Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zná to snad každá dívka. Stačí chvilka nepozornosti a oblíbená rtěnka je na dvě půlky. Podobně tomu může být i s rozsypaným pudrem či očními stíny. Co v takové situaci udělat? Rozhodně daný produkt nevyhazuj! Stačí pár šikovných triků a může se st...

I líčidla občas potřebují první pomoc! Jak resuscitovat zlomenou rtěnku, zničený pudr či vyschlou řasenku?

Rtěnka
zdroj: Getty Images Rtěnka
aktualizováno 13.06.2018, 16:06 | 13.06.2018, 16:06 | DyA

Zná to snad každá dívka. Stačí chvilka nepozornosti a oblíbená rtěnka je na dvě půlky. Podobně tomu může být i s rozsypaným pudrem či očními stíny. Co v takové situaci udělat? Rozhodně daný produkt nevyhazuj! Stačí pár šikovných triků a může se stát opět funkčním líčidlem. Navíc budeš mít dobrý pocit z toho, že jsi zachránila rozbitou věc.

V dnešní době si za kvalitní kosmetiku pěkně připlatíme. O to víc nás mrzí, když se s produktem něco stane. Občas jsme viníkem my, jindy například vysoká teplota. Mnoho holek se ale v takový moment zachová stejně - výrobek vyhodí. Zkus na to jít jinak a poskytni líčidlu první pomoc! Už teď ti můžeme prozradit, že na tom není nic složitého. Naopak jde o jednoduché triky, které zvládne opravdu každý.


Zlomená rtěnka
Ať už ti rtěnka vyklouzla z ruky, nebo strávila delší dobu na slunci, určitě ti přijde vhod tento trik. Pokud máš rtěnku na dvě poloviny, pak rozhodně nemusíš propadat panice. Stačí, když dáš rtěnku nad plamínek čajové svíčky a přiložíš k ní zlomenou polovinu rtěnky. Plamen obě části spojí a rtěnka bude opět krásně pospolitá. V případě, že nemáš čajovou svíčku, můžeš použít zapalovač, který přilož k obvodu rtěnky. Další možností je, že zbytek rtěnky vložíš do malého kelímku, do kterého dáš kousíček vazelíny. Rtěnku rozmělni a spoj s vazelínou. Vznikne ti krásná rtěnka v kelímku!

 


Vyschlá řasenka!

Obecně platí, že řasenky velmi rychle vysychají. Je jedno, jestli tě stála pár kaček, nebo jsi za ní dala hotový majlant, protože všechny mají podobně dlouhou, nebo spíše krátkou, životnost. V momentě, kdy máš pocit, že řasenka už není v nejlepší kondici, rozhodně netruchli. Její život ještě můžeš na chvilku prodloužit, a to rychlým a jednoduchým způsobem. Vezmi si nádobu s horkou vodou, do které řasenku alespoň na pět minut ponoř. Díky teplé vodě se obsah řasenky uvolní, a tobě řasenka poslouží ještě nějaký ten pátek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

I kosmetika má dobu trvanlivosti. Tak vyhazuj staré šminky
Kosmetika pro začátečnice aneb Víš přesně, co k čemu slouží?
13 beauty triků, se kterými se tvůj make-up už pokaždé na 100 % povede


Vysypané stíny či pudr

Snad žádná holka se nechce dočkat momentu, kdy její oblíbené stíny budou napadrť. Pokud se ti tohle stane, pak je okamžitě sesbírej a vlož do pytlíčku. Stínky v pytlíku ještě více rozdrť, a to tak, aby vznikl jemný prášek. Následně stíny nasyp do jejich původního domečku a pomocí lžičky pevně "udusej". Pokud stíny nedrží pospolu, pak nezapomeň přidat kapku vody. Během několika minut by stíny měly ztvrdnout.

 

Kosmetika
(Foto: Getty Images)


Vysypaný bronzer
Bez bronzeru by nebylo léto! V případě, že se tvůj oblíbený brozner vysypal, nesmutni! Můžeš si s ním pohrát a udělat z něj tónovací krém. Nevěříš? Stačí, když rozsypaný bronzer vložíš do pytlíku, ve kterém ho rozmělníš na malé částečky. Následně přesyp obsah pytlíku do klasického krému a tónovací krém je na světě!0 hlasů
Vaše hodnocení