Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vlasy netrpí jen v létě, vaše hříva dostává pořádně zabrat i během zimního období. Vlasům berou krásu nízké teploty stejně jako větrné počasí. Často jste to také vy samy, kdo zkouší, kolik toho vaše kštice vydrží. Před jakými vlivy byste měly vlas...

Chraňte své vlasy před větrem, mrazem i horským sluncem

vlasy v zimě
zdroj: Getty Images vlasy v zimě
aktualizováno 22.11.2019, 00:00 | 22.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Vlasy netrpí jen v létě, vaše hříva dostává pořádně zabrat i během zimního období. Vlasům berou krásu nízké teploty stejně jako větrné počasí. Často jste to také vy samy, kdo zkouší, kolik toho vaše kštice vydrží. Před jakými vlivy byste měly vlasy ochránit, aby zůstaly lesklé a nelámaly se v konečcích?

Zimou způsobené škody se na vlasech neukážou tak rychle jako během letního období, kdy okamžitě vidíte, jak moc vám je moře vysušilo. Jde však o dlouhodobé poškozování, které se na vlasech projeví třeba až v létě. A určitě nechcete svou korunu krásy po zimě shodit jen kvůli tomu, že jste o ni dost nepečovaly. Co všechno vašim vlasům škodí?


Mráz


Vlasy v zimě schováte pod čepici. Pokud jsou ale nekvalitní, tak pod pokrývkou snadno ztratí tvar a vy pak chodíte celý den se splihlými vlasy. Nemluvě o tom, že změny teplot při přechodu z venkovního mrazu do zateplené místnosti činí vlasy matnými a vysušenými. Kvůli suché pokožce hlavy se vám také mohou začít rychle dělat nevzhledné lupy.

 

vlasy
(Foto: Getty Images)


Zabránit tomu můžete například micelárními šampony. Ty vlasy nejen důkladně omyjí, ale také zanechají vlasovou pokožku i vlasy svěží a zdravé. Ocení je zejména dívky s mastnými vlasy, malé částečky micely totiž zbaví vlasy přebytečného mazu a nečistot a udržují vyvážné pH pokožky hlavy.


Jestliže máte suché vlasy, tak byste neměly obzvlášť v zimě zapomínat na kondicionér. Díky němu vaše vlasy nebudou po sundání čepice poletovat nebo dokonce elektrizovat. Všechny dívky by pak měly vlasům pravidelně dopřávat kůru na vlasy, která je zregeneruje a stimuluje jejich růst. Vsaďte na produkty s vitamínem E nebo Panthenolem. Pokud trpíte na lupy nebo se vám ve vlasech v zimě dělají strupy, pomohou vám produkty, které obsahují výtažek z čajovníku.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Neuma Reneu Conditioner, od 270 Kč, prodává eshop.neuma.cz
* Osvěžující kúra na vlasy Paul Mitchell Tea Tree, 669 Kč, prodává svetkadernictvi.cz
* Osměžující šampon Paul Mitchell Tea Tree Special, 515 Kč, prodává Notino


Vítr


Vlasům neprospívá ani vítr, který je velmi namáhá a zároveň zničí skoro každý účes. Proto je nezbytné vlasy soustavně posilovat a podporovat jejich pružnost. Vlasy dokážou hodně posílit zejména kofeinové šampony, kromě toho díky nim vlasy také rychleji rostou. Stejně tak se v zimě snažte vlasy nezatěžovat zbytečnými chemikáliemi a vsaďte spíš na přírodní kosmetiku, která je nenamáhá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Elektrizují ti vlasy v zimě? Dej tomu stopku!
Vlasy pod čepicí? Rady, jak si nezničit účes
4 děsy, které páchá zima a mráz na vlasech


Zimní slunce


Domníváte se, že vlasy je nutné chránit před UV zářením především během letní dovolené? Omyl, narušit je dokáže i zimní slunce. Tomu jste vystavené obzvlášť na horách a z lyžování se tak můžete vrátit s pěkně poničenými vlasy. Volte proto přípravky s látkami proti UV zářením nebo mrkvový olej, který je přirozenou ochranou proti slunci. Navíc ho můžete ho použít na pleť a tělo, mimo jiné totiž podporuje opálení.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Kofeinový šampon Alterra, 59 Kč, prodává Rossman
* Aktivační sérum proti vypadávání a pro podporu růstu nových vlasů vlasů Manufaktura, 579 Kč
* Mrkvový olej Olive Spa, 586 Kč, prodává santovolcano.cz


Horký vzduch z fénu


Nejen chladno, ale i horko v zimě škodí vlasům. Během studených měsíců se totiž častěji fénujete, když vlasy nemají možnost uschnout na slunci tak jako v létě. Proto je chraňte také před horkým vzduchem. Pomůže vám třeba vlasový sprej, který se na vlasy aplikuje ještě před jejich stylingem a bude je chránit.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

Sprej na vlasy Biotin + Repair 7, Tresemmé, 74,90 Kč, prodává DM
* Šampon Neuma Reneu, od 270 Kč, prodává eshop.neuma.cz.com
* Posilující micelární šampon Nivea, 139 Kč, prodává pilulka.cz


Nešetrné kartáčování


Vlasy se v zimě a větru také víc cuchají, proto je nejspíš častěji češete. Protože jsou zacuchané, tak je mnohdy kartáčujete velmi nešetrně a vlasy vypadávají nebo se lámou v půlce. U hodně dívek platí, že se jim vlasy méně zamotávají do sebe při používání přírodní kosmetiky. Vypadávání vlasů také zabráníte tonikem na vlasy, který kromě toho podpoří také jejich růst. Vlasy hezky zahustí zejména přípravky obsahující kofein nebo výtažky z chmelu či piva.0 hlasů
Vaše hodnocení