Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je to tu! Na výprodeje nemusíme čekat až do nového roku, obchody vyprodávají již nyní, první dny po Vánocích.

Co si nenechat utéct v povánočních slevách?

Slevy
zdroj: Thinkstockphotos Slevy
aktualizováno 27.12.2012, 13:54 | 27.12.2012, 12:59 | Krasna.cz/trm

Je to tu! Na výprodeje nemusíme čekat až do nového roku, obchody vyprodávají již nyní, první dny po Vánocích.

Nás holky samozřejmě nejvíc láká oblečení a kosmetika. Kdo si počká, ten se dočká... Tohle zlaté pravidlo platí rozhodně i pro nákupy v období po Štědrém dni. Obchody a značky připravily pro své zákazníky výrazné slevy.

 

U kosmetiky hlídej spotřebu

 

Pokud jsi pod vánočním stromkem našla šustivé bankovky a hodláš je proměnit v dekorativní a pečující kosmetiku, hlídej si zejména datum spotřeby. Někteří obchodníci se snaží vyprodat a vyprázdnit sklady a v regálech se může objevit za výhodné ceny i zboží těsně před koncem spotřeby.

 

Využij slev a klidně jdi omrknout i dražší obchody, které jinak ignoruješ. Za příjemné ceny tu můžeš nakoupit vskutku kvalitní a rozmazlující kosmetiku. Bude svědčit tvé kráse, ale poslouží i jako chytře nakoupené dárky do zásoby. Pokud má v blízké době narozeniny tvá mamka nebo kámoška, už teď se můžeš předzásobit. Drahou voňavku nebo skutečně kvalitní pečující kosmetiku můžeš koupit až o stovky korun levněji.

 

Nebaví tě tlačenice v obchodech? Nakupuj chytře a levně na slevových serverech.

 

Co se určitě vyplatí kupovat, jsou vánoční balíčky. Ty byly určené právě pro předvánoční prodej a obchody, které se jich nezbavily, je teď výrazně zlevňují. Získáš tak hezké produkty a často jako dárek navíc kosmetickou tašku v atraktivním designu.

 

Mezi obchody, které lákají na výrazné slevy, patří i prodejce voňavé přírodní kosmetiky LUSH. "Slevy až 50 % platí na e-shopu už od 24. prosince, v obchodě od 26. prosince a týkají se speciálních limitovaných vánočních výrobků, vánočních balíčků, produktů, které LUSH přestává vyrábět (aby uvolnily místo dalším, novým, stejně dobrým a lepším) a výrobků vyrobených dříve než 1. října 2012 (jelikož LUSH sází především na čerstvost svých produktů)," vysvětluje za prodejce Veronika Machková.

 

 

V módě buď rozvážná

 

Obrovské nálepky s vysokými slevami, lákavé ceny... Nenech se zmýlit. V obchodech s oblečením můžeš propadnout euforii ze skvělých cen a nakoupit úplné zbytečnosti. Zkus si své nákupy promyslet ještě dřív, než vůbec do obchodů vyrazíš. Co skutečně potřebuješ? Na co je ve tvé skříni místo? Prober i oblečení, které teď máš a nosíš, ať si uděláš představu, s jakými kousky můžeš nové poklady kombinovat.

 

Co si ve slevách nenechat ujít? Rozhodně kousky, které by měla mít v šatníku každá z nás. Ať jde o klasicky střižené sako, společenské šaty či sukni s halenkou, dobře padnoucí kalhoty pro sport, běžný den i slavnostnější příležitost. Nic nepokazíš ani šperky a doplňky za skutečně výhodné ceny.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Co s dárky, které se ti nelíbí
Tn.cz radí: Začaly povánoční výprodeje. Můžete nakoupit až s 80% slevou
Ježíšek přinesl špatný dárek? Poradíme vám, jak se ho zbavit!

Slevy až 75 % nabízí britská módní značka F&F, se sedmdesátiprocentní slevou nakoupíš v Orsay, padesátiprocentní slevy má NewYorker nebo Reserved. Za polovic nakoupíš i boty, padesátiprocentní slevy hlásí Deichmann nebo Humanic. Je možné, že slevy ještě porostou, problém je však v tom, že obchody v té době budou již hodně probrané. Na pultech pak seženeš spíše oblečení méně atraktivní, v nevhodných velikostech nebo lehce poničené.

 

Vždy si koupený kousek před zaplacením dobře prohlédni, protože když až doma zjistíš, že je poškozený, můžeš mít pak problém při reklamaci, pokud byl právě kvůli tomuto poškození zlevněný. Jak v takovém případě postupovat a zboží úspěšně reklamovat, se dozvíš v tomto návodu.

 

 

Ze spotřebitelských průzkumů je zřejmé, že o povánoční slevy mají zájem téměř dvě třetiny Čechů, nejvíce nakupují spíše dražší zboží jako je oblečení či elektronika. „Povánoční slevy u nás využívají jak lidé, kteří dostanou pod stromeček peníze či dárkové poukázky, ale i cenově orientovaní zákazníci,“ říká Aleš Pavlík, manažer Tesco a dodává: „Letos u nás zákazníci pořídí levněji zejména oděvy, domácí potřeby a zboží z oddělení elektro.“ V porovnání s běžným obdobím každoročně stoupá počet zákazníků nakupujících v povánočních slevách přibližně o deset procent.3 hlasů
Vaše hodnocení