Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Viditelně rozšířené póry a černé tečky mohou za to, že tvá pleť nikdy nebude vypadat čistě a zdravě. Zkus se jich zbavit a správnou prevencí se s nimi rozloučit již nadobro.

Co dělat s rozšířenými póry?

Čistící náplast
zdroj: Thinkstockphotos Čistící náplast
aktualizováno 14.04.2015, 00:21 | 14.04.2015, 00:21 | Krasna.cz/trm

Viditelně rozšířené póry a černé tečky mohou za to, že tvá pleť nikdy nebude vypadat čistě a zdravě. Zkus se jich zbavit a správnou prevencí se s nimi rozloučit již nadobro.

Rozšířené póry, které mají větší tendenci se zanášet, jsou do určité míry geneticky dané. Bohužel nejsou samy o sobě jediným problémem. S nimi se pojí zvýšené maštění pleti, usazování nečistot a nehezké černé tečky a zanícené vřídky.


Pokud se jich chceš zbavit, nebo je zarazit již v jejich zárodku, je potřeba bojovat na všech frontách – při čištění pleti i při jejím ošetření vhodným krémem. Důkladné čištění a pravidelný peeling dokáží pleť udržet čistou a zabránit usazování nečistot a vzniku zánětů. Správnou péčí a ošetřením pečujícími krémy můžeš dokonce póry viditelně stáhnout.


Čištění pleti je na místě ráno i večer, mysli na to. I ráno je pleť pokryta špínou, potem a vyloučeným mazem. Pokud ho z pleti neodstraníš, dočkáš se černých teček a zanícených vřídků.


Léto je kritické


Správná péče je na místě zejména v teplejší části roku, protože nadměrné slunění stav pórů ještě více zhoršuje.


Mezi kosmetickými produkty vybírej zejména ty s kyselinou salicylovou, která si poradí s přebytečnou mastnotou.

 

 

Vyrob si masku doma


Rozhodně své pleti dopřej pravidelné hloubkové čištění. Peeling bys měla zařadit zhruba dvakrát týdně, pleť ošetřuj také pravidelnou čistící a hloubkově hydratační maskou. Neboj se hutných masek, například jílových a bahenních.


Můžeš rovněž vsadit na domácí produkty. Domácí masky pro pleť bez rozšířených pórů využívají například vlastností heřmánku, šťávy z citronu či vaječného bílku.

 

Důkladná očista


Dbej nejen na čistotu pleti, ale také všeho, čím se jí dotýkáš. Snaž se zamezit sahání na obličej (z nervozity, při přemýšlení), měj v kabelce či batohu antibakteriální gel, který zlikviduje bakterie na tvých prstech a dlaních.


Zkus se také vyhnout vymačkávání pupínků. Nejenže si můžeš zanést do rány bakterie, při vymáčknutí můžeš zásadně poškodit jemné obličejové svaly, a póry tím mohou ztratit svou schopnost se stáhnout.


Nezapomínej také pravidelně propírat houbičky a štětce, které používáš při líčení. I to může znatelně snížit mastnotu tvé pleti.


Čištění a péče o pleť - 4
(Foto: Oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Čistím, čistíš, čistíme!
Nejlepší domácí pleťové masky
Jak vyléčit akné a nezničit si pleť

 

Lehkost především


Znatelné póry máš možná ve zvyku maskovat hutným make-upem. To je ovšem špatně. Místo hutných přípravků použij lehký, bezolejnatý (oil-free) make-up. V létě si rozhodně vystačíš jen s lehkým tonizujícím krémem.


Pod make-up bys měla použít bázi, která vyrovná nerovnosti pleti a zajistí ti bezchybný vzhled.

 
Dívky s rozšířenými póry by rovněž měly zvážit používání nočního krému. Ten je sice potřebný pro výživu a hydrataci pleti, jenže hutný krém nedovoluje odplavování nečistot z kůže. Zkus noční krém vynechat, nebo ho nanést v silnější vrstvě a po půl hodině smýt. Během té doby pleť z krému vstřebá potřebné látky a na noc je volná a může se krásně samočistit.
Hlídej si jídelníček


Zbavit se rozšířených pórů a černých teček není jen otázkou vhodné kosmetické péče. Udělej něco také se svým jídelníčkem. Základem je dostatečný pitný režim, vsaď na vodu a pročišťující čaje.


Z jídelníčku škrtni zejména přebytečné tuky, které tělo v případě, že je již nedokáže strávit, vylučuje póry, a tím je ucpává. Tyto tuky získáváme zejména z uzenin, smažených potravin, tučného masa a tučných mléčných výrobků. Za rozšiřováním pórů stojí také nadbytečná konzumace cukrů. Pleť zhoršují nejen sladkosti a bílé pečivo, bohužel i nadmíra ovoce.


Profesionální péče

 

Pokud nic z toho nepomůže, začni chodit pravidelně na kosmetiku. Kosmetička ti pleť důkladně vyčistí a poradí ti s nejvhodnějším postupem. Pokud ti černé tečky a rozšířené póry skutečně vadí, a můžeš si dovolit do své pleti investovat víc, vsaď na biostimulační laser nebo kolagenové ošetření pleti. To dokáže hotové zázraky. 3 hlasů
Vaše hodnocení