Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Napadlo by vás někdy, že holení nohou ve vaně může za podráždění pokožky? Většina žen si ani neuvědomuje, jaké chyby během holení dělají a pak si akorát stěžují, že pokožka na jejich nohou nevypadá ani po oholení dokonale. Začněte to dělat jinak a...

Holíte si nohy v horké vaně? Chyba!

holení nohou
zdroj: Getty Images holení nohou
aktualizováno 25.10.2019, 00:00 | 25.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Napadlo by vás někdy, že holení nohou ve vaně může za podráždění pokožky? Většina žen si ani neuvědomuje, jaké chyby během holení dělají a pak si akorát stěžují, že pokožka na jejich nohou nevypadá ani po oholení dokonale. Začněte to dělat jinak a mějte kůži na lýtkách hebkou jako samet!

Za holení a odstraňování chloupků z nohou utrácíte hodně času i peněz. Často přitom nedosahujete dobrých výsledků, nohy jsou například podrážděné nebo zarudlé a chloupky zarostlé. Naučte se to dělat tak, aby vás pokožka po holení ničím nezlobila. Na co byste si měly dát pozor?


1. Chyba č. 1: Holíte se v horké vaně


Oholit si nohy rovnou v horké vodě se zdá být praktické a pohodlné. Navíc se řídíte tím, že je dobré holit se, když je pokožka napařená. V tom máte pravdu, je tu však jedno velké ale. Často je pokožka napařená až příliš, když si ji oholíte v závěru horké koupele. Kvůli tomu kůže jakoby nabobtná, chloupky už nejsou tak patrné a oholení kvůli tomu často není perfektní. Lepší je proto oholit se už po pěti minutách, co ležíte ve vaně. Nebo z ní naopak po půl hodině vylézt, a než se oholíte, tak chvilku počkat.


2. Holíte se moc často


Nejlépe se chloupky odstraňují, když už jsou trochu povyrostlé. Když si budete holit podpaží každý den, je pravděpodobnější, že dojde k podráždění kůže a stejně tam chloupky zůstanou i nadále. Když už budou chlupy při holení delší, tak je dokážete oholit mnohem lépe. Vhodné je nechat je vyrůst asi na půl centimetru, při depilování mohou být ještě kratší. Také je však nenechávejte růst moc dlouho, i tím si jejich odstraňování ztížíte a depilační krém se do nich může třeba zamotat.

 

chlupaté nohy
(Foto: Getty Images)


3. Po holení se mažete olejem


Olejíček se může zdát jako dobrá volba pro zklidnění depilované pokožky. V tomto případě je ale možné, že vám těsně po depilaci ucpe póry a chloupky budou zarůstat. Některé druhy olejů podráždění dokonce zvyšují. Po depilaci je také vhodné se po dobu jednoho až dvou dní vyhýbat horkým vanám a bazénům. Nepřehánějte to ani s kosmetikou, abyste se vyhnuly předráždění. Také se na místě, které jste depilovaly, neškrábejte.


4. K odstraňování chloupků nevolíte správný směr


Když používáte holicí strojek, je možné s nám jezdit ve všech směrech. To se ale liší při odstraňování chloupků voskem či cukrovou pastou. Vosk by se měl nanášet po směru růstu chloupků a odstraňovat proti směru. S cukrovou pastou by se to mělo dělat přesně naopak. Směr je pro správnou a dokonalou depilaci chloupků naprosto zásadní!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tajemství holení: Jak to dělaly Římanky nebo Kleopatra?
Jak se nejlépe zbavit chloupků v intimních partiích
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Holíme se "tam dole"?


5. Neprovádíte před holením peeling


Před odstraňováním chloupků je vždy dobré provést peeling. Tím se kůže zbaví odumřelých buněk a vy budete mít k chloupkům lepší přístup. Chloupek tak odstraníte v jeho základu. Můžete si peelingový gel zakoupit, vyrobit si vlastní z cukru či kávy nebo kůži promasírovat žínkou. Rozhodně na to ale nezapomínejte. Udělejte to však den předtím, než pokožku budete holit či depilovat, jinak se předráždí. A po peelingu nezapomeňte na hydrataci.

 

depilační strojek
(Foto: Getty Images)


6. Volíte správnou metodu odstraňování chloupků?


V dnešní době existuje tolik možností, jak nemít chlupaté nohy, že je velmi snadné se v tom ztratit. Ne všechny se totiž hodí pro každého. Pokaždé, když se oholíte nebo epilujete nohy, byste si měly všimnout toho, jak vaše kůže reaguje. A právě podráždění často poukazuje na to, že vám například epilace chloupků nesvědčí. Také kontrolujte kůži vždy, když si koupíte na odstraňování chloupků z nohou nový produkt, a to od pěny po holítko. Je totiž možné, že jste na nějakou složku alergické.


Abyste se vyhnuly velké alergické reakci, je vždycky vhodné to otestovat na menším kousku kůže. Naneste trochu depilačního krému na část pokožky velkou jako palec a počkejte 5 minut. Jestliže vás dané místo nebude svědit, pálit, nebude zarudlé nebo podrážděné, pak teprve můžete krém nanést na zbytek těla.0 hlasů
Vaše hodnocení