Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáš se obarvit si vlasy sama? Aby to nedopadlo katastrofálně, chce to vyvarovat se hloupých chyb.

Domácí barvení vlasů? Aby neskončilo katastrofou

Barvení vlasů
zdroj: isifa.com Barvení vlasů
aktualizováno 30.01.2019, 16:33 | 30.01.2019, 16:33 | Krasna.cz/trm

Chystáš se obarvit si vlasy sama? Aby to nedopadlo katastrofálně, chce to vyvarovat se hloupých chyb.

Dokonalý odstín vlasů si můžeš vykouzlit i sama doma v koupelně. Jak na to, aby byl výsledek oslňující?


Co když zrovna nemáš čas nebo peníze na profesionální služby, nebo ti zrovna kosmetické produkty tvé kadeřnice nevyhovují? Můžeš zkusit vsadit na přípravky pro domácí použití. Pokud tě ale čeká tvá barvící premiéra, zkus se na ni teoreticky připravit.

 

Už ses někdy barvila sama?

 

Pokud ano a dopadlo to dobře, můžeš se v tomto článku inspirovat, jak si vlasy obarvit ještě pečlivěji a jak prodloužit krásu a efekt barvy. Jestli ale stojíš před svou premiérou, chce to nejdřív popřemýšlet, co si na hlavě vůbec chceš vytvořit.

 

Jaký je tvůj přirozený odstín vlasů? A jaký je ten vysněný? Neměla bys příliš experimentovat, pokud si hodláš změnit odstín vlasů o více než jen pár odstínů. Jako blondýna na černo, či naopak z černé na blond – to není úkol pro každého a v tomto případě se skutečně stojí za to svěřit do péče profesionálního salónu. Když umíš hledat akční slevy, nemusí to být zas tak drahé. Jestli ale hodláš experimentovat jen v rámci několika odstínů, nebo zkusit barevné proužky, mohla bys to bez problémů doma zvládnout.

 

Před barvením si tedy stanov reálné cíle. Důležité je také vědět, že obrázek na krabičce barvy je spíše ilustrativní. Každému sedne barva jinak a je třeba s tím počítat. Po několika barveních už zjistíš, jaké odstíny ti sednou, jak rychle se ti barva vymývá, jestli ti vlasy dobře chytají. Proto raději pro začátek sáhni jen po lehce odlišném odstínu, aby výsledek vypadal přirozeně.

 

 

Zaměř se také na způsob aplikace. Krátké a polodlouhé vlasy si zvládneš obarvit sama, na delší a hustější je ideální mít k ruce někoho, kdo ti s tím pomůže – kamarádku, mamku, sestru, klidně i přítele. Pomoct by ti mohly i různé způsoby aplikace. Někdy se barva natírá štětečkem, jinde je součástí balení lahvička s hřebínkem, narazíš i na pěnovou barvu, které se dobře aplikuje a nestéká. Na obalu krabičky vždy zjistíš, jak se s dotyčným výrobkem zachází a můžeš podle toho odhadnout své schopnosti a svou šikovnost. Také zjisti, zda bude potřeba dokoupit speciální štěteček na barvení a pořídit si mističku na míchání barvy, která se zašpiní, nebo jestli balení obsahuje různé flakonky a hřebínky, které ti to dokonale nahradí.

 

Součástí některých dražších barev jsou i různé balzámy, masky a speciální péče po barvení. Ty určitě použij, zafixují barvu a prodlouží dobu, kdy ti bude držet na hlavě a bude vypadat atraktivně.

 

V návodu máš rovněž doporučeno, udělat si ještě před barvením test na citlivost. Nepodceňuj to! Test proveď rozhodně před svým prvním barvením a raději pokaždé, když zkoušíš nějakou novou značku nebo druh barvy. Vyhneš se nejen estetickým, ale i závažným zdravotním problémům.

 

Rozhodně vždy dodržuj dobu, po kterou má barva působit. Když přetáhneš, budeš mít vlasy intenzivněji obarvené, ale můžou se také poničit a dokonce upadnout. To určitě nechceš, že? Nedodržením doporučené doby a ponecháním na vlasech mnohem kratší dobu si zas koleduješ o fleky.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Hennou se dá nejen tetovat, ale i barvit vlasy
Měníš radikálně barvu vlasů? Na co pozor!
Barvy vlasů, barvení a následná péče

 

Kdy se nebarvit?

 

Na úspěšnost barvení má vliv řada věcí, které s tím na první pohled nesouvisí. Pokud jsou tvé vlasy unavené a na pohled nemocné, dopřej jim nejprve regenerační kůru a trochu oddechu, barvení by je zatížilo, navíc by barva na poškozených vlasech chytala nerovnoměrně.

 

Nebarvi se rovněž, pokud jsi nemocná, zejména nepříjemné je nachlazení, chřipka a pooperační stavy. Tělo je oslabené a mohlo by přehnaně reagovat na barvu.

 

Některé kadeřnice doporučují si týden před barvením nedopřávat žádnou vlasovou masku ani kondicionér. Jejich úkolem je vlas uzavírat a bránit před vnějšími vlivy, tedy i před vlivem barvy. Barva se k vlasu nedostane a nechytne tak, jak očekáváš.

 

Údajně by ses neměla barvit ani při menstruaci, kdy tělo látky vylučuje, ale nepřijímá. Toto je hodně individuální, ale pokud ti barva nechytá, zjisti, v jaké fázi cyklu se obvykle barvíš.

 

Vlasy, které se chystáš barvit, by neměly být ani čerstvě umyté, ani mastné – na to barva nechytá tak dobře. Zkus si hlavu umýt den před barvením a uvidíš, že ti barva lépe chytne.

 

Vlasy si po barvení důkladně umyj, je třeba vypláchnout všechnu zbytkovou barvu, jinak budeš mít podrážděnou pokožku. Pro lepší péči o vlasy si pořiď šampón a balzám určené pro barvu vlasů.

 


Barvila ses někdy doma? Jak to dopadlo? Piš do komentářů.4 hlasů
Vaše hodnocení