Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hledáš inspiraci do tanečních, pro blížící se plesovou sezónu, nebo chceš prostě být za dámu? Vyzkoušej jeden z následujících elegantních účesů a uvidíš, jak oslníš.

Elegantní účesy pro zvláštní příležitost

aktualizováno 01.10.2011, 09:45 | 01.10.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Hledáš inspiraci do tanečních, pro blížící se plesovou sezónu, nebo chceš prostě být za dámu? Vyzkoušej jeden z následujících elegantních účesů a uvidíš, jak oslníš.

Obyčejně si vystačíš s rozpuštěnou hřívou nebo vlasy jednoduše staženými do culíku, ale občas přijde příležitost, kdy se chceš blýsknout něčím elegantnějším. Máme pro tebe inspiraci v podobě šesti jednoduchých, ale rozhodně efektivních účesů.

 

Retro drdol

 

 

Vyčesané vlasy působí velmi elegantně a dodají tvému vzhledu úplně nový šmrnc. A rozhodně nemusí být složité. Tenhle drdol zvládneš hravě za pár minut. Pročeš si vlasy kartáček a svrchní vlasy si zatím semni na temeno, aby ti nepřekážely. Zbytek vlasů vyčeš do vysokého culíku a stáhni gumičkou. Hřebenem nebo kartáčem je jemně natupíruj. Pak culík sroluj po délce do drdůlku tak, jak to vidíš ve videonávodu. Svrchní vlasy rozpusť a rozděl pěšinkou uprostřed hlavy. Začni lehce tupírovat pramen po prameni, ten přetáhni přes základní drdůlek a pod ním zafixuj pinetkou. tak postupuj, až budeš mít všechny vlasy sčesané dozadu. Krátké vlasy sčeš ze strany a vzadu je připevni pinetkou. Kolem hlavy nechej splývat tenké pramínky. Účes bohatě přelakuj, aby držel, a ozdob ho čelenkou, která bude ladit s tvými šaty.

 

Rozpuštěné vlny

 

 

Nosíš-li raději vlasy rozpuštěné, zkus je oživit roztomilými vlnkami ve stylu Taylor Swift. Umyj si vlasy a lehce je prosuš ručníkem. Vetři do nich pěnu, aby ti pak účes lépe držel. Horní vlasy sepni na temeni, ať ti zatím nepřekáží. Spodní vlasy lehce prosuš fénem a začni je rozdělovat na tenké pramínky a natáčej na kulmu. Dej pozor, ať se nespálíš. Tak postupně natoč všechny spodní vlasy. Vlny hned přelakuj, ať neztěžknou a neztratí tvar. Poté si rozpusť horní oddělenou část vlasů a natoč je také. Nenatáčej je od kořínků, ale zhruba od úrovně uší, budou ti krásně splývat kolem obličeje. Až budeš mít všechny prameny hotové, sčeš si vlasy z čela a zafixuj je za uchem pinetkou. Celý účes přelakuj, aby ti vydržel.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Ušetři na kadeřníkovi a zachraň si účes sama!
Účesy pro dlouhovlásky, které zvládneš za pár minut
Zkroť neposlušné vlasy

 

Cop na straně

 

 

Milují ho celebrity i módní návrháři. A zamiluješ si ho jistě i ty. Cop na straně působí úplně jinak a může mít elegantně rebelský nádech. Vlasy si umyj a nechej je uschnout, jestli jsi zvyklá, tak si je vyžehli. Sčeš všechny vlasy na jednu stranu a těsně pod uchem začni zaplétat klasický cop. Pokud se ti krátké vlasy z copu uvolní, nech je, budeme s nimi pracovat později. Na protější straně hlavy si vytvoř pěšinku, jako to vidíš ve videonávodu. Odděl pramínky, které necháš splývat kolem hlavy, nakulmuj je. Krátké vlasy na vrchu hlavy natoč, aby získaly objem a vytvaruj je pomocí prstů a laku. Neboj se dodat jim objem a trochu rebelský rozcuch. Celé dílo na závěr přelakuj.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pro krásu svých vlasů využij AKTUÁLNÍ SUPER SLEVY

 

Francouzský copánek

 

 

Tenhle účes může oživit krátký, polodlouhý i dlouhý střih vlasů. Vlasy si nejprve umyj, vyfoukej a vyžehli, jak jsi zvyklá. Protože budou vlasy rozpuštěné, je lepší, mít je čerstvě umyté, aby vypadaly co nejkrásněji. Udělej si pěšinku a těsně u ní odděl tři prameny vlasů. Začni zaplétat klasický copánek, a jak se prodlužuje, přidávej k pramenům další a další vlasy, tak jak to vidíš ve videonávodu. Tím zůstane krásně přilepený k hlavě a nebude se různě krabatit a trčet.

 

Roztomilá mašle

 

 

Nosí ji Lady Gaga, holky v Japonsku, můžeš ji zkusit i ty. Mašličku z tvých vlastních vlasů. Bude to chtít trochu trpělivosti, ale výsledek stojí za to. Vyčeš si horní část vlasů do vysokého culíku uprostřed hlavy. Zafixuj ho gumičkou tak, že vytvoříš jedno oko maše a pak druhé, přesně jako to vidíš v našem videonávodu. Aby vlasy nepolehly a držely u hlavy, připevni je pírkem a přelakuj. Spodní vlasy můžeš nechat rozpuštěné. Můžeš si udělat také větší mašli ze všech vlasů, musí být ale stejně dlouhé, aby z mašle netrčely. Pro sestříhané vlasy se hodí spíše první varianta. V druhé variantě mašli vytvoříš jednodušeji, uděláš totiž jen jedno volné očko vlasů, které pak ve středu rozdělíš volným koncem pramenu vlasů.14 hlasů
Vaše hodnocení