Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě roztřepené konečky a polámané vlasy, ale nevíš, jak s tím bojovat? Poradíme ti pár zaručených triků.

Co zachrání roztřepené konečky?

Zničené vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Zničené vlasy
aktualizováno 22.06.2015, 00:37 | 22.06.2015, 00:36 | tej

Trápí tě roztřepené konečky a polámané vlasy, ale nevíš, jak s tím bojovat? Poradíme ti pár zaručených triků.

Roztřepené konečky trápí snad každou druhou dívku. Není divu, vlasy vypadají na pohled nezdravě a mdle. Zatoč s nimi a vyvaruj se jich pro příště. Poradíme ti, jak na to!

 

Co může za roztřepené konečky

 

Za roztřepené konečky může především nesprávná péče, časté používání chemických přípravky (barvy na vlasy,...), nešetrná péče (špatné česání, časté používání fénu či žehličky,...), ale také špatná životospráva a stres.

 

Pravidelné stříhání

 

Nejlepší prevence proti vzniku roztřepených konečků je pravidelné stříhání. Vlasy rostou rychlostí přibližně jeden centimetr za měsíc, a tak si nechávej ten centimetr každý měsíc zastřihávat. Nejlepší volbou je návštěva kadeřnice jednou za dva měsíce, což akorát stačí. Je to rozhodně lepší, než zajít až po půl roce, kdy ti bude muset ostříhat daleko víc centimetrů, než bys chtěla. Proč? Odpověď je jednoduchá, již roztřepené konečky se neustále rozšiřují a za půl roku budeš potřebovat odstřihnout delší poškozené vlasy. Již roztřepené konečky bohužel ustřihnout musíš, protože ti žádná jiná péče nepomůže.

 

 

Správná péče

 

Jestli tě často roztřepené konečky trápí, začni se vlasům věnovat co nejdřív. Preventivní péče je pro tebe rozhodně to pravé. Začni výběrem šamponu, který je specializován na suché a poškozené vlasy. Nezbytným přípravkem je také kondicionér, sérum na roztřepené konečky a sprej s tepelnou ochranou. Snaž se vyvarovat barvení a odbarvování vlasů, stejně tak častému žehlení a fénování. Jestli už žehlit musíš, nikdy nezapomeň použít sprej s tepelnou ochranou. Důležité je také správné česání. Snaž se používat pouze dřevěný kartáč, který budeš používat na suché vlasy. Mokré vlasy nekartáčuj, maximálně je rozčeš hřeben se širokými zuby, dál od sebe.

 

Kondicionér na vlasy

 

Kondicionér by měl být tvou druhou rukou. Po použití šamponu se vlas sice vyčistí, ale kondicionér vlasová vlákna uzavře a uchrání. Jestli ho nepoužíváš, jsou tvé vlasy mnohem náchylnější na okolní vlivy.

 

Sérum pro roztřepené konečky

 

Na trhu najdeš spoustu přípravků, které ti zaručeně scelí roztřepené konečky. Je to sice pravda, ale už zapomínají zmínit, že funguje jen dočasně. Většina sér ti konečky scelí na pár hodin, v lepším případě do dalšího umytí. Rozhodně ti však vlasy nevyléčí. Roztřepené konečky prostě vyléčit nejdou, můžeš jim jen předejít. Sérum je ovšem i skvělý preventivní prostředek. Jestli tě konečky trápí častěji, používej ho jako prevenci.

 

Správný výběr šamponu

 

Používej pouze šampon, který je určen na tvůj druh vlasů. Jestliže máš suché vlasy, používej šampon pro suché, jestliže barvené, používej přípravky určené pro barvené vlasy. Jestliže tě trápí víc věcí najednou, jako například barvené suché vlasy s lupy, pokus se najít přípravky, které vyhoví všemu, nebo si zvol, co tě momentálně trápí nejvíc.

 

Důkladná péče o náchylné vlasy

 

Vlasy, které jsou náchylné na roztřepené konečky, potřebují důkladnou péči. V létě proto na vlasy používej ochranný sprej s UV filtrem, vyhni se chlorovaným bazénům a mořské vodě, případně použij koupací čepici. Používej masky na vlasy a podle potřeby si do vlasů vtírej olivový olej. Konečky si nikdy nestříhej sama! Vlasy potřebují speciální a hlavně naostřené nůžky. Jestli nechceš utrácet za častého kadeřníka, investuj aspoň do speciálních kadeřnických nůžek. 7 hlasů
Vaše hodnocení