Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zlepšete stav vašich vlasů doma a bez speciálních nástrojů!

Jak mít rychle hustší a delší vlasy? Tipy k nezaplacení

krásné vlasy
zdroj: Getty Images krásné vlasy
aktualizováno 06.09.2019, 00:00 | 06.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Zlepšete stav vašich vlasů doma a bez speciálních nástrojů!

Nejdelší vlasy na světě jsou dlouhé přes 5 metrů! Po takové délce nejspíš netoužíte, krásnější a zdravější vlasy chce mít ale každá dívka. K tomu je však potřeba vynaložit úsilí a ne nechat vlasy růst ladem. Pěstěná hříva se pozná na první pohled stejně jako ta, které její majitelka moc času a péče nevěnuje. I pokud chcete jen o něco delší a hustší vlasy, požadovaných výsledků dosáhnete díky následujícím trikům.


1. Berte vitamín B12


Pokud vám přijde, že vám vůbec nerostou vlasy nebo je máte řídké, možná trpíte nedostatkem vitamínu B12. Ten je pro podporu růstu vlasů a jejich zdraví nezbytný. Nedostatečné množství tohoto vitamínu zapříčiňuje suché vlasy a jejich časté padání, bez něj jsou také křehké a snadno se zlomí. B12 je potřebný i pro pokožku hlavy, bez něj může svědit a mít sklony ke vzniku lupů. Zapřemýšlejte proto nad tím, jestli byste vašemu tělu neměly tento vitamín dodat, nejprve to ale zkonzultujte s lékařem.


2. Masírujte pokožku hlavy


Masáž hlavy zlepší krevní oběh, díky tomu bude krev lépe proudit do vlasových folikulů a to stimuluje růst vlasů. Přiložte proto k hlavě špičky prstů a jemnými pohyby masírujte pokožku. Tuto masáž můžete dělat i během mytí vlasů.

 

vlasy
(Foto: Getty Images)


3. Vysušujte vlasy správně


Po umytí vlasů je lepší je nezamotávat do ručníku. A v žádném případě byste neměly vlasy hrubě třít, protože když jsou mokré, tak jsou křehké a mohly byste je poškodit. Místo toho je jen jemně osušte tím, že k nim ručník lehce přitiskněte. Přitlačením odstraníte vlhkost také.


4. Spěte na hedvábných polštářích


Bavlněné polštáře mohou z vlasů vysávat vlhkost a vysoušet je. To hedvábný polštář nedělá. Hedvábí navíc snižuje tření mezi vlasy a polštářem, takže nedojde k jejich poškození.


5. Nenoste vysoký culík


Jestli rády nosíte ohon, měly byste změnit způsob, jakým si ho děláte. Vytvořte culík tak, aby se nacházel nízko u krku a byl volný, ne pevně stažený. Ve vysokém a staženém ohonu se totiž vlasy mohou snadno lámat a vypadávat. Také se vám budou ztrácet vlasy stále ze stejného místa a můžete poškodit jejich kořínky. Místo těsných účesů je lepší vlasy uvolnit a nechat je odpočívat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Uvažujete o prodloužení vlasů? Výhody a nevýhody všech metod
MYTÍ VLASŮ: Co ti pomůže a co vlasy naopak zničí?
19 PRAVIDEL pro nejkrásnější vlasy, ze kterých NIKDY NESLEVUJ


6. Starejte se o pokožku hlavy


Pokožka hlavy potřebuje vhodnou péči stejně jako pleť na obličeji. Vlasová pokožka by měla mít dostatečnou hydrataci, stejně jako správné pH, aby zůstala zdravá. Vyberte si produkty, které mají složení padnoucí pro vaši pleť podle toho, jestli je suchá nebo mastná. Suchou vlasovou pokožku byste neměly přesušovat!


7. Oplachujte vlasy studenou vodou


Po umytí si oplachujte vlasy studenou nebo alespoň vlažnou vodou. To vlasy posiluje a pomáhá k tomu, aby byly zdravější. Kromě toho vlasům také dodává lesk a dělá je zdravější.


8. Dejte si na vlasy olivový olej


Tento olej vlasy dokáže dokonale vyživit. Obsahuje hodně antioxidantů a vitamínu E. Vlasy po něm rychleji rostou, jsou lesklé a jemné. Aplikujte na vlasy čtvrtinu hrnku oleje a vmasírujte ho do pokožky hlavy a vlasů. Pak hlavu zakryjte čepicí, nechte působit 15 až 30 minut a opláchněte šamponem. Olivový olej můžete zkombinovat také s kokosovým a ricinovým olejem, také lze přidat pepř nebo zázvor.

 

vlasy
(Foto: Getty Images)


9. Hydratujte vlasy


Aby vlasy dobře rostly a vypadaly krásně, musí být dobře zvláčněny. Pomoci tomu můžete vaječným žloutkem, který obsahuje prospěšný lecitin. Použijte dvě vejce, smíchejte žloutky s citronovou šťávou a míchejte směs, až dokud se nevytvoří pěna. Poté ji naneste na vlasy a přikryjte je igelitem nebo čepicí. Můžete nechat působit až půl hodiny a poté omýt, samozřejmě studenou vodou.


10. Sledujte svůj jídelníček


Správná péče o vlasy začíná zevnitř. Tělu je potřeba dodávat důležité prvky a minerály. Je vhodné do stravy zakomponovat hodně bílkovin, které jsou v rybách, masu a fazolích. Dobré jsou také vitamíny A a C, které se nachází v mrkvi, citrusech a dýni. Dodržujte také pitný režim!0 hlasů
Vaše hodnocení