Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak pečovat o svou pleť přes den, asi víš. Umíš si vybrat správný denní krém, víš, že make-upu nemusíš nanášet velkou vrstvu, nejspíš jsi už i poznala, kterými přípravky se nejsnáze a nejdokonaleji odlíčíš. Jenže večerním odlíčením péče o pokožku ...

Co můžeš na své kráse zlepšit v noci během spánku

Spánek
zdroj: Thinkstockphotos Spánek
aktualizováno 06.02.2017, 00:22 | 06.02.2017, 00:22 | Krasna.cz/trm

Jak pečovat o svou pleť přes den, asi víš. Umíš si vybrat správný denní krém, víš, že make-upu nemusíš nanášet velkou vrstvu, nejspíš jsi už i poznala, kterými přípravky se nejsnáze a nejdokonaleji odlíčíš. Jenže večerním odlíčením péče o pokožku nekončí!

Přes den je tvoje kůže hodně namáhána, vystavuješ ji rozdílným venkovním teplotám a za chvíli zas přetopenému a suchému vzduchu v místnosti, zatěžuješ spoustou kosmetických přípravků, nečistotami, dobře jí nedělá ani neustálý stres. Přes noc potřebuje tvá pleť zrelaxovat, odpočinout si od námahy a vstřebat do sebe výživnou péči.


Začni důkladným odlíčením


Určitě to znáš. Přijdeš z diskotéky utahaná a nejradši by ses svalila do postele a rovnou usnula. I se všemi šminkami, potem a nečistotami na obličeji. Snaž se svou lenost překonat a vždycky se odlič. Použij alespoň v rychlosti odličovací ubrousky, i to je lepší, než vůbec nic. Pokud by ses dlouhodobě neodličovala, koleduješ si o ucpané póry, pupínky, šupinatou pleť, zarudlé a oteklé plochy, vrásky kolem očí a problémy s vypadáváním řas.

 

 

Proč právě v noci?


Proč je péče o pleť potřebná právě v noci? I celý tvůj organismus se regeneruje přes noc, zklidňuje se ti mysl, uvolňuje se celé tělo. I tvá pleť si tedy chce odpočinout a vypořádat se se všemi problémy, které jí přes den "dopřáváš".

 

Co bys měla používat?


Důkladnější péči v noci si tvá pleť zaslouží tak od dvaceti pěti let. Ale ani do té doby ji nesmíš šidit. Vystačíš si s nočním krémem, vhodným pro tvůj typ pokožky. Na rozdíl od denního, který obsahuje různé ochranné složky a filtry proti UV záření, jsou noční přípravky zaměřené přímo na péči a obsahují různé regenerační a vyživující složky.

 

Jestli zrovna nemáš po ruce noční krém, můžeš v nouzi, třeba na víkendu u babičky, použít i denní. Ale dlouhodobě by sis měla pořídit vhodnější produkt pro noční péči. Ty jsou na rozdíl od svých denních kolegů hustší a bohaté na vyživující složky, jako je keratin, vitamín A, různé pečující oleje apod.

 

Krém nanášej na obličej i oblast krku, až budeš starší, oceníš to. Naopak se vyhni oblasti očí, tady je pokožka velmi citlivá a vyžaduje speciální oční krém.8 hlasů
Vaše hodnocení