Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zajímá tě, jaké trendy právě frčí? Ráda se kocháš úžasnými modely? Nebo se zajímáš o legendy módního průmyslu? Pak bys rozhodně měla vidět několik důležitých filmů, které mají jedno společné – MÓDU. Už teď ti můžeme slíbit, že máš z čeho vybírat. ...

Filmy, které musí vidět každý MILOVNÍK MÓDY

Film o módě
zdroj: Thinkstockphotos Film o módě
aktualizováno 19.02.2018, 10:31 | 19.02.2018, 10:31 | DyA

Zajímá tě, jaké trendy právě frčí? Ráda se kocháš úžasnými modely? Nebo se zajímáš o legendy módního průmyslu? Pak bys rozhodně měla vidět několik důležitých filmů, které mají jedno společné – MÓDU. Už teď ti můžeme slíbit, že máš z čeho vybírat. Nabídka je opravdu pestrá.

A jaké filmy by správná shopaholička měla mít zhlédnuté?

 

DIOR A JÁ
Pokud tě móda doopravdy zajímá, pak asi moc dobře znáš francouzskou značku Dior, která patří mezi to nejlepší, co nám svět módy může nabídnout. Díky dokumentárnímu filmy Dior a já můžeš proniknout do zákulisí příprav první haute couture kolekce z dílny nového uměleckého ředitele Rafa Simonse. Jak takové přípravy probíhají? A opravdu jde všechno jako po drátkách?

 

Dior a já
(Foto: Archiv distribuční společnosti)


ĎÁBEL NOSÍ PRADU
Dobře, tohle je velká klasika, kterou musí vidět snad každá milovnice módy a ženských magazínů. Ať už jde o herecké výkony Meryl Streep a Anne Hathaway nebo o samotné prostředí prestižního časopisu Runway či drobné zápletky, vše je v tomto filmu perfektní a naprosto dokonalé. Navíc, vidět, jak se z Anne Hathaway stává sebevědomá a cílevědomá žena, je naprosto božské.

 


YVES SAINT LAURENT

Značku Yves Saint Laurent pravděpodobně znáš, ale co víš o jejím stejnojmenném zakladateli? Na jedné straně to byl talentovaný a originální člověk, na straně druhé osobnost, která trpěla depresemi. Tento film ti poskytne ucelený pohled nejen na samotného návrháře, ale také na módní průmysl v minulém století.

 

Yves Saint Laurent
(Foto: Archiv distribuční společnosti)


COCO CHANEL

Když už jsme u těch návrhářů, pak by byla velká škoda, kdybychom zapomněli na Coco Chanel, talentovanou Francouzku, která dokázala světu, že i ženy mohou být velké návrhářky. Tento příběh si tě obmotá kolem prstu a už nikdy nepustí. Pokud si Coco zamiluješ stejně jako my, pak si určitě přečti stejnojmennou knihu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chceš se bát? 6 děsivých hororů, které musíš vidět!
Nejvtipnější komedie, které zaženou chmury i depresi
Filmové tipy na příjemný večer ve dvou


ŠVADLENA

Švadlena, to není film jenom o módě, ale také o tajemství, klepech a milostných zápletkách. Užiješ si ho nejen ty, ale třeba i tvoje mamka nebo babička. Třešničkou na dortu je herecký výkon Kate Winslet, která v tomto snímku opravdu zazářila.

 


GIRLBOSS
Seriál Girlboss si zamilovali snad všichni američtí diváci. Je svižný, zábavný a přitom tak podmanivý. Hlavní hrdinka se moc dobře vyzná v módě, čehož se snaží poměrně úspěšně využít. Jenže vždycky všechno nejde podle plánu, a tak Sophie dopadne na dno. Jak se ze dna vyhrabe? A jaký plán vymyslí? To zjistíš až v seriálu Girlboss.

 

DOKONALÝ SVĚT
Pokud tě bavil film Ďábel nosí Pradu, pak se ti bude líbit i seriál Dokonalý svět, který tě zavede do redakce módního časopisu Grace. I když by se na první pohled mohlo zdát, že hlavní postavy žijí úžasné životy, nenech se zmást. Seriál ti ukáže, že i za každým bělostným úsměvem může být mnoho smutku či starostí.

 

dokonalý svět
(Foto: TV Nova)


SEX VE MĚSTĚ
Myslíš si, že módní bible má pouze tištěnou formu? V žádném případě! Seriál Sex ve městě je jednou velkou módní biblí, ze které čerpáme již několik let. Pokud chceš vidět nadčasové modely, vztahové zápletky a humorné okamžiky, pak se rozhodně nezapomeň dívat na Sex ve městě, který můžeš sledovat na stanici NOVA 2, a to každý den od 22:30. 0 hlasů
Vaše hodnocení