Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V rámci své péče o pleť bys alespoň jednou ve svém životě měla vyzkoušet napařování obličeje.

Chceš hladkou pleť? Vyzkoušej napařování obličeje

Napařování obličeje
zdroj: Thinkstockphotos Napařování obličeje
aktualizováno 13.10.2012, 00:00 | 13.10.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

V rámci své péče o pleť bys alespoň jednou ve svém životě měla vyzkoušet napařování obličeje.

Je to tak samozřejmé jako třeba peeling nebo skvělý hydratační krém a jestli se ukáže, že tvé pleti bude napařování vyhovovat, získáš další možnost, jak svou pleť udržet krásnou, zdravou a mladistvou.

Nejlepší na tom všem ale stejně je to, že obličej si můžeš napařovat v klidu u sebe doma, nemusíš platit stovky nebo tisíce, a když ti to nebude vyhovovat, nemusíš v tom pokračovat. Teď ale už k tomu hlavnímu, proč bys svou pleť měla napařovat?

Napařování obličeje podporuje prokrvení, pleť ozdravuje, hloubkově ji čistí a pokud máš problematickou pleť a k tomu ještě problémy s dýchacími cestami, určitě to musíš vyzkoušet!

 

 

Na domácí napařování budeš potřebovat velkou misku, litr až litr a půl vody, bylinky dle vlastního výběru (nebo můžeš použít i med) a obyčejný, větší ručník. Bylinky mohou být podle toho, co zrovna doma máš, nebo můžeš obličej napařovat i bez přidání něčeho speciálního - pouze vodou. Každopádně ideální je šalvěj nebo levandule, které jsou bezvadné pro citlivou pleť. Máš-li mastnou pokožku můžeš použít třeba takovou kopřivu nebo vřes. Vyzkoušet můžeš i med, který má skvělé hydratační a omlazující účinky.

Teď už ale k samotné přípravě. Pleť perfektně odlič a vyčisti, neměly by na ní zůstat žádné nečistoty , make-up ani nic podobného. Do připravené misky si nalij doporučené množství vroucí vody, do ní přidej hrstku bylinek nebo lžíci medu a promíchej. Poté se nad misku obličejem lehce nakloň a přehoď si přes temeno hlavy ručník, aby horký vzduch unikal co nejméně.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji
Nejlepší domácí pleťové masky
Pečuj o svoji pleť

Dávej si pozor, ať to s přiblížením nepřeženeš. Horké páry tě mohou popálit, a to je to poslední, co bychom chtěli. Ideální odstup od misky je 20 až 30 centimetrů (čím citlivější pleť, tím větší odstup můžeš dodržovat).

V této pozici zůstań 15 až 20 minut, zbytečně tuhle dobu nepřekračuj, zezačátku si pleť musí zvyknout, a proto je lepší delší dobu využívat až po několikátém napařování. Po tom, co tenhle malý kosmetický rituál zvládneš, nevystavuj svůj obličej studenému vzduchu, měla by ses úplně vyhnout teplotním rozdílům a po napařování obličej opláchni pouze vlažnou vodou.5 hlasů
Vaše hodnocení