Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud chceš mít krásné vlasy v létě i po něm, je třeba se své hřívě nyní náležitě věnovat!

Co dělá léto s tvými vlasy? A jak jim vrátit sexy look

Krásné vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Krásné vlasy
aktualizováno 21.07.2012, 00:00 | 21.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Pokud chceš mít krásné vlasy v létě i po něm, je třeba se své hřívě nyní náležitě věnovat!

Nesprávná péči v létě může na tvých vlasech napáchat velké škody, z nichž se budeš vzpamatovávat celý rok! Předejdi pohromě dokonalým slunečním know-how.


Léto je pro většinu z nás nejkrásnějším obdobím celého roku. Ne však pro naše vlasy, které trpí neustálým máčením ve slané nebo chlorované vodě, častějším mytím a především zvýšenou dávkou UV záření. Hoď jim tedy záchranný kruh v podobě speciální péče!

 

UV ochrana je nutnost!

 

Ochrana vlasů před škodlivými slunečními paprsky má stejný smysl jako ochrana kůže. Podobně jako naše pleť, tak ani naše vlasy se samy nedokáží bránit zákeřnému UV záření, které poškozuje základní stavební bílkovinu vlasů - keratin. Vlasy jsou pak sušší, lámavější a křehčí. Sluneční paprsky nepůsobí jen na kvalitu vlasů, ale i na jejich barvu.

 

Při intenzivním slunění dochází k postupnému zesvětlení vlasů a ke ztrátě přirozeného lesku. Proto je dobré vyzbrojit se speciální letní vlasovou kosmetikou.

 

Náš tip: Používej během léta pravidelně vlasové séra, které obsahují všechny potřebné látky a filtry.

 

 

Připrav vlasy na léto!

 

Hlavní nepřítel vlasů během léta? UV záření, voda a drdoly. UV záření proniká přes ochrannou vrstvu vlasu a narušuje jeho strukturu. Šátek, klobouk nebo kšiltovka nejlépe světlé barvy by se proto měly stát součástí tvého letního šatníku.


"Speciální kosmetika obsahující UV filtr pomůže přežít letní období vašim vlasům aniž by se změnily na kopu sena. Ochranné spreje proti slunci, nesmývatelné kondicionéry, speciální vlasové šampony, krémy, mléka nebo séra. Tyto přípravky chrání nejen barvu, ale dodají vlasům potřebné výživné látky, které zabrání jejich poškození, "doporučuje kadeřník a vizážista Štefan Sándor.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Manuál pro krásné vlasy
Otestuj se: Jsi krutá ke svým vlasům?
Povzbuď růst vlasů: Triky, které fungují

 

Nezapomeň na mytí!

 

Také bys měla po každé návštěvě moře nebo bazénu opláchnout vlasy čistou vodou, abys z nich odstranila sůl a chlór. Po opláchnutí je vhodné použít nesmývatelný sprej s UV filtrem. Vlasová kosmetika určená k aplikaci po návratu ze slunečního záření zbavuje vlasy mořské soli, regeneruje, uhlazuje, vrací vlasům lesk a sílu.

 

Mysli na šetrné sušení

 

Časté fénování vlasy vysouší, proto je třeba používat termoaktivní přípravky, které vlasy chrání a dodávají jim lesk.


Při fénování je také důležité nenastavovat nejvyšší stupeň, aby vlasy nedostaly teplotní šok. Samotné pomalé schnutí vlasům nevadí. Nejhorší však je nechávat vlasy mokré přes noc - více se pak lámou, krepatí a rozdvojují se.4 hlasů
Vaše hodnocení