Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ano, módní blogerky nám ukazují, jak správně kombinovat černou, béžovou nebo třeba nude barvu. Všude okolo nás se hovoří o tom, že černá je nesmrtelná barva, která náš outfit povýší na skvostné dílo. Zkus vybočit z davu a zařaď do svého šatníku zá...

Chceš být ŠŤASTNĚJŠÍ? Pak si vyber správnou BARVU svého oblečení

Barevné oblečení
zdroj: Thinkstockphotos Barevné oblečení
aktualizováno 07.06.2016, 00:07 | 07.06.2016, 00:07 | Krásná.cz

Ano, módní blogerky nám ukazují, jak správně kombinovat černou, béžovou nebo třeba nude barvu. Všude okolo nás se hovoří o tom, že černá je nesmrtelná barva, která náš outfit povýší na skvostné dílo. Zkus vybočit z davu a zařaď do svého šatníku zářivější odstíny! Určitě brzy pocítíš, že jsi sebevědomější a šťastnější.

Jak to tedy je?
Autorka knihy Jak nenosit černou barvu Jules Standish, tvrdí, že změna nákupních zvyklostí může zvýšit vaši vnitřní pohodu a sebevědomí. „Výzkum ukazuje, že barvy mají velký vliv na naši psychiku. Při pohledu na světlé, teplé barvy se uvolňuje dopamin – známý jako hormon štěstí. Tento hormon zlepšuje naši náladu, zvyšuje schopnost soustředit se a dokonce dokáže zvýšit i náš sexuální apetit,“ dodává Standish.

 


Jaké barvy zařadit do svého šatníku?


Zelená a hnědočervená
Zkus zkombinovat zelenou s hnědočervenou barvou a brzy uvidíš, jak ti tyto barvy prospívají. Skvělou volbou by byly zelené šaty a hnědočervené doplňky. Barvy se tak nebudou tlouct a budou tvořit dokonalou dvojku.


Fialová a burgundy
Náš mozek si barvy spojuje s teplotou, a právě fialová patří mezi nejteplejší a nachází se na konci barevného spektra. Fialová a burgundy barva se hodí ke každému tónu pleti a barvě vlasů. Pokud není fialová tvoje parketa, pak si pořiď nějaký kousek v zářivě červené. Červená barva má schopnost zrychlit náš metabolismus a přispět k rychlejšímu hubnutí.


Tyrkysová a sytě fialová

Možná se ti tato kombinace zdát příliš křiklavá, ale tyrkysová barva dokáže celý outfit zjemnit. Navíc tyrkysová sluší každému tónu pleti a také tvou pleť oživí. Je dokázáno, že pokud člověk trpí stresem, pak mu může modré oblečení pomoci.


Hořčicová a khaki
Za normálních okolností by žlutá a zelená barva nikdy neměly jít ruku v ruce. Pokud jde však o tóny hořčicové a khaki, pak je to jiná písnička. Khaki barva je skvělou alternativou pro všechny milovnice černé. Pokud se necítíš na hořčicovou barvu, pak ji můžeš vyměnit za zlaté doplňky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Barvy tě prozradí!
Tajemství červené barvy! Co všechno o tobě prozradí
Najdi význam své oblíbené barvy


Fuchsiová a kobaltová

Také znáš výraz „Pretty in pink“? Ano, skutečně je to pravda, protože růžová barva sluší každé dívce. Dodává nám ženskost a pohodu. Výzkum také ukazuje, že muži dávají nejvíce přednost ženám, které jsou oblečeny do růžové barvy. Lichotivá je i kobaltová modrá, protože se hodí ke všem tónům pleti.


Žlutá a fialová

Zkus zvolit sytě fialový top, který připoutá pozornost a opticky vytvoří štíhlejší siluetu. Fialová je také uklidňující barva, která tě dokáže uklidnit ve chvílích, kdy jsi nervózní. Pokud fialovou doplníš o žluté detaily, pak bude tvůj den plný optimismu a dobré nálady.


Burgundy a světle růžová
Světle růžová je stejně ženská jako fuchsiová barva. Dodává ženskost a mladistvý vzhled. Pokud ji zkombinuješ s burgundy barvou, pak získáš elegantní outfit, který na sebe strhne pozornost. Co takhle světle růžová košile zastrčená v burgundy pouzdrové sukni?4 hlasů
Vaše hodnocení