Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Snad každá dívka si přeje mít krásnou a bezproblémovou pleť, a tak naše odličovací rutina zahrnuje nejméně deset kroků a bez kvalitního korektoru nedáme ani ránu. Pravděpodobně ale i ty děláš něco, co tvému akné neprospívá. Naopak ho zhoršuje. O č...

Děláš tuhle věc? Pak se nediv, že máš AKNÉ!

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 22.05.2018, 00:00 | 22.05.2018, 00:00 | Krásná.cz

Snad každá dívka si přeje mít krásnou a bezproblémovou pleť, a tak naše odličovací rutina zahrnuje nejméně deset kroků a bez kvalitního korektoru nedáme ani ránu. Pravděpodobně ale i ty děláš něco, co tvému akné neprospívá. Naopak ho zhoršuje. O čem je řeč?

Mít pleť jako porcelánová panenka? To je snem každé dívky. Bohužel realita se od snů často liší, a tak většinu holek dříve nebo později akné postihne. Některé dívky bojují jenom s drobnými pupínky a černými tečkami, jiné mají trable s velkým a rozsáhlým akné. Nepochybně ale všichni děláme jednu a tutéž chybu, která naší pleti rozhodně neprospívá!


Na tohle zapomeň!
Důkladně se odličuješ, vyhýbáš se stresu, piješ dva litry vody denně, ale akné se na tvém obličeji stále drží jako klíště? Pak jsi zřejmě podcenila čistotu tvých štětců na make-up! Může se ti to zdát jako hloupost, ale věř, že na neumytých štětcích se ukrývá dost bakterií, které s radostí vytvářejí nové a nové pupínky.

 

 

I když se ti štětce nechce pravidelně čistit, měla bys tento krok udělat alespoň jednou týdně. Jedině tak bude tvůj štětec zbaven škodlivých bakterií. "Štětce, které používáte na tekuté výrobky (podkladové báze, krémové tvářenky, korektory, make-up,...), jsou náchylnější k tvorbě bakterií. Lépe jsou na tom štětce, se kterými nanášíte práškové produkty," uvedl make-up artista Robin Black pro Cosmopolitan.com.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Odhalili jsme největší tajemství MENSTRUACE! Na tohle se každá žena bojí zeptat
Kvůli ŠKAREDNÉMU AKNÉ přišla o sebevědomí! Pak objevila jednoduchý způsob, jak se ho zbavit
Nebezpečné mýty o vlasech, které jim kradou krásu

 

Jak na to?
Na trhu najdeš nespočet výrobků, které ti s čištěním štětců pomohou. Můžeš zvolit speciální spreje, tuhá mýdla nebo třeba  ubrousky. Důležité ale je, abys očistnou kúru dopřávala štětcům pravidelně a pečlivě. Při čištění nezapomeň ani na svůj beauty blender, který si také zaslouží umytí. Pokud si s čištěním štětců nevíš rady, podívej se na video, ve kterém je všechno důkladně vysvětleno. Uvidíš, že ti pleť za tvou péči poděkuje tím nejlepším možným způsobem – bude vypadat dokonale.

 

 0 hlasů
Vaše hodnocení