Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vybrat správnou podprsenku je celkem věda. Pokud ji navíc potřebuješ pod šaty mistrně skrýt, je to práce o to složitější. Z čeho vybírat, jaké vychytávky můžeš na spodním prádle najít a který kousek odolá i při divokém tanci? Prozkoumali jsme to z...

Ideální podprsenka pod každé oblečení

aktualizováno 27.09.2011, 10:25 | 27.09.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Vybrat správnou podprsenku je celkem věda. Pokud ji navíc potřebuješ pod šaty mistrně skrýt, je to práce o to složitější. Z čeho vybírat, jaké vychytávky můžeš na spodním prádle najít a který kousek odolá i při divokém tanci? Prozkoumali jsme to za tebe.

Je jedno, jestli vybíráš kvalitní podprsenku do tanečních, chceš si pořídit parádní kousek před blížící se plesovou sezónou, nebo prostě hledáš prádlo, které můžeš obléknout pod různé střihy triček, šatů a topů. Naštěstí je dnešní nabídka podprsenek široká a určitě najdeš tu svou.

 

Podprsenky jsou hezkým balením, které zvýrazní ženské křivky. Tvary a barvy, střihy, designy a styly jsou přitom tak rozdílné, jako bezpočet tvarů ženského poprsí. Ať velké či malé, pro každý výstřih se najde vhodný podklad.

 

Krok 1: Urči správnou velikost

 

Neuvěřitelné množství žen a dívek má problém vybrat si správnou velikost a nosí nevhodnou podprsenku. Nejenže je pak různě tlačí a škrtí a neslouží stoprocentně k tomu účelu, který od ní očekáváme, může ti dokonce v dlouhodobém měřítku prsa zdeformovat! Proto buď při výběru a určení správné velikosti důsledná.

 

Návod na to, jak určit svou velikost a vybrat si správnou podprsenku, najdeš v tomto článku.

 

Pokud si kupuješ podprsenku v obchodě, určitě si ji pečlivě vyzkoušej, aby ti seděla a dělala ti hezká prsa.Rozhodneš-li si objednat prádlo přes internet, riskuješ, že ti podprsenka nemusí tak dobře sednou. Vsaď proto na serióznější stránky, které mají na webu tabulky velikostí a přesný popis toho, jak si svou velikost správně určit přesně pro jejich značku. Nešiď to a doporučený postup dodrž, ať pak nejsi zklamaná, když ti přijde nepadnoucí zásilka.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sexy prádlo pro vaše hrátky
Spodní prádlo aneb základ každého dne
Co o něm prozradí jeho spodní prádlo?

 

Vyber si typ

 

Pokud máš správně zvolenou velikost, je také důležité určit typ, který ti bude vyhovovat. Každý typ podprsenky se hodí pro jinou událost. Například tzv. bardotky se dokonale hodí do hlubokých výstřihů a elegantních šatů. Kouzlo této podprsenky spočívá v jejím balkonovém střihu a dokonalém zpevnění.


Pod přiléhavé šaty se také skvěle hodí bezešvé podprsenky. Bezešvé se vyrábějí i podprsenky s push-up efektem, takže si vyberou i dívky s menším poprsím.

 

Typy podprsenek
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Rafinované podprsenky

 

Největší problém přinášejí korzetové šaty a šaty bez ramínek. Pod ně je vhodné zvolit rovněž podprsenku bez ramínek. Existují sice ramínka gelová, ale nevypadají příliš esteticky a svá nejlepší léta už mají snad za sebou. Vzít je v létě k tílku možná není takové módní faux pas, k elegantním šatům do tanečních se ale vůbec nehodí.

 

Výjimkou mohou být podprsenky se zajímavě zdobenými, často dvojitými ramínky. Ta mohou z šatů vykukovat, pokud s nimi ladí a tvoří společně zajímavý prvek. Měla by ale působit jako součást šatů, pokud se tlučou barvou nebo stylem, nekombinuj je.

 

Pod šaty z hlubokým dekoltem a střihy bez ramínek můžeš využít samodržící a samolepící podprsenky. Než je ale oblékneš do tanečních, otestuj je. Podprsenka by měla držet sama o sobě, pokud na ni ale není spoleh v běžný den, kdy jen sedíš ve škole a ujdeš sotva pár kroků, jistě tě zklame na tanečním parketu, kdy jsi neustále v pohybu. Samodržící podprsenku si pečlivě vyzkoušej a nestyď se v kabince pořádně rozpohybovat. Drží prádlo stále tam, kde má? Nekrabatí se, nesune, nevyklouzávají ti z něj prsa? Pak jsi narazila na kvalitní a dobře padnoucí kousek.

 

Samodržící podprsenka
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Samodržící podprsenky jsou střihy bez ramínek. Proto ti musí dobře sednout košíčky, aby se látka na prsou dobře udržela. Kvalitní samodržící podprsenky jsou vybaveny silikonovými proužky, které zajistí, že se tvá podprsenka ani nehne.

 

Samolepící podprsenka je gelová lepící podprsenka, kterou jednoduše nalepíš na tělo. Jakmile se zahřeje na tělesnou teplotu, nikdo nepozná rozdíl mezi skutečnými tvary prsou a vylepšenými křivkami. Samodržící podprsenku můžeš vzít do jakýchkoliv šatů, nejen bez ramínek, ale i s odhalenými zády. Pokud máš malá prsa, můžeš pomocí samolepicích podprsenek zvětšit jejich objem a oklamat tak okolí svými vnadnými tvary i přesto, že budeš mít šaty z odkrytými zády.

 

Mezi nalepovacími podprsenkami máš na výběr mezi látkovými a gelovými. Látkové jsou pevnější, drží ale pouze díky silikonovým proužkům na tvých prsou. Gelové podprsenky mají zpravidla ještě jakási křidélka, které se přilepí ke kůži a zajisti nejen, že podprsenka drží tam, kde má, ale i viditelný push-up efekt.


V nabídce obchodů s prádlem seženeš i podprsenky s variabilními ramínky. Ty můžeš nosit klasicky, sundat je úplně, nebo je různě křížit na zádech, sepnout za krkem, spojit je a mít jen přes jedno rameno apod. – tak, jak to vyžadují tvé šaty.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pořiď si kvalitní prádlo ZA SUPER CENY

 

Zvětšit, zmenšit, zakrýt

 

Jsi-li se svým poprsím spokojena a nemáš problém vyrazit do tanečních i bez potřebné opory pro tvá prsa, pořiď si alespoň samolepící krytky na bradavky. Perfektně drží na kůži a ani pod těsným oblečením nejsou vidět. Díky nim se nebudeš muset bát, že tvůj taneční partner uvidí tvé bradavky, i když si vyrazíš bez podprsenky.

 

Pokud potřebuješ prsa trochu přifouknout, vsaď na push-up efekt. Vycpávky mohou být buď klasické látkové, nebo gelové. Ty vypadají obzvlášť přirozeně a pro nošení jsou velmi pohodlné, proto je v tanečních dvojnásob oceníš.

 

Jsi-li naopak majitelkou objemnějšího poprsí, vybírej nejen kvalitní podprsenku, která podtrhne jeho krásu, ale i střih šatů, který pro něj bude lichotivý. Mohly by se ti hodit tipy z tohoto článku.4 hlasů
Vaše hodnocení