Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už se vám někdy stalo, že jste se od moře vrátily se zářivě rudou pěšinkou? Zrovna na kůži pod vlasy většinou zapomínáme, když jde o opalování. Přitom na ni mohou paprsky působit úplně stejně škodlivě jako na kteroukoli jinou část těla.

Co se spálenou pokožkou hlavy? Hlavně nedrbat a neplést s lupy!

pokožka hlavy
zdroj: Getty Images pokožka hlavy
aktualizováno 26.07.2019, 00:00 | 26.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Už se vám někdy stalo, že jste se od moře vrátily se zářivě rudou pěšinkou? Zrovna na kůži pod vlasy většinou zapomínáme, když jde o opalování. Přitom na ni mohou paprsky působit úplně stejně škodlivě jako na kteroukoli jinou část těla.

Spálená pokožka hlavy se často začne po pár dnech nevzhledně loupat. V této fázi byste si to však rozhodně neměly plést s lupy a mýt si vlasy šamponem proti lupům. Tím by se vlasová pokožka ještě víc podráždila. Raději zvolte jemnější bylinkové šampony nebo vlasy omývejte zklidňujícím zeleným čajem.


Noste kšiltovku


Pro příště se také snažte spálení míst pod vlasy vyhnout. Nejlepší je samozřejmě nosit pokrývku hlavy, kšiltovku nebo klobouk. Mnoho dívek se však pod těmito doplňky potí a nevydrží mít celý den něco na hlavě.


Nedělejte si pěšinku


V tom případě tak pomůže nedělat si ve vlasech pěšinku, která je ke spálení nejnáchylnější. Když už necháváte hlavu holou, tak si buď stahujte vlasy dozadu a opalovací krém si po obličeji rozetřete až do stran, nebo si vždy dělejte pěšinku na jiném místě, obden třeba měňte strany. Tím nebude stále namáhaná jen jedna část hlavy a ke spálení nedojde tak rychle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Spálila ses na slunci? První pomoc najdeš doma
Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí
Spálená kůže od slunce není banalita! Tipy pro pohodovou dovolenou


Berte betakaroten


Tato látka kůži významně prospívá a s jejím dostatečným množstvím nebude tak náchylná k poškození. Pořiďte si proto betakaroten v tabletách nebo jezte potraviny, ve kterých se nachází, což je třeba mrkev, meruňky nebo také špenát.


Hlavně nedrbat


Platí to, že postiženou pokožku byste si neměly za žádnou cenu drbat, i když vás bude jakkoliv svědit. Zaprvé se tím uvolní částečky kůže, které budou pro vaše okolí snadno zaměnitelné s lupy, a zadruhé tím poškozenou kůži akorát ještě rozdráždíte. Čím víc navíc budete drbat, tím hůř vás to bude svědit.

 

spáleniny od slunce
(Foto: Getty Images)


Trik s mlékem


Pokud už nevíte, jak si po spálení hlavy ulevit, zkuste si ji potřít vychlazeným mlékem. Nejenže tím pokožku zchladíte, mléko má ale celkově příznivé účinky na spáleniny a poškozené vlasové pokožce určitě uleví.  
 0 hlasů
Vaše hodnocení