Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože tato rubrika patří hlavně oblasti módy a doplňků, je občas dobré zabývat se svým vzhledem i z jiných úhlů. Dokonalý outfit a trendy účes jsou sice velkým zdrojem sebedůvěry, ale pokud se chceš cítit jako pravá princezna, je načase pořídit...

Dokonalá pleť za 48 hodin: 5 faktorů, bez kterých to nepůjde

pleť
zdroj: Thinkstockphotos pleť
aktualizováno 27.11.2018, 16:30 | 27.11.2018, 16:30 | Krásná.cz/Dagmar Pecinová

Přestože tato rubrika patří hlavně oblasti módy a doplňků, je občas dobré zabývat se svým vzhledem i z jiných úhlů. Dokonalý outfit a trendy účes jsou sice velkým zdrojem sebedůvěry, ale pokud se chceš cítit jako pravá princezna, je načase pořídit si také hedvábnou kůži.

Každý člověk má jiný genetický základ, proto se zde nedá napsat přesný návod s dlouhodobým efektem. Existují různé druhy pleti a citlivost na okolní faktory, proto by bylo pošetilé, snažit se v jednom článku shrnout to, čím se zabývá celá oblast medicíny. Nicméně fungují určité triky, jak si výrazně vylepšit vzhled na první pohled. Pokud tě čeká důležité rande, večírek, nebo chceš jenom udělat dojem, tady je vyzkoušený návod, jak do 48 hodin zaručeně dosáhnout výrazného efektu.


1) Pitný režim

 

Základ, od kterého se bude vše odvíjet. To, že má každý vypít minimálně 2 litry vody denně, asi nemá cenu rozepisovat. Voda je základ, vyvažuje správné fungování všech orgánů v těle, a výrazně se podepisuje na funkci metabolismu. Když chceš dosáhnout výrazně zdravé a svěží pleti, bez správného pitného režimu se rozhodně neobejdeš. Takže na 2 dny zcela zapomeň na jakékoliv jiné nápoje kromě vody. Žádný jiný nápoj není povolený. Rozhodně ne káva, limonády, cokoliv obsahující cukr. V případě, že se nyní bavíme o regeneraci pleti, nepij ani čaj. Ten sice blahodárně působí na organismus, ale také výrazně dehydruje pleť. Jestli se nebudeš řídit bodem číslo 1, určitě ti následující body nepomůžou. Množství je potom individuální, ale minimálně 2 litry denně jsou základ. Kontrolu nad svým pitným režimem budeš mít tak, že nesmíš cítit pocit sucha v ústech, a nesmíš mít suché rty – tímto tělo vysílá signál, že potřebuje přísun tekutin.


2) Strava


Další faktor, který ovlivňuje stav pleti, je naše strava. Bez správné dávky minerálů a vitamínů se pleť regenerovat nebude. Složení důležité pro kvalitu a krásu pleti je následující:

 

• Snídaně – musí v každém případě obsahovat cereálie (tmavé pečivo, müsli, semínka), a ovoce bohaté na cukry (banán, hroznové víno, apod.)


• Oběd – zelenina + maso + pečivo + zálivka (doporučuji se vyhnout čemukoliv, co obsahuje éčka nebo konzervanty, takže žádné polotovary)


• Svačina – české ovoce (jablka, hrušky, švestky)


• Večeře – maso + uhlohydráty (brambory, těstoviny, rýže)


• Zbytek dne už doporučuji jíst maximálně zeleninu

 


3) Fyzická aktivita


Tento bod nám pomůže pleť zbavit zbytečných toxinů a nečistot. Není důležité, jestli se rozhodneš pro aerobic, běh, fitness, nebo nějaký kolektivní sport – případně dokonce horlivý úklid bytu. Základem je, aby tělo produkovalo co největší množství potu. Pot obsahuje sůl, a sůl vypuzuje nečistoty z hlubších vrstev pokožky. Hlavně si nezapomeň ihned po sportu důkladně umýt celé tělo i obličej, aby ti na kůži nevznikl žádný filtr. Jediná aktivita, kterou výrazně nedoporučuji, je plavání, jelikož chlor by ti kůži zbytečně vysušil.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Čím škodíš své pleti nejvíc?
10 přikázání krásy
Jak na mastné vlasy?


4) Ošetření pleti


Jelikož již úvodem bylo řečeno, že se jedná o rychlý způsob, jak svou kůži zkrášlit během 48 hodin, je nutné podpořit celý proces také péčí navíc. Oba dva dny navštiv saunu nebo páru. Možná se ohradíš, že to není zdravé, aby takto náročný režim zažilo tělo dva dny po sobě, a já jim musím dát za pravdu. Normálně se saunování doporučuje maximálně dvakrát týdně, jenomže zde se jedná o návod, jak za krátkou dobu zcela vyhladit pleť a dát jí dokonalou jemnost. Pořádná očista je proto důležitá, a už po první návštěvě budeš sama překvapená efektem, který bude sauna mít v kombinaci s výše uvedenými body. Druhý den se musí tento podpůrný proces opakovat pro ještě výraznější efekt, a dokonalé vyhlazení pleti.

 


5) Kosmetická péče


Posledním důležitým bodem je kosmetika. Každému ovšem vyhovuje jiná značka. Existuje paleta výrobků v různých cenových relacích, někdo preferuje přírodní kosmetiku, někdo má své ověřené klasické značky, každá máme jiný druh pleti a víme, zda používat krémy na suchou nebo smíšenou pleť. Byl by absolutní nesmysl kvůli této osmačtyřicetihodinové proceduře nakupovat další přípravky. Co tedy v kosmetické péči udělat jiného, než při obvyklém režimu? Zejména se snaž během této dvoudenní kůry dodržet to, že ji budeš bez výjimky důsledně používat. Ráno si důkladně vyčisti obličej a nanes hydratační krém, večer se zase zcela odlíčit, a použij ošetřující kosmetiku. Po každé sprše nebo koupeli za žádných okolností nezapomeň použít tělové mléko, máslo nebo olej. Pokud ti tato rada přijde samozřejmá, je to jedině dobře....

 

Tento návod je vysoce osvědčený, a pomůže zaručeně všem. Po dvou dnech budeš mít opravdu naprosto luxusní stav pleti na pohled i na dotek. Pokud si pár konkrétních návyků osvojíš, tento stav lze také dlouhodobě udržovat. Celou proceduru ovšem doporučuji absolvovat maximálně jednou za 2 týdny.19 hlasů
Vaše hodnocení