Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokroky v medicíně dovolují tvarovat tělo nikoli už jen skalpelem nebo laserem, ale i vodním paprskem.

Jak na kruhy pod očima, větší prsa i plošší bříško? Místo skalpelu stačí voda

Dokonalá postava
zdroj: Getty Images Dokonalá postava
aktualizováno 25.04.2019, 00:00 | 25.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Pokroky v medicíně dovolují tvarovat tělo nikoli už jen skalpelem nebo laserem, ale i vodním paprskem.

Věda pokročila a v současnosti již estetická medicína nabízí zákroky, které ještě před pár lety zněly jako sci-fi film. Kromě rychle přibývajících novinek v omlazujících zákrocích se stále inovují i techniky v plastické chirurgii. Jednou z nich je i tvarování těla za pomocí vodního paprsku. Navíc odsátý tuk se dá na těle přenést na jiné místo. Vítejte v 21. století moderní medicíny.

 

Je mnoho žen, ale i mužů, které sice netrápí silná nadváha nebo obezita, ale vadí jim určité partie, kde se tuk ukládá a odolává dietám i cvičení. Nejčastěji tak trápí člověka tukové polštářky na břiše. Možností je klasická liposukce, ale té se mnozí bojí, protože se jedná o poměrně náročný a bolestivější úkon s větším časovým nárokem na rekonvalescenci. Možností je pak právě zkusit liposukci pomocí přístroje Body – Jet nebo Water – Jet.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsou pro tebe tuky prokletím? Vyhlas jim válku mrazem
Plavková sezóna se blíží a tebe děsí celulitida. Co se dá ještě do léta zachránit?
Jak cvičit, když chceš hubnout 5, 10 nebo 15 kilo


Jedná se o zcela nový přístup k liposukci, spočívající ve využití jemné síly vodního paprsku, který rozvolní tukovou tkáň, odstraňuje ji z těla a zároveň minimálně ovlivňuje cévy, nervy i okolní tkáň. Paprsek míří přesně na dané místo. „Výhodou tohoto zákroku je také to, že je skoro bezbolestný a otoky po zákroku nejsou tak velké jako po klasické liposukci,“ říká MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic. Zákrok probíhá v lokální anestezii.
 

Liposukce
(Foto: Getty Images)

 

Ideálními partiemi jsou stehna, boky, břicho, paže nebo podbradek. Pacient odchází po ambulantním provedení domů a dodržuje domácí klid. Ten ovšem vzhledem k šetrnému zásahu do tkání netrvá dlouho, obvykle po týdnu může člověk začít opatrně s běžnými aktivitami, záleží ale vždy na rozsahu zákroku.


Okamžitý přenos tuku do jiného místa


„Velkou výhodou tohoto zákroku je i to, že s odebraným čistým tukem, který se průběžně přímo v nádobě přístroje odděluje od zbytků dalších složek, se dá ihned pracovat dál a modelovat s ním jiné partie těla, kde objem naopak chybí. To jsou například prsa či propadliny v obličeji, např. kruhy pod očima,“ dodává plastický chirurg Kufa.0 hlasů
Vaše hodnocení