Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trika s nápisy a životními moudry jsou v kurzu. Máš svůj citát nebo slovo, které bys chtěla na triku mít, ale ne a ne ho sehnat. Vyrob si ho.

DIY: Hipsterské tričko s potiskem

DIY: Květinové triko s nápisem
zdroj: beautifulshoes.org DIY: Květinové triko s nápisem
aktualizováno 06.11.2014, 00:20 | 06.11.2014, 00:20 | Krasna.cz/trm

Trika s nápisy a životními moudry jsou v kurzu. Máš svůj citát nebo slovo, které bys chtěla na triku mít, ale ne a ne ho sehnat. Vyrob si ho.

Chytrá myšlenka, věčně módní květinové potisky a trendy hipsterský styl - to vše v jednom, navíc za pár korun. Co víc si přát?


Co budeš potřebovat:

 

obyčejné bílé tričko
nažehlovací folii na textil (T-shirt transfers)
nůžky
žehličku
pravítko

 

DIY: Květinové triko s nápisem
(Foto: beautifulshoes.org)

 

Jak na to:

 

1. Najdi si na internetu květinový potisk, který by se ti líbil. Změř si délku a šířku trička a rozvrhni si, jak by měl být nápis velký. Pomocí photoshopu vytvoř jednotlivé písmena.

 

2. Hotová písmena vytiskni na barevné tiskárně na nažehlovací folii (seženeš ji ve fotopotřebách, reprofotopotřebách, electru nebo na internetu; cena se pohybuje od 300 Kč za balení 12 folií). Vytiskni si svou předlohu, podle pokynů na obalu. Opatrně vystříhni každé písmeno.

 

3. Rozprostři písmena na tričko, dobře vyměř, ať jsou rovně a mají mezi sebou dostatečné rozestupy.

 

4. Nakresli si tečkované čáry na části, kde písmeno překrývá švy a odstřihni přebytečné části.


PŘEČTI SI TAKÉ:

DIY: Zrecykluj starou bundu a vyrob si trendy vestičku
DIY: Módní asymetrické sukně
DIY: Návod na domácí lesk na rty z kokosového oleje

 

5. Teď začíná nejtěžší část výroby. Žehličkou (správnou teplotu nastav podle návodu na etiketě folií) postupně přižehluj jednotlivá písmena - pozor, aby se ti nehýbala a nekrabatila. Přejeď důkladně každý kousek, jinak se barva na triko nepřenese.

 

6. Téměř hotovo" Nech hodinu dobře vychladnout a pak pomalu odloupni folii - potisk by měl bez problému zůstávat na tričku.


Vyráběla jsi s námi? Pochlub se svým výtvorem na redakce@krasna.cz.2 hlasů
Vaše hodnocení