Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vaše noční můra – čelo poseté zarudlými pupínky nebo „beďar“ uprostřed nosu. O akné se toho napovídalo a napsalo mnoho. Pojďme se největším mýtům podívat na zoubek.

Děsí tě akné? Pozor na zbytečné mýty!

Akné
zdroj: oficiální zdroj Akné
aktualizováno 01.03.2016, 13:37 | 01.03.2016, 13:37 | Krásná.cz

Vaše noční můra – čelo poseté zarudlými pupínky nebo „beďar“ uprostřed nosu. O akné se toho napovídalo a napsalo mnoho. Pojďme se největším mýtům podívat na zoubek.

Jaké o akné kolují mýty?

 

ČOKOLÁDA ZPŮSOBUJE AKNÉ
Jednu dobu se médii šířily zvěsti o negativním působení konzumace čokolády na naši pleť. Nicméně nebyla prokázána žádná souvislost mezi stravou a výskytem akné. Takže dobrá zpráva: můžete si dopřávat i zatracovanou čokoládu nebo hranolky, protože nejsou příčinou akné. Zdravý životní styl včetně vyvážené stravy bohaté na vitamíny a bílkoviny je v boji proti akné ovšem na místě.

 

OPALOVÁNÍ VYČISTÍ PLEŤ
Jistou logiku může mít tvrzení, že nám s akné může pomoci sluníčko, které má mnoho blahodárných účinků. Jenže opalování jen tlumí zánět v kůži a zakrývá zarudnutí, které akné způsobilo. Uhříky díky tomu bohužel nezmizí. Vlivem slunění bude pokožka příliš suchá a podrážděná, což může zvýšit tvorbu pupínků v budoucnosti.


Opalování se nedoporučuje v případě užívání určité léčby. Obecně platí, že je nejlepší zůstat mimo dosah slunce. Používejte klobouk, sluneční brýle a opalovací krém s ochranným UV faktorem mezi 40 a 50. Poohlédněte se po produktech, které neucpávají póry nebo nejsou komedogenní. Vyhněte se také opalovacím olejům.

 

Akné
(Foto: oficiální zdroj)

 

KDYŽ MÁTE AKNÉ, NESMÍTE POUŽÍVAT MAKE-UP


Pokud trpíte na zarudlé pupínky, rozhodně nejste diskriminování tím, že nemáte dovoleno krášlit se make-upem. Nepoužívejte však mastnou kosmetiku (make-up), ale poohlédněte se po produktech, které neucpávají póry nebo nejsou komedogenní na bázi BB krému.

 

PŘÍLIŠNÁ ČISTOTA POMÁHÁ


Říkáte si, že mají pupínky hlavně „mastňáci“. Jak to, že i já, když si několikrát za den myji obličej? Omyl - akné nevzniká kvůli zanedbávané hygieně nebo proto, že se pokožka dostatečně nečistí. Ve skutečnosti je to přesně naopak.


Aknózní pleti nadměrné a časté mytí neprospívá, může spíše způsobit její zhoršení a podráždění pleti. Udržujte pleť čistou jemným mytím ráno a večer. Použijte jemnou čistící kosmetiku a příliš nedrhněte.

 

POMOZ ODHALIT KONEČNĚ PRAVDU
V současné době probíhá výzkum, který se snaží zjistit, co všechno má na akné vliv, aby se mohlo účinně léčit. Chceš pomoci vyhrát boj proti tomu, co tě denně nebo čas od času dokáže pořádně potrápit? Staň se součástí studie, mrkni se a vyplň krátký dotazník. Díky tobě budou mít lékaři o akné mnohem jasněji. Odměnou ti bude hladká pleť bez nepříjemných uhříků.


AKNÉ SE PŘENÁŠÍ KONTAKTEM
Akné samozřejmě nepatří mezi nakažlivé nemoci. Je neinfekční, takže se nedá „chytit“ podáním ruky, dotykem. Nemusíte se ani obávat líbání s člověkem, který má pleť plnou akné.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Co s těžkou formou akné? Metody, které SKUTEČNĚ FUNGUJÍ
TESTUJEME: Co skutečně funguje na akné? 14 SOS PŘÍPRAVKŮ PROVĚŘENO
Jak se zbavit akné zadarmo?


AKNÉ NENÍ LÉČITELNÉ
Všechno má své řešení, tedy boj s akné, které obvykle mizí na konci puberty. U některých lidí ale může pokračovat i v rané dospělosti. Nejlepší způsob, jak vyčistit pokožku, je promluvit si se svým lékařem a najít tu správnou léčebnou kúru.


Léčba akné musí být vždy komplexní - konkrétně pravidelné čištění pleti a používání účinných látek v roztocích nebo gelech. Včasným zahájením lze předcházet následkům v podobě tmavých skvrn a jizev, které jsou nepříjemnou kosmetickou komplikací.1 hlasů
Vaše hodnocení