Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Viditelně krásnější pleť jen díky dodržování pitného režimu. Fantazie? Nikoli. Skutečnost, navíc otestovaná a zdokumentovaná na vlastní kůži.

Chceš krásnější pleť? Začni pít víc vody! FOTOGALERIE jako důkaz

Pitný režim
zdroj: Thinkstockphotos Pitný režim
aktualizováno 12.05.2014, 00:00 | 12.05.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Viditelně krásnější pleť jen díky dodržování pitného režimu. Fantazie? Nikoli. Skutečnost, navíc otestovaná a zdokumentovaná na vlastní kůži.

Řeknete si, že s velbloudem nemáme nic společného, ale jedna vlastnost by se přece jen našla. Vydržíme dlouho bez vody, ne sice tak jako toto zvíře, ale vydržíme.


Redaktorka deníku DailyMail Sarah Smith dosud vypila ráno šálek čaje, k obědu a večeři po sklenici vody. A zdálo se jí to dost. Po návštěvě neurologa, kterému se postěžovala na pravidelné bolesti hlavy a špatné trávení, zjistila, že by denně měla vypít více než tři litry vody.

 

Nejnovější průzkumy prokázaly, že předepsaný pitný režim dodržuje každá pátá žena. Rozhodla jsem se proto, že to vyzkouším. Měsíc budu každý den pít minimálně tři litry vody," píše Sarah.

 

Rozdíl na fotografiích před a po se nedá přehlédnout. " Je mi 42 let, ale musím přiznat, že na prvním snímku vypadám o deset let starší. Mám kruhy pod očima, viditelnější vrásky, červené fleky na tváři. Mojí pleti chyběl lesk a působí mdle. I rty mám jakési scvrklé. Jasné znaky dehydratace, "přiznává redaktorka.

 

Test: pitný režim
(Foto: Daily Mail)

 

 

První týden

 

Když nejste zvyklé pít hodně tekutin, tři litry vody se vám zdají jako nemožný cíl. Jedna malá rada - naplňte si džbán vody a mějte jej stále na očích. Zvládnete za den tři hravě. Připravte se ovšem na to, že proberete ledviny k životu. Organismus množstvím tekutin překvapíte, takže si "na malou" odběhnete i šestkrát za den. Ale už podle barvy moči zjistíte, že svému tělu děláte jen dobře. Tmavě žlutá barva už značí problém, takže čím světlejší z vás tekutina odchází, tím lépe.

 

Sarah přiznává, že první týden měla katastrofální pleť a více se potila a přišlo jí, že je více cítit. Způsobily to toxiny, které se jí z těla vyplavovaly.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vše o ledvinách: Vážně jim škodí krátká trička, špatný pitný režim nebo kouření?
Co ještě (ne)víš o hydrataci?
Chceš hravě zhubnout? Stačí správně pít

 

Druhý týden


"Moje pleť se výrazně zlepšila. Neměla jsem takové kruhy pod očima, nabyla jsem zdravější odstín a i vrásky kolem očí se mi zdály méně výrazné. I červené fleky mi začínaly mizet," popsala druhý týden Sarah.

 

Test: pitný režim
(Foto: Daily Mail)

 

Také zvýšila příjem vody během dne. Půl litru vody vypila hned po probuzení, další po snídani, půl litru po obědě, další odpoledne, půl litru při večeři a ještě půl litru před spaním. Přestala úplně pít oblíbený čaj a všimla si, že se jí výrazně zlepšil i dech.

 

"Myslela jsem si, že budu mít neustále nafouknutý žaludek, ale cítila jsem se mnohem lépe. Dokonce mi manžel řekl, že už nemám takovou výraznou celulitidu na stehnech a zadku," popisuje.

 

Třetí týden

 

"Tmavé kruhy a vrásky pod očima již prakticky zmizely a moje pleť vypadá zdravější a plnější. Všimla jsem si také, že po probuzení si již nemnu suché oči, jak jsem měla ve zvyku. To proto, že díky vodě, kterou jsem večer vypila, nebyly po spánku suché," popisuje redaktorka. "Přestala jsem být unavená a více se soustředím."

 

Test: pitný režim
(Foto: Daily Mail)

 

Dehydratace může snížit schopnost soustředit se a i samotný kognitivní výkon, potvrzuje lékařka Emma Derbyshire z Manchester Metropolitan University.

 

Sarah začala i méně jíst. Studie prokázaly, že 37 % lidí si plete žízeň s hladem.

 

Čtvrtý týden


Ten rozdíl je neuvěřitelný. "Ať se bude dít cokoliv, nadále budu pít tři litry vody denně. Cítím se lépe, zdravější a štíhlejší. Můj manžel i přátelé mi říkají, že vypadám o deset let mladší," doporučuje Sarah.

 

Test: pitný režim
(Foto: Daily Mail)

 

Tak dámy, připravte si džbánky a vzhůru do pravidelného pití. Nejen kvůli pleti, ale zejména proto, abychom byly zdravé. Tak na zdraví!2 hlasů
Vaše hodnocení