Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Některým dívkám rostou chloupky tmavší, delší a hustší než jiným. Co když tě ale nehezké ochlupení trápí v obličeji, zejména pod nosem?

Chloupky pod nosem? Pryč s nimi

Knírek frčí, buď movember girl - 76
zdroj: oficiální zdroj Knírek frčí, buď movember girl - 76
aktualizováno 28.10.2014, 00:01 | 28.10.2014, 00:01 | Krasna.cz/trm

Některým dívkám rostou chloupky tmavší, delší a hustší než jiným. Co když tě ale nehezké ochlupení trápí v obličeji, zejména pod nosem?

Jemné chmýří pod nosem má každá dívka, obvykle ale není příliš nápadné, takže většině nevadí. Co když jsou tvé chloupky ale tmavé nebo hodně silné a jsou vidět? Než se dopustíš nějaké nenapravitelné škody, zjistí, jaké metody jsou proti dámskému "knírku" nejefektivnější.


Proč se ti vlastně takto viditelné chloupky dělají? Příroda je k nám v tomto ohledu různě štědrá, za nadměrné ochlupení – a to nejen v obličeji – mohou ale i různá onemocnění a také hormonální nerovnováha. Možná je tedy nadměrný růst jen důsledkem poblázněných hormonů, což je v pubertě běžný jev, a stačí si chvilku počkat, nebo tento problém konzultovat s gynekologem.


Pokud se chceš chloupků zbavit, existuje hned několik metod. Liší se svým efektem, cenou, bolestivostí a rychlostí. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

 


1. Holení žiletkou


Nohy, podpaží či třísla možná krotíš žiletkou, pro obličej by tato metoda ale měla být naprosté tabu. Žiletka je nepřesná, mohla by ses tedy poranit, navíc chloupek seřízne a zbude z něj silný, tmavý a tvrdý kořínek, který bude vidět mnohem více, než dlouhý chloupek. Žiletku tedy přenechej klukům.


2. Pinzeta


Pokud máš chloupků, které ti vadí, jen málo, můžeš si je vytrhávat po jednom pinzetou. Postupuj stejně jako při trhání obočí a odstraň všechno, co ti vadí. Kůže nad rty je hodně citlivá, takže napoprvé to možná bude trochu bolestivé. Mohlo by pomoct zařadit vytrhávání hned po koupeli nebo sprše, kdy je pokožka rozpařená a chloupky půjdou lépe odstranit.


4. Depilace nití


O této metodě jsi možná ještě neslyšela, ale je velmi rychlá, přesná a bolí méně, než vytrhávání pinzetou. Stačí ti k tomu obyčejná niť. I když to vypadá krkolomně, chce to jen cvik a tuto metodu si zamiluješ. Můžeš si takto pohodlně vytrhávat také obočí.

 

Jak si niť připravit a jak správně postupovat, zjistíš v tomto videonávodu.

 


5. Vosk


Máš-li chloupky jemné, můžeš zkusit holení voskem. Postupuj jako při holení jiných partií. Teplý vosk nanes špachtličkou na inkriminované místo, nechej zaschnout a pak odstraň i s chloupky. Efekt by měl být viditelný až šest týdnů. Holení voskem si ale dopřej spíše večer, protože pokožka po něm může být nějakou dobu podrážděná a zarudlá. Pokud ti vosk nevyhovuje, můžeš zkusit cukrovou pastu, která je ke kůži šetrnější a holení s ní méně bolí, protože se chloupky trhají po směru růstu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chloupky v obličeji: jak s nimi (ne)bojovat?
První pomoc - špatně vytrhané obočí
Depilace obočí nití


6. Depilační krém

 

Existuje celá řada gelů a krémů, určených k holení. Ale pozor, na většině z nich je napsáno, že se nemají používat na obličej, kde je pokožka citlivější. Pro holení "knírku" nebo jiných chloupků v obličeji proto používej přípravky určené přímo pro tyto partie. Jejich cena se pohybuje kolem sta korun. Nejprve přípravek vyzkoušej na malém místě a sleduj reakci. Pokud ti kůže zarudne, objeví se vyrážka nebo nepříjemné pálení, krém pro tebe není vhodný. Pokud je vše v pořádku, použij ho podle návodu. Depilace je rychlá a jednoduchá, efekt ale vydrží zhruba jen týden, protože chemikálie naruší chloupek pouze kousek pod kůži, nezbaví tě ho i s kořínkem.


7. Trvalé odstranění


Chloupky si můžeš nechat odstranit trvale. Existuje k tomu hned několik metod – laser, IPL, elektrolýza (elektrická jehla). Všechny se odehrávají ve specializovaných salónech a tato procedura tě vyjde na tisíc korun a více. Sleduj ale slevové servery, kde ji můžeš sehnat s výraznou slevou.


Tyto metody by měly zničit nejen chloupek, ale i váčky pod kůží, takže chloupky by měly přestat úplně růst. Je ale třeba dojít i na několik sezení po sobě, ne vždy se zničí všechny váčky hned napoprvé. Tuto proceduru je lepší absolvovat v zimě, sluníčko takto ošetřené pokožce škodí a mohla by nepěkně zpigmentovat.12 hlasů
Vaše hodnocení