Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě nevzhledné ďolíčky? Jak pomerančová kůže vzniká, co na ni platí a jak jí předejít?

Celulitida: Jak vzniká a jak nejlépe na ni?

Celulitida
zdroj: Thinkstockphotos Celulitida
aktualizováno 03.07.2012, 00:00 | 03.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Trápí tě nevzhledné ďolíčky? Jak pomerančová kůže vzniká, co na ni platí a jak jí předejít?

Celulitidu bohužel poznala na vlastní kůži většina z nás. Jak vzniká? Může za ni hormonální nerovnováha, nedostatek pohybu, nadváha, genetické dispozice, ale hlavně znečištěný organismus. Nezdravý způsob života, špatná strava a stres zavalí organismus odpadními látkami, a ty se pak spolu s tukem usazují v mezerách mezi vazivovými vlákny. Díky tomu lymfatické cesty špatně fungují a kůži hůře prokrvují. A celulitida je na světě.

 

 

Jak se jí zbavit? Není to snadná cesta. Je dlouhá, trnitá a vyžaduje dostatek trpělivosti. Mezi zásadní zbraně patří změna stravy a každodenních návyků. Nesprávné stravování totiž vede k nahromadění toxinů nestrávených metabolismem. Proto je nutné radikálně snížit množství konzumovaného tuku a cukru. Tím omezíš usazování odpadních látek v těle, rozproudíš lymfu v lymfatických cestách a krevních vlásečnicích.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší snídaně proti celulitidě
Nejlepší domácí masky proti celulitidě
Pryč s dolíčky na stehnech!

 

Vsaď na stravu a pohyb

 

Základem je pravidelná, vyvážená a zdravá strava. Nárazové hladovky jen celulitidu umocňují, protože tělo si začne tuk ukládat do zásoby. Vyhýbej se tučným jídlům, potravinám s konzervanty a umělými barvivy. Jez dostatek ovoce a zeleniny. Pokud kouříš, snaž se přestat nebo počet cigaret omez. Kávy se vzdávat nemusíš, ale sniž denní příjem kofeinu na dva šálky za den.

 

Nepodceňuj ani příjem tekutin. Při léčbě celulitidy bys měla vypít denně až 3 litry. Pokud nejsi zvyklá dostatečně pít, zvyšuj množství vypité vody postupně. Nejvhodnější je čistá voda, ovocné šťávy a detoxikační čaje. "Lidé, kteří pijí málo vody a pijí hodně kávy a alkoholu, mají celulitidu častěji," upozorňuje na nejrizikovější nápoje plastický chirurg MUDr. Petr Jan Vašek.

 
Mezi důležité faktory, které se podílejí na zlepšení pokožky, patří samozřejmě pohyb. Ideální je plavání nebo jízda na kole.

 

Kosmetická výpomoc

 

"Celulitidou trpí 80 – 90 % všech žen po pubertě. Sportujte, pijte hodně vody, dělejte posilovací cvičení, hlavně v oblasti celulitidy. Na celulitidu neexistuje totiž žádný lék, krémy, liposukce, kryoliposukce a podobně. Jediná metoda, známá v posledních 2 - 3 letech, je laserová metoda 3 Deep Radiofrekvence," vysvětluje plastický chirurg MUDr. Petr Jan Vašek. Radiofrekvence (sleduj akční ceny na slevových serverech) je jediná prokazatelně účinná metoda, jak se zbavit celulitidy.

 

Proč na celulitidu nezabírá například liposukce nebo kryolipolíza? Ty sice bojují úspěšně s tuky, ale v naprosto jiné vrstvě kůže, proto vzhled celulitidy nijak neovlivní.

 

 

Různé masáže, gely a séra jsou samy o sobě neúčinné. Pokud ale začneš s dietou a cvičebním režimem, mohou boj s celulitidou podpořit. Prokrvení pokožky se může zvýšit například pravidelným peelingem! Pokud chceš, aby pleť intenzivně přijímala aktivní látky, usnadni jí to! Zbav se staré, odumřelé vrchní vrstvy pokožky pomocí peelingu.

 
Co také může pomoci, je pravidelné sprchování problémových partií střídavě teplou a studenou vodou a masáž od konce nohou směrem k srdci. Vhodné je také saunování nebo lymfodrenáž (na slevových serverech sleduj akční ceny), které podporují lymfatický oběh a odplavení odpadních látek z těla.

 

Proč má celulitidu skoro každá žena, ale z kluků s ní má problémy jen minimum? Svou roli hraje hormon estrogen, kterého mají kluci jiné množství. Díky tomu jsou před pomerančovou kůží chráněni.


Neočekávej, že za pár dní uvidíš v zrcadle postavu modelky. Není to otázka dnů, spíš týdnů a měsíců. Svůj boj s celulitidou jen tak nevzdávej. Pokud budeš důsledná, výsledky se za pár týdnů dostaví v podobě mnohem krásnější a pevnější pokožky.6 hlasů
Vaše hodnocení