Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po prohýřeném večeru plném alkoholu nejspíš cítíš, že nejsi úplně fit. Totéž ale platí i pro tvoji pleť. Jak jí alkohol uškodil, a čím ji nejlépe z následků bujaré akce dostat?

I tvoje pleť má kocovinu! Dostaň ji z toho

aktualizováno 19.09.2011, 00:00 | 19.09.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Po prohýřeném večeru plném alkoholu nejspíš cítíš, že nejsi úplně fit. Totéž ale platí i pro tvoji pleť. Jak jí alkohol uškodil, a čím ji nejlépe z následků bujaré akce dostat?

Bolest hlavy, žaludek jako na vodě, nevolnost... Takové stavy jsou po bujaré alkoholové smršti normální. Jenže stačí dostatek spánku, studená sprcha, aspirin nebo některý z osvědčených vyprošťováků a následky holdování alkoholu jsou pryč.

 

Jenže alkohol se podepsal i na tvé pleti a stopy na ní mohou být patrné ještě pěkně dlouho. Vyzkoušej osvědčenou první pomoc a za to, jak jsi ji potrápila, jí v následujících dnech věnuj potřebnou pozornost a péči.


Nezanedbávej to, protože kvůli alkoholu naše pleť rychleji stárne a mohla by sis ji nenávratně poškodit. A nejde jen o popíjení alkoholu, ale i o pobyt v zakouřeném prostředí a "zapomínání" na odlíčení po propařené noci, kdy je tvá pleť plná potu a nečistot.


Alkohol dehydratuje


Pro krásu a kvalitu pleti je zásadní dostatečná hydratace. A alkohol pořádně dehydratuje. Když piješ alkohol, neměla bys proto zapomínat pít i dostatek vody, abys doplnila potřebné tekutiny. Pokud bys na to nemyslela, budeš mít po propařené noci pleť oteklou a napuchlou, zejména kolem očí, kde je pokožka obzvlášť citlivá. Také se rozšiřují cévky, proto můžeš mít zarudlé tváře. A když bys popíjela hodně často a nedbala na svou pleť, mohou ti cévky rozpraskat a červené žilky na tvářích už ti zůstanou.

 


Zákeřné toxiny


Alkohol samozřejmě obsahuje spoustu látek, které pleť zatěžují a vyčerpávají obranné a obnovovací mechanismy. Výsledkem je vysušená kůže bez života, bledá, povadlá, na které je víc vidět každý nedostatek: akné, vrásky, intenzivněji se odlupující kůže.


Jak s tím bojovat? Na intoxikaci zabere nejlépe detoxikace. Naordinuj si čistící čaje (parádní je třeba kopřivový), do jídelníčku zařaď hodně ovoce, zeleniny a zeleninových šťáv. A nezapomeň na dostatek vody, které ti pomůže toxiny z těla vypláchnout. Ideální jsou minerálky bohaté na soli a minerály, které se ti v průběhu divokého večírku z těla odplavily.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Odličuješ se správně? Rady přesně pro tvůj typ pleti
Lži a mýty o alkoholu
Buď fit po flámu


Důkladná očista


Po propařené noci to chce pořádnou sprchu. Důkladně se našampónuj a klidně zařaď jemný peeling pleti. Případně můžeš aplikovat čistící a hydratační, nebo jinak vyživující masku. Poté použij tělové mléko a pleťový krém. Klidně sáhni po mastnějším, než obvykle používáš, ať tvá pleť dostane zaručenou vzpruhu. Budeš se cítit jako znovuzrozená.

 


Zaměřeno na oči


Pokud se ráno probudíš s nateklými očními víčky a vaky pod očima, dopřej jim chladivý obklad. Můžeš použít přímo speciální chladivé gelové polštářky, nebo zkus improvizovat. Dej na chvíli kávové lžičky do mrazáku a pak si je přilož na zavřené oči, než zteplají. Uvidíš, že otok splaskne a budeš se hned cítit fit.


Maskování


Pokud druhý den musíš vyrazit do školy nebo do práce, vybav se make-upem a korektorem. Tvář oživ zdravíčkem. S líčením to ale už nijak nepřeháněj, ať svou pleť příliš nezatěžuješ. Řasenka a lesk bohatě postačí.3 hlasů
Vaše hodnocení