Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jistě máte top barvy, do kterých se rády oblékáte a u kterých máte vyzkoušeno, že vám nejvíce sluší. Proč je ale neoživit některou z barev, které vládnou letošnímu módnímu roku?

Do jakých barev se oblékat? Toto jsou top trendy roku 2019

Korálová
zdroj: Getty Images Korálová
aktualizováno 17.01.2019, 16:10 | 17.01.2019, 16:10 | Krásná.cz

Jistě máte top barvy, do kterých se rády oblékáte a u kterých máte vyzkoušeno, že vám nejvíce sluší. Proč je ale neoživit některou z barev, které vládnou letošnímu módnímu roku?

Barvou číslo jedna tohoto roku je „živoucí korálová“ (living coral). Tu pro letošek vybrala společnost Pantone, která každoročně určuje, jaká barva zavládne nejen módním trendům, ale i náladě společnosti, měla by údajně prostupovat i kulturní a společenské události. Mimochodem, loňskou barvou byla ultra fialová, roku 2017 pak vládla svěží zelená.


Living coral


Živoucí korálová má představovat měkký odstín, který evokuje červánky, radost, optimismus, má poskytovat naději v hektickém, proměnlivém světě. Zároveň symbolizuje určitou intimitu a také vzácnost – v přírodě na tuto barvu málokdy narazíme, reprezentují ji například korály na dně moří, které samy o sobě nejsou snadno dosažitelné.


Korálová nejvíce sedne tmavovláskám, které se jí nemusejí být na oblečení a v doplňcích, ale třeba ani ve vlasech, líčení a na nehtech. Blondýnkám na kráse neubere, pokud ji doplní nějakou tmavší barvou, aby nepůsobily ve výsledku příliš mdle.

 

Korálová
(Foto: Getty Images)


Unisex pro všechny


Korálová se hodí spíše pro romantické a elegantní tipy. Pokud to není zrovna váš šálek kávy, trendy v tomto roce budou béžová a khaki, zejména v unisexovém spojení. Letos se vůbec nemusíte stydět pro nové kousky šatníku zabrousit i do pánského oblečení, nebo si vybrat společný kousek pro sebe i partnera.

 

Zachumlaná
(Foto: Getty Images)


Držáky, které se nevzdávají


I v tomto roce se udrží několik trendů, které přinesly poslední módní vlny. Rozhodně se nevzdávejte flitrů, neonových kousků a pastelových barev. Nezahazujte ani kalhoty či sukni z kůže, kožená bundička také udělá parádu i letošní rok. Stejně tak všechny krajkové kousky by neměly mizet ve spodních policích šatníku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Barvy kolem nás: Jaký mají význam a co o nás vykazují?
Jak si zařídit bydlení podle barvy vaší aury
Velký návrat pastelů: 5 barev, které ovládnou novou módní sezonu


Do módy se také vrací špičaté lodičky, roztomilé malé kabelky, čelenky a v detailech pak střapce. A nebudou chybět ani zvířecí vzory, které by se měly objevovat i na rozsáhlejších plochách, na sacích, kalhotách, sukních a overalech, ale i na kabelkách.

 

Zvířecí vzory
(Foto: Getty Images)


Do interiéru medově hnědou


Svou barvu roku každoročně vyhlašuje i společnost Dulux, vybírají světoví designéři a architekti. Jejich volbou pro rok 2019 je medově hnědá. Její teplý odstín uklidňuje, vyživuje, stimuluje a dodává optimismus a energii. Tou se neváhejte obklopit doma či v pracovním prostředí, vznikne tam díky tomu ten správný prostor, ve kterém pocítíte klid a harmonii.

 

Ložnice
(Foto: Getty Images)


Medově hnědá vnáší hloubku a sofistikovanost, přispívá k rozjímavému a soustředěnému pocitu. Kombinovat ji lze s příjemnými neutrálními tóny růžové, intenzivní vínové a tmavě modré.0 hlasů
Vaše hodnocení