Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Poslední desetiletí převládá mezi dívkami trend zcela vydepilovaných intimních partií. Mnohé používají klasické žiletky nebo si odskočí na brazilskou depilaci.

Holení tam dole? Ne, děkuji! 8 zdravotních problémů, které ti můžou po oholení hrozit

Depilace
zdroj: Thinkstockphotos Depilace
aktualizováno 03.10.2016, 00:34 | 03.10.2016, 00:34 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Poslední desetiletí převládá mezi dívkami trend zcela vydepilovaných intimních partií. Mnohé používají klasické žiletky nebo si odskočí na brazilskou depilaci.

Stále častěji se ale vzpomíná na důvody, proč bys své intimní partie měla nechat na pokoji.

 

1. Feromony v ochlupení

Ochlupení obsahuje směs feromonů, které nás činí více atraktivními pro opačné pohlaví. Spolu s potem jsou feromony aktivnější. Zvyšují sexuální stimulaci a vzrušení potencionálních sexuálních partnerů.

 

2. Bez ochlupení máš vyšší šanci chytit bradavice

Kontagiózní bradavice (molluscum contagiosum) je virová infekce, která je sice obecně neškodná, ale po nakažení by tvá pokožka nevypadala vábně a velmi by tě svědila.

 

3. Ochlupení pomáhá kontrole tělesné teploty

Odstraněním ochlupení pleteš své tělo, které má schopnost ochladit se samo. Mazové žlázy v každém vlasovém folikulu totiž uvolňují oleje, které při odpařování ochlazují pokožku. Bez ochlupení se žádné oleje neprodukují, takže se tam dole budeš více potit.

 


4. Ušetříš čas

Možná jsi častějším holením či depilováním nabrala praxi a netrvá ti to dlouho. Nová studie ale zveřejnila zajímavý výsledek. Depilováním stráví žena celkově dva měsíce svého života.

 

5. Hnisavý zánět

Odstraňování chloupků může vést k infikovanému abscesu na kůži. Ty vznikají ve chvíli, když bakterie vniknou do těla přes vlasové folikuly. Absces vyžadují léčbu antibiotiky nebo dokonce operační zákrok, který sám od sebe přináší jisté riziko.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Vážně ti po holení budou růst chloupky silnější?
Správné holení – jak na to?
Tajemství holení: Jak to dělaly Římanky nebo Kleopatra?

 

6. Zvýšená šance přenosu pohlavních chorob

Ochlupení na intimních partiích tě ve skutečnosti chrání před různými pohlavními chorobami. Depilace zvyšuje riziko přenosu genitálních bradavic či oparu.

 

7. Bolestivé tření

Ruku na srdce, přece jen ti je tam dole pohodlněji s ochlupením, které tě chrání před dřením a poškrábáním.0 hlasů
Vaše hodnocení