Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Bohaté, slavné a stylové. I když jejich hvězdnou image často otřásají skandály, vždy u toho vypadají skvěle. Módní návrháři si je předcházejí, protože cokoliv si vezmou z jejich nové kolekce na sebe, stane se okamžitě hitem a úspěch je zaručený.

Ikony světové módy - inspiruj se

Ikony módy
zdroj: Archiv autorky Ikony módy
aktualizováno 28.07.2012, 00:00 | 28.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/Dagmar Pecinová

Bohaté, slavné a stylové. I když jejich hvězdnou image často otřásají skandály, vždy u toho vypadají skvěle. Módní návrháři si je předcházejí, protože cokoliv si vezmou z jejich nové kolekce na sebe, stane se okamžitě hitem a úspěch je zaručený.

Možná si to nechceme připustit, ale i naše šatníky jsou často poznamenány právě tím, co si tyto krásky oblečou…

 

1/ Emma Watson


Mladá herečka doslova vyrostla před kamerou ve filmech o Harrym Potterovi, které z ní přes noc udělaly hvězdu světového formátu. Jak šel čas a Emma dospívala, začala se aktivně zajímat čím dál více o módu.

 

Ikony módy - 46
(Foto: Archiv autorky)

 

V posledních letech patří její outfity mezi nejsledovanější na světě, a všechny zajímá, v čem se objeví příště. Minulý rok například zkrátila své vlasy do krátkého sestřihu, a kadeřnicím mohly upadnout ruce, jak jejich klientky najednou masově zatoužily po něčem podobném.

 

Ikony módy - 44
(Foto: Archiv autorky)

 

Výjimečnost Emmy Watsonové neunikla ani světovým gigantům, a v současnosti je Emma tváří značek Burberry, People Tree a Lancome.

 

Ikony módy - 43
(Foto: Archiv autorky)

 

2/ Sarah Jessica Parker


Když se vysloví její jméno, všem se okamžitě promítne před očima New York, jeho luxusní část Manhattan, stylové restaurace, koktejl Cosmopolitan a boty Manolo Blahnik. I když Sarah hrála mnohem dříve, než vzniknul seriál Sex ve městě, nikdo už jí nemůže vzít image, kterou jí seriál přinesl.

 

Ikony módy - 28
(Foto: Archiv autorky)

 

Jako bláznivá Carrie řeší vztahy v New Yorku v těch nejlepších outfitech od luxusních návrhářů. Tato role se jí stala osudnou a pasovala ji na americkou módní královnu.

 

Ikony módy - 34
(Foto: Archiv autorky)

 

V současné době získala Sarah Jessica Parker post kreativní ředitelky módní skupiny Halston, zahrnující značky Harvey Weinstein, Tamara Mellon a Jimmy Choo.

 

Ikony módy - 33
(Foto: Archiv autorky)

 

3/ Paris Hilton


Zhýčkanou hvězdu Hollywoodu určitě není potřeba představovat. Dědička impéria Hilton ovšem svého pohádkového bohatství dokázala využít tak chytře, že na svém jménu buduje zcela nové impérium ve světě módy. Paris Hilton možná neví vždy úplně sama, co se sebou, zaručeně má ovšem přehled o nejnovějších kouscích z nových kolekcí.

 

Ikony módy - 1
(Foto: Archiv autorky)

 

Její střídání účesů z krátkých i dlouhých vlasů ve spojení s dokonalou postavou, oblečenou vždy do těch nejluxusnějších modelů, určuje styl oblékání celého Hollywoodu.

 

Ikony módy - 6
(Foto: Archiv autorky)

 

Když Paris v loňském roce přibrala pár kilo, nebyla vystavena posměchu, jako by to bylo u jakékoliv jiné hvězdy, ale ženštější postava se okamžitě stala hitem, a návrháři zcela změnili styl navrhování módy. Kromě toho, že Paris vydělává neskutečné peníze jako reklamní tvář snad všeho komerčního, v módě si chytře založila vlastní značku, a její kolekce mizí z regálů rychlostí světla.

 

Ikony módy - 3
(Foto: Archiv autorky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Korzet: módní záležitost nejen na svádění
Buď módní ikonou v stylovém klobouku
Nejhorší módní faux pas - pozor na ně

 

4/ Victoria Beckham


O Victorii Beckham by se dala napsat celá esej na téma o stylu a vkusu. Zpěvačka z kultovní skupiny Spice Girls byla už při svých prvních krocích za slávou přezdívaná jako Posh Spice (módní guru). Tenkrát jako obrovská milovnice značky Gucci začala jedno z nejúspěšnějších období tohoto módního domu. Když se seznámila se svým manželem, fotbalistou Davidem Beckhamem, a zároveň pomalu odeznívala sláva kvůli rozpadu Spice Girls, začala se věnovat módě naplno. Ze svého manžela udělala vzor dokonalého mužského idolu, a sama se svým oblékáním a vytříbeným vkusem stala pověstnou.

 

Ikony módy - 40
(Foto: Archiv autorky)

 

Módní magazíny psaly zásadně o trendech, v čem byla Victoria nakupovat, jaký má účes, pro koho právě fotí kampaň. Sotva se objevila s kabelkou Birkin Bag od Hermés, poptávka trojnásobně vrostla. Boty Armadillo od Alexandera McQueena obletěly celý svět, protože v nich vyrazila Victoria na premiéru filmu.

 

Ikony módy - 37
(Foto: Archiv autorky)

 

Její sestřih do tvaru podkovy zcela určil účes číslo jedna pro několik sezón, a velmi populární byl také v ČR. Bohužel Victoria se svou extrémně štíhlou postavou a posedlostí zdravým životním stylem udává i negativní oblibu konfekční velikosti 0, tudíž kult zaoblených tvarů ještě nějakou dobu na výsluní nebude.

 

Ikony módy - 38
(Foto: Archiv autorky)

 

5/ Kate Holmes


Herečka začínající jako holka od vedle v seriálu Dawsonův svět po svatbě s hollywoodskou legendou Tomem Cruisem zcela změnila svůj dosavadní životní styl. I když do té doby byla hodně slavnou, katapultová rychlost, s níž se dostala na špičku americké smetánky, stejně její styl radikálně poznamenala.

 

Ikony módy - 10
(Foto: Archiv autorky)

 

Najednou se začala objevovat ve společnosti dáma, v nejnovějších kouscích světových návrhářů, vždy elegantní, trendy a chic. Narození dcery její image módní ikony ještě posílilo, když zájem budící Kate najednou přešel také na malou Suri Cruise, nejslavnější dítě Hollywoodu.

 

Ikony módy - 15
(Foto: Archiv autorky)

 

Kate začala věnovat pozornost dětské módě stejně jako své vlastní, a již několik let není větší dětské módní hvězdy, než je její dcera. Kate je nejžádanější reklamní tváří všech amerických značek, navrhuje vlastní kolekce, a mezi její nejbližší přátele patří další ikona Victoria Beckham.

 

Ikony módy - 11
(Foto: Archiv autorky)

 

6/ Kate Moss


Londýnská modelka září už na módním nebi déle než 20 let. Když Kate Moss začínala, patřila do nejslavnější modelkovské elity mezi Naomi Cambell, Claudii Schiffer, Lidu Evangelistu a Cindy Crawford. Na rozdíl od dokonalých klasických krásek ovšem působila pravým opakem – byla malá, velmi drobná, s hranatým obličejem a křivými zuby.

 

Ikony módy - 23
(Foto: Archiv autorky)

 

Na rozdíl od svých kolegyň ovšem vypadala ve všem naprosto originálně jako jedinečná a nenahraditelná. Vztah s hollywoodským idolem Johnym Deppem jí na popularitě také dost přidal, a do toho ještě Kate nikdy nežila zcela spořádaným životem, vůbec se netajila láskou k cigaretám a alkoholu. Jak se později ukázalo, také k drogám.

 

Ikony módy - 27
(Foto: Archiv autorky)

 

Přesto se nikdy nevzdala v módě svého čistého londýnského stylu, který v kombinaci s luxusním značkovým zbožím proslul po celém světě. Kate Moss byla vždy svá, a i přes její výstřelky, i dnes, ve svých 38 letech, má tolik zakázek, že jí mohou mladší kolegyně jenom závidět. Světově proslulý návrhář John Galliano se vůbec netají tím, že Kate je, a vždy byla jeho múzou.


Ikony módy - 25
(Foto: Archiv autorky)

 

7/ Kate Middleton


Nádhernou Kate Middleton ještě před pár lety nikdo neznal. Nenápadná studentka ze šlechtického rodu nikdy neměla tendence na sebe upozorňovat a stát se světovou celebritou. Při svých studiích se ovšem seznámila se sympatickým princem Williamem, následníkem na britském trůnu.

 

Ikony módy - 18
(Foto: Archiv autorky)

 

Vstup mezi královskou smetánku Kate naučil řádnou etiketu, a po svatbě, kdy byla oficiálně jmenovaná vévodkyní z Cambridge, důstojně převzala svou roli ukázněným přístupem k módě i ke společenským povinnostem. Jako svého času oblíbená princezna Diana, začala Kate Middleton udávat trendy na poli elegantní módy a glamour stylu.

 

Ikony módy - 17
(Foto: Archiv autorky)

 

Například kabátky a klobouky ve stylu Kate jsou letos velmi oblíbeným módním prvkem, a velkou inspirací pro módní domy. Výrazné a pastelové barvy v mladistvém provedení dělají z Kate nejsledovanější dámu pro styl elegantního oblékání.

 

Ikony módy - 20
(Foto: Archiv autorky)7 hlasů
Vaše hodnocení