Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holení a zbavování se chloupků na těle je dnes běžnou praxí u mnoha dívek. Už dávno tu nejsou časy, kdy se ochlupení neřešilo a bylo in se neholit.

Epilovat, nebo depilovat?

Holení nohou - 1
zdroj: Thinkstockphotos Holení nohou - 1
aktualizováno 18.11.2012, 00:00 | 18.11.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Holení a zbavování se chloupků na těle je dnes běžnou praxí u mnoha dívek. Už dávno tu nejsou časy, kdy se ochlupení neřešilo a bylo in se neholit.

Doba jde dopředu a zjistilo se, že holení je mnohem hygieničtější. A i když stále záleží jen a jen na tobě, zda uznáš za vhodné se oholit, je dobré to pořádně zvážit. Přeci jen – jsou místa, kde je stoprocentně lepší zůstat čistá a úplně bez chloupků a jsou místa, kde to tak nutné není a záleží jen na tvé představě.

Když vynechám obecné principy a otázku toho, zda se holit, nebo neholit, máme tu jeden zásadní problém – pokud se rozhodneš pro holení a chceš se chloupků zbavit, máš na výběr z mnoha způsobů epilace a depilace. V obchodech máš teď na výběr z mnoha možností, ale který způsob je ten pravý? Jaké jsou výhody a nevýhody a jaký je vlastně rozdíl mezi epilací a depilací?

Depilace nebolí...

Depilace je odstranění chloupků pouze z povrchu kůže. Nevytrhneš kořínek, pouze chloupek odstraníš z pokožky, aby nebyl vidět na pohled.

Výhody depilace: Nesporná výhoda je bezbolestnost. Nic nevytrháváš a nedostáváš se pod povrch pokožky, tudíž se nejedná o žádný bolestivý zákrok.

 

 

Nevýhody depilace: Pokud použiješ depilační metodu, oholení ti nevydrží týdny, často ani dny. Každé z nás rostou chloupky jinak, někomu rychleji, někomu zase pomaleji a je možné, že po oholení třeba takovou obyčejnou žiletkou, už bude další den znát, že chloupky opět rostou.

Metody depilace: Nejznámější je rozhodně holení žiletkou, cpž patří mezi nejlevnější a nejdostupnější variant. Je bezbolestná, na trhu existuje spousta značek a provedení za slušnou cenu. Depilační krém je další způsob – ten je o něco dražší a díky tomu, že obsahuje sulfidy, může citlivou pokožku pořádně potrápit a způsobit vyrážky nebo alergie.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Boj proti zarůstání chloupků
Chloupky pod nosem? Pryč s nimi
Brazilská depilace: pohodlné řešení na léto

... zato epilace může pěkně bolet

Epilace je odstranění chloupků i s kořínkem, tedy chloupek dostaneme takřka celý (narozdíl od depilace, kdy jsme ho pouze "ustřihly“).

Výhody epilace: Důvod, proč epilaci provést, je, že dlouho vydrží, často i v řádu týdnů. Chloupkům déle trvá, než narostou, tudíž si můžeš dopřávat delší dobu bez holení. Je to ideální na dovolenou, když sebou nechceš tahat potřeby na holení.

 

 

Nevýhody epilace: Víc to bolí. Zezačátku, než si kůže zvykne, může být epilování bolestivější, později už se to dá snést lépe. Pokud ti také chloupky více zarůstají, je možné, že je to způsobeno právě epilací. Některé chloupky se nedokáží dostat skrz kůži, a tak zarostou.

Máš pocit, že epilaci sama doma nezvládneš, nebo se ti prostě nechce? Svěř se do rukou odboníků. Díky slevovým serverům za ošetření ušetříš.

Metody epilace: Vosk je v dnešní době poměrně dostupný, ale většinu žen odradí právě ta zmíněná bolest. Pokud ale chceš mít pokožku dlouhou dobu bez chloupků, rozhodně vosk vyzkoušej.

Dobrý způsob je také cukrová pasta – tam chloupky trháš po růstu, takže to v podstatě nebolí a můžeš si ji připravit i sama doma. Návod, jak na to, najdeš v článku: Zbav se chloupků cukrovou pastou. Skoro to nebolí.

Ve videu uvidíš postup, jak cukrovou pastu používat:A do třetice můžeš k epilaci vyzkoušet elektrický strojek – epilátor. Tato metoda má sice poměrně vyšší pořizovací náklady, na druhou stranu vydrží roky, a když si zvykneš, holení je rychle a pohodlné.4 hlasů
Vaše hodnocení