Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chtěla bys znát triky, které ti udrží make-up i během letních dnů? Prozradíme ti je!

Jak na kvalitní make-up, který odolá letním teplotám

Rozmazaná řasenka
zdroj: Thinkstockphotos Rozmazaná řasenka
aktualizováno 03.07.2019, 00:00 | 03.07.2019, 00:00 | tej

Chtěla bys znát triky, které ti udrží make-up i během letních dnů? Prozradíme ti je!

Ráno se hodinu patláš u zrcadla a ladíš nesrovnalosti, ale za pár hodin přijde tvá práce vniveč? Některé make-upy nevydrží ani v zimě, natož v létě, kdy se pokožka často potí. Poradíme ti, jaké triky pomáhají.

 

Báze pod make-up

 

Používej vždy kvalitní bázi pod make-up. V letních měsících hledej takovou, která obsahuje SPF minimálně 20 (ochrana před slunečním zářením). Báze uzavře póry, zevnitř je vyživuje a prodlužuje krycí dobu make-upu. Mysli ovšem na to, že pleť v létě musí být nezatížená, a tak nanášej pouze velmi slabou vrstvu. Nechej pár minut vstřebat a teprve poté nanášej make-up.

 

 

Voděodolná líčidla

 

Je jedno, jestli se ten den nehodláš cachtat v bazénu či rybníku, ale mysli na to, že i pot je voda. Nechceš si rozmazat pečlivě upravený vzhled? Používej výhradně voděodolná líčidla. Dnes již seženeš snad všechno, nejen voděodolnou řasenku, ale také tužku na oči, rtěnku a stíny.

 

Tónovací krémy

 

Pokud nejsi v obličeji flekatá a nutně nepotřebuješ používat make-up, vyměň ho za tónovací krémy. Mají krycí schopnosti, sjednotí lehké nerovnosti v barevném odstínu a vyživují pleť. Tónovací krém je v podstatě kombinace denního krému a make-upu. Většina se vyrábí s ochranným faktorem, což by měl být základ každého denního krému, navíc pod něj nemusíš používat žádnou bázi.

 

Líčidla neustále po ruce

 

Jestli chceš po celý den vypadat stejně jako ráno před tím, než vyrazíš z bytu, tak si s sebou líčidla vezmi do kabelky. Bohatě ti postačí trochu pudru, kterým občas poklepeš na místech, kde se nejvíc potíš (čelo, nos, tváře, brada). Sypký pudr totiž vstřebává pot. Jestli máš voděodolná líčidla na oči, měly by vydržet.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TESTUJEME: Tónovací krémy, to pravé na léto
Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí
VELKÝ souboj řasenek. Která je ta nejlepší?

 

Méně je více

 

V letním počasí se snaž nanášet co nejméně líčidel. Vol raději přirozený vzhled a nenanášej několik vrstev make-upu na sebe. Vypadala bys uměle a jakoby v masce, což rozhodně není nic pěkného. Jestli můžeš, maluj si pouze oči a ústa. Vypadá to daleko lépe.

 

Samoopalovací krém

 

Chceš snědou barvu na obličej, abys mohla odložit make-upy? Proč čekat na zrádné sluníčko, když si můžeš pomoct sama a rychle. Pořiď si samoopalovací krém na obličej, který postupně tvou tvář projasní a ztmaví.

 

Rtěnka

 

V letním počasí bys neměla používat rtěnky a husté lesky. Raději sáhni po výživným balzámu s obsahem ochranného faktoru nebo po lehkém a jemném lesku na rty.
 7 hlasů
Vaše hodnocení