Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„To chce klid a nohy v teple,“ pravil Josef Švejk a měl svatou pravdu. S příchodem zimy bys měla umět dbát nejen o své boty, ale také o své nohy, aby byly v teple a suchu.

Chraň v zimě své nohy i boty

Zima
zdroj: Thinkstockphotos Zima
aktualizováno 10.01.2013, 00:00 | 10.01.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

„To chce klid a nohy v teple,“ pravil Josef Švejk a měl svatou pravdu. S příchodem zimy bys měla umět dbát nejen o své boty, ale také o své nohy, aby byly v teple a suchu.

Přinášíme ti proto několik tipů, jak na to.

 

Sůl nad zlato

 

Přísloví sůl nad zlato jistě neplatí pro boty, protože v zimním a zasněženém období jsou často chodníky posypány solí a mohou na našich botách zanechat nehezké mapy. „Když na botách objevíte nepěkné stopy od soli, ihned je utřete vlhkým hadříkem, až teprve pak je dejte osušit. Pokud jsou skvrny příliš výrazné, namočte hadřík do směsi octa a vody v poměru 3:1,“ říká Veronika Sajdkoková ze sítě obchodů CCC. Teprve po otření bot od soli je můžeš dát vysušit. Jako prevenci proti soli můžeš u bot z hladké kůže použít také indulonu, která je skvěle promastí.

 

Péče o boty
(Foto: oficiální zdroj)


PŘEČTI SI TAKÉ:

Podzimní plískanice útočí! Jak správně pečovat o obuv
Co v zimě na nohy?
Správné obutí na zimu

Doma.cz: Sexy trend na zimu: extravysoké a úzké botky

 

Jak správně usušit boty

 

„Kožené boty nikdy nesušte v blízkosti topení. Mohly by ztvrdnout a zkrabatět. Nejlepší je použít osvědčený trik s novinami. Těmi vycpěte boty přes noc,“ dodává Veronika Sajdoková. Pokud často jezdíš na hory, tak se ti jistě vyplatí pořídit si elektrický vysoušeč bot. Ten bezpečně a rychle vysuší navlhlou obuv. Je vhodný jak na kůži, tak i na gumu.

 

Zimní obuv
(Foto: oficiální zdroj)

 

Na mokré boty od bláta si pořiď speciální „odkapávač“ na obuv s vyvýšenými okraji, které zabrání odtoku vody na podlahu. Alternativní variantou pro odložení bot je podložka z bambusu, která je voděodolná.

  

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

NÁVOD na domácí pedikúru
Zaostři na kuří oka!
Doma.cz: Jak na domácí pedikúru

 


Aby nohy nezábly


V zimě bychom kromě našich bot měli ochránit i naše nohy, a to především proti nepříjemné zimě. Je dobré koupit si zimní boty, které jsou nám malinko volnější, abychom si do nich mohli dát i teplejší ponožky. Rozhodně se vyplatí investovat do ponožek s vysokým podílem bavlny, které v zimě příjemně hřejí. Pokud sportuješ, tak se ti jistě budou hodit i termo ponožky. Ty skvěle odvádí vlhkost. Kupuj kvalitní kožené boty, aby nohy mohly volně dýchat. Ani v zimě nezapomínej dopřát nohám kvalitní pedikúru.

 

Pedikúru seženeš za skvělé ceny díky slevovým serverům.2 hlasů
Vaše hodnocení