Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Malý, ale zákeřný! Tak by se dal popsat opar, který sužuje naše rty a způsobuje nám pěkné nepříjemnosti. Pokud chceš proti tomuto nepříteli bojovat, pak se musíš naučit pár nezbytných triků, díky kterým budeš mít navrch.

Do boje proti OPARU! Jak tuhle válku vyhrát?

Opar
zdroj: Thinkstockphotos Opar
aktualizováno 27.08.2016, 00:13 | 27.08.2016, 00:13 | Krásná.cz / DyA

Malý, ale zákeřný! Tak by se dal popsat opar, který sužuje naše rty a způsobuje nám pěkné nepříjemnosti. Pokud chceš proti tomuto nepříteli bojovat, pak se musíš naučit pár nezbytných triků, díky kterým budeš mít navrch.

Vše, co bys měla o oparu vědět
Tvorbu oparu způsobují herpesviry, které má každý člověk ve svém těle. Může se stát, že někoho opar v životě nepotrápí a jiného bude otravovat pětkrát do roka. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují vznik oparu. Určitě patříš mezi rizikovou skupinu v případě, že je tvé tělo fyzicky nebo psychicky oslabeno. V tu chvíli se herpesviry dostávají ke kormidlu a můžou zcela ovládnout tvé rty. Stejný případ nastane i během rychlé změny počasí, kdy je tvá imunita zcela rozhozená.


Prevence je základ

I tady platí pravidlo, že prevence je základ úspěchu. Během sychravého počasí se nadopuj vitaminy B a C, které posilují imunitu. Do svého životního stylu zařaď i fyzickou aktivitu, procházky na čerstvém vzduchu a především se nauč relaxovat. Místo čokolády si dopřej zeleninový salát nebo pořádnou porci masa.

 


Co v boji pomůže?

Začínáš cítit mravenčení a nával horka na tvém rtu? Pak se nedá nic dělat, ale náš nepřítel vyhlašuje válku. Důležité je, abys nepromarnila začátek. Existují krémy, které dokážou zabránit tomu, aby se herpesviry dále množily. Také můžeš zkusit místo ledovat, alespoň na chvilku by ti to mělo pomoci od nesnesitelného svědění. Výborná věc je náplast na opar, která ti poslouží ve chvíli, kdy potřebuješ jít do školy nebo do práce.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak na problém s afty?
Velké trápení s malými vřídky: Jak vyhrát věčný boj s afty?
Ach, ty koutky. Dokáží zkazit každé rande!


Babské rady nad zlato?

Už naše prababičky věděly, jak s oparem nejlépe bojovat. Zkus opar namazat medem, který necháš 20 minut na rtu působit, a poté ho opláchneš. Pokud ráda experimentuješ, pak můžeš zkusit fintu s octem. Namoč si vatový tamponek do octa a opar lehce potři. Tento proces zopakuj několikrát během dne.0 hlasů
Vaše hodnocení