Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I nedokonalosti krásy dokážou otevřít cestu k úspěchu.

Chceš uspět v modelingu? Víme, jaké typy holek mají šanci

Modelka
zdroj: Thinkstockphotos Modelka
aktualizováno 22.03.2014, 00:00 | 22.03.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

I nedokonalosti krásy dokážou otevřít cestu k úspěchu.

Budou soutěže krásy i v budoucnu potřebovat porotce? Ideální tvář totiž lze "vypočítat". V Česku už to vyzkoušeli. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá kráska z matematické rovnice.

 

Stačilo jen 27 fotek předešlých misek, pár čísel kolem očí, rtů a nosu, to vše naházet do moudrého počítače a šup - ideální žena je na světě. No popravdě, dech svou krásou nevyráží.


"Většinou to tak vychází, že to nejkrásnější je průměr, i když je to smutné, " řekl Radoslav Beňuš z Katedry antropologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Komenského.

 

Ideál české krásy
(Foto: ČTK)

 

Když se dokonalé krásce podíváme blíže na zoubek, vidíme, že je symetrická. Že by jí právě to zaručilo vítězství v soutěži krásy? Tedy v případě, že by se zhmotnila do podoby lidské? "Co se týče krásy, tam jde o symetrii. Tedy aby pravá a levá strana byla stejná, "vysvětluje Beňuš.


Experti na krásu naopak tvrdí, že mnohokrát jsou to právě nedokonalosti a drobné odchylky, které dívce zaručí úspěch v modelingovém světě.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Taťána Kuchařová prozrazuje: Triky pro krásu i úspěch v modelingu
Vysmívali se jí kvůli hrbu, dnes je z ní krásná modelka!
Krásná modelka si oholila hlavu, teď je z ní model!
Tajné triky modelek, jak být štíhlá a krásná

 

Lucia z modelingové agentury nám vysvětlila, že hlavně po posledních týdnech módy přicházejí do módy zajímavé typy: "Dívky originální a zajímavé. Největší zájem je právě teď o zrzky."

 

Dokonalá krása
(Foto: Markíza)

 

Alex z modelingové agentury tvrdí, že existují módní vlny, díky kterým se prosadí zajímavý, nestandardní typ krásy, ale obecně a dlouhodobě je nejvíce žádaná právě ta klasická, přirozená krása.

 

I proto matematickou rovnici na hledání krásek nebudou používat ani v jedné modelingové agentuře, kterou jsme oslovili. "To určitě nefunguje právě proto, že v současnosti je mnohem důležitější osobnost. Pokud v sobě ta žena nemá nic zajímavého, tak zůstane jen takovou květinou bez vůně," shodují se experti z modelingových agentur.1 hlasů
Vaše hodnocení