Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zatímco normálně jste se svými vlasy spokojené, u moře se změní o sto procent k horšímu. Jsou suché jako sláma, blondýnkám se různě mění barva a vůbec vaše hřívá působí takovým těžkým efektem. Jakými kroky se řídit, abyste byly i u moře krásné a t...

Co dělat, aby vlasy zůstaly hezké i u moře? Chraňte je před solí i sluncem!

vlasy od moře
zdroj: Getty Images vlasy od moře
aktualizováno 12.07.2019, 00:00 | 12.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Zatímco normálně jste se svými vlasy spokojené, u moře se změní o sto procent k horšímu. Jsou suché jako sláma, blondýnkám se různě mění barva a vůbec vaše hřívá působí takovým těžkým efektem. Jakými kroky se řídit, abyste byly i u moře krásné a také měly hezké fotky?

Možná si řeknete, že vlasy na dovolené v teplých krajinách stejně nosíte kvůli horku celou dobu stažené, a tak není potřeba to řešit. Určitě vás ale netěší, když si sáhnete do vlasů a jsou celé takové ulepené a bez života. Pomozte vašim vlasům se vzchopit a čelit ostrému slunci a soli!


Výživná maska


Před odjezdem do teplých krajina po vašem návratu byste měly vlasům udělat masku, která jim dodá hlavně keratin, ale i další látky nezbytné proto, aby zůstaly pěkné. Masku vlasům můžete dát i během dovolené, dejte si ale pozor na to, abyste o vlasy nepečovaly až moc a nebyly zbytečně přetížené.

 

vlasy od moře
(Foto: Getty Images)


Slunečný olej na vlasy


V poslední době se na trhu objevila spousta přípravků chránící vlasy před sluncem. Myslíte si, že jim UV záření nemůže nijak uškodit? Omyl!

 

Sluneční paprsky mohou dost poškodit vlasy, které jsou jinak zvyklé na mírné klima. Pořiďte si proto nějaký sprej nebo olej, který mimo jiné vlasům dopřeje také potřebnou hydrataci a použijte ho před každým pobytem na slunci. Jako ochrana na vlasy dobře poslouží také kšiltovka nebo klobouk.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Se sluncem zadobře: Jak pečovat o pokožku po opalování?
Moře: perfektní pomocník pro zdraví i krásu
Chceš na léto krátký sestřih? Co takhle ostříhané vlasy prodat dál?


Nezapomínejte vlasy před i po koupání oplachovat


Vždy, když se koupete v moři, tak vlasy dostanou pořádnou dávku soli. Nenechávejte v nich proto sůl působit dlouho a vždy pak ve sprše co nejdřív opláchněte i vlasy. Nebo je alespoň umyjte vodou, kterou u sebe budete mít v lahvi.

 

Vlasy oplachujte také večer i přesto, že si je nenamáčíte ve vodě. Sůl se totiž udržuje i ve vzduchu a do vašich vlasů se tak dostane také.

 

vlasy od moře
(Foto: Getty Images)


Omývat byste vlasy měly, i pokud se koupete pouze v bazénu. Chlórovaná voda pro ně také není úplně nejlepší. Když navíc vlasy navlhčíte sladkou vodou ještě předtím, než do slané nebo chlorované vody skočíte, tak pak do sebe nenatáhnout tolik slané vody, a tedy ani soli.

 

vlasy
(Foto: Archiv firem)

 

* Ochranný mléčný olej na vlasy s hydratačním účinkem, Nuxe Sun, 100 ml, 279 Kč, prodává Notino
* Regenerační olej na poškozené vlasy, Yves Rocher, 150 ml, 189 Kč
* Regenerační šampon pro vlasy namáhané sluncem, L´Oréal Professionel, 300 ml, obsahuje UV filtr, 300 Kč, prodává Notino
* BB Maska pro regeneraci a ochranu vlasů, Avon, 150 ml, 89 Kč0 hlasů
Vaše hodnocení