Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud nacházíš vlasy na polštáři povětšinou jen na podzim a na jaře, je vše v pořádku, línání máme zkrátka po zvířecích předcích. ;) Jestli tě ale pohled na hřeben vyděsil a se změnou ročního období to nemá nic společného, mám pro tebe několik typ...

Čím škodíš svým vlasům, a jak s tím přestat

aktualizováno 12.06.2012, 10:00 | 12.06.2012, 10:00 | Krásná.cz/HFS

Pokud nacházíš vlasy na polštáři povětšinou jen na podzim a na jaře, je vše v pořádku, línání máme zkrátka po zvířecích předcích. ;) Jestli tě ale pohled na hřeben vyděsil a se změnou ročního období to nemá nic společného, mám pro tebe několik typů, jak bujnou hřívu zachránit.

Pokud chceš zamezit ztrácení vlasů, měla by si v první řadě pozměnit a vyšperkovat svůj jídelníček. Diety obecně vlasům neprospívají (o účinku na celý organismus se radši vůbec nerozepisuji). Stejně dezolátní účinky má mastné jídlo. Výborně naopak působí oříšky, které jsou bohaté na selen, dále ryby a houby kvůli zinku, či maliny, droždí nebo celozrnné pečivo, které dodají potřebné železo.

 

Jelikož ale tuším, kolik z vás k obědu zbožňuje játra nebo houby, můžeš z nich doma zkusit „zpatlat“ řídkou masku a vetřít si ji do pokožky hlavy. Jasně, bude to páchnout. Jasně, možná se to bude hůř vymývat. Ale pro pokožku hlavy a vlasové cibulky nemůžeš udělat více.

 

Můžeš sáhnout i po doplňcích stravy. Samy o sobě ale zázraky neudělají, pouze i s trochou tvojí snahy.

 

 

Ke ztrátě vlasů může přispět i výběr nevhodného hřebenu anebo účesu. Patříš mezi holky, které povětšinu času chodí s vlasy zavázanými do culíku? Gumička vlasy láme, proto padají. Nemluvím vůbec o drdolech. Uděláme si ho, myslím, alespoň jedno do týdne každá (tedy my dlouhovlásky), nemělo by se to ale přehánět.

 

A nikdy si nevaž do drdolu mokré vlasy, zapařily by se, a taky bys už nemusela řešit jen padání, ale rovnou plešatost.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Objev báječné potraviny pro krásné vlasy
7 mýtů v péči o vlasy
Chceš, aby ti rychleji rostly vlasy?

 

Měla by ses také zamyslet nad tím, jak si vlasy rozčesáváš. Používej hřeben s jednou řadou zubů, začínej u konečků (češ vlasy po krátkých částech, snáz zdoláš uzlíky) a postupně se propracuj až ke kořínkům. Rychlé česání nepřichází v případě řídké hřívy v úvahu, stejně tak jako žehlení mokrých vlasů nebo žehlení přes nános laku z předchozího dne.

 

Nepříjemně se na stavu tvé kštice může promítnout i stres, zdravotní stav… A na to existuje rada jen jedna: nestresovat se. I přemíra/nedostatek hormonů se odrazí na vlasech, proto nejvíce „pelichají“ dívky v pubertě, ženy procházející menopauzou nebo ženy po porodu. S tím ti ale pomůže už jen lékař nebo dermatolog.4 hlasů
Vaše hodnocení