cz) a Slečna AnézZz (slecnaanett.blog.cz).

 

Gelové nehty
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jaké zkušenosti mají s gelovkama další blogerky?

 

BaruŠka (www.superfilmyadalsi.blog.cz): "Co se týče gelovek, tak na to mám různé názory. Myslím si, že jsou vzhledověm pěkné, ale nemělo by se to přehánět. Moje mamka má gelové nehty skoro už 2 roky, a když se jí ulomí, nechtějte vidět, jak to pak vypadá. Takže já bych to tak nepřeháněla. I když jednou si je udělám, ale budu rozumná."

  

Karolína (www.carolinn-morgan.blog.cz): "Já osobně žádnou zkušenost s gelovými, nebo jakýmikoliv jinými umělými nehty nemám. Musím ale říct, že se mi tahle móda docela líbí! Vypadá to upraveně a tvoří to na holce skvělý doplněk jejího outfitu. Teď to asi vyznělo, že bych si je moc přála taky někdy mít, ale pravda je někde úplně jinde! Sice jsem řekla, že se mi to líbí a že bych je někdy ráda vyzkoušela, ale myslím taky na to, jak by pak trpěly ty moje pravé nehtíky a je mi jasné, že by se pod tou vrstvou necítily moc dobře! Takže to ukončím asi tak, že jednou za čas, na nějakou „spešl“ akcičku si tuhle krásu dopřát můžeme, ale mít to nalepené na nehtech v jednom kuse a nenechat ty naše nehty chvíli pořádně odpočinout, je úplně špatně!"

  
Em, (www.em-fashion.blog.cz): "Asi před 3 lety byly gelové nehty hotová mánie. A ani já jsem nemohla o tenhle "trend" přijít. Proto jsem se rozhodla zajít na své "první" nehty. Jenže jsem vyrazila do levného studia, kde jsem moc spokojena nebyla - vypadaly příliš uměle. Pak jsem začala chodit k jiné manikérce a to bylo opravdu něco jiného. Vybírala jsem si různé barvy laků, nálepky, kamínky, ozdoby, piercing do nehtu (který ale nedoporučuji, zadrhává se), razítka ... Vyzkoušela jsem vážně vše možné. Před měsícem jsem se ale rozhodla, že si nehty nechám po třech letech sundat, protože mě láká si kupovat normálně v drogeriích barevné laky a jen si své nehty lakovat a lakovat a lakovat. Přeci je jaro a k němu barvy patří, ne? Proto všem, kteří se teď rozhodují pro gelové nebo akrylové nehty, doporučuji - počkejte s tím na podzim a v létě si neničte vlastní nehty! A přeci jen, budou prázdniny a my budeme trávit čas na koupalištích či u moře, a to gelovky špatně snáší."

 

Lůůůca (www.lusyka.blog.cz): "Podle mě jsou módní, jedině jsou-li decentní, ovšem pro origoš a extravagant holky jsou vhodné i divočejší! Na vzoru vlastně nezáleží, jen já osobně bych nešla do neonových odstínů (leda tak na párty ), ale na běžné nošení ani omylem! Ale co je totálně TABU, jsou nehty dlouhé víc jak 2 cm! To spíš budeš vypadat jak ježibaba, co utekla ze své chaloupky, a ne jako IN girloška ! A navíc pak s nimi zkus něco udělat. ;)"9 hlasů
Vaše hodnocení