Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Květnový Ladybox obsahoval krom jiného lákavě vyhlížející rozjasňovač. Jak obstál v našem testu?

Jak na rozjasňovač? Test z květnového Ladyboxu

Líčení
zdroj: Thinkstockphotos Líčení
aktualizováno 18.06.2014, 12:12 | 18.06.2014, 12:12 | Krasna.cz/trm

Květnový Ladybox obsahoval krom jiného lákavě vyhlížející rozjasňovač. Jak obstál v našem testu?

Květnová krabička krásy představila rozjasňovače od anglické trendy značky Mememe. Na výběr bylo mezi dvěma odstíny, nám konkrétně dorazil světlounký Pearl Pink.

 

Ladybox květen 2014
(Foto: Jakub Deml)

 

Ladybox květen 2014
(Foto: Jakub Deml)


Pokud nemáš s rozjasňovačí (v angličtině je objevíš většinou pod názvy iluminator nebo highlighter) zatím zkušenost, tak jejich úkolem je - jak už název napovídá - rozjasnit a rozsvítit tvůj obličej. Místa, kam ho naneseš, se zvýrazní, vyniknou. Je to jako když použiješ barevné zvýrazňovače v učebnici - označené řádky také vystoupí a hned na sebe přitáhnou oko. Rozjasňovač funguje stejně, jen není tak křiklavý.


Rozjasnit dokáže pleť světlou (až bledou) i opálenou, svěží i unavenou (tu opticky oživí). Pokud víš, že tě čeká náročný den ve škole nebo dlouhý večírek, bude výborným společníkem, protože nedá šanci stopám únavy. Rozjasňovač zvýrazňuje, takže se bohužel moc nehodí pro holky, které mají nějaké nedostatky pleti - silné akné, jizvičky, výraznější vrásky. Jen na ně ještě víc upoutá pozornost. Také pozor, když nemáš dokonale vytrhané obočí, nebo se ti nezadařil perfektní tvar, s rozjasňovačem bude vidět každá chyba. Bohužel tedy není pro každého.


Důkladně vybírej barvu. Světle (pudrově) růžový je ideální pro každého, v létě se nemusíš bát příměsi jemných třpytek nebo bronzujícího či zlatého nádechu. Tmavším typům sluší i žluté a zlaté odstíny.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak správně konturovat obličej
Využij kosmetiku mnoha způsoby!
Chceš plnější výstřih za 5 minut? Zkus prsní make-up


V obchodě také můžeš vybírat z mnoha různých konzistencí. Tekuté, pudrové, tuhé v tyčince... Stojí za to vyzkoušet, který sedne právě tobě a se kterým se ti bude dobře pracovat. Obecně je tekutý vhodný pro suchou pleť, pudrový ocení majitelky mastné pleti, tuhý je přesnější, ale chce už pečlivé nanášení. Nejoblíbenější je asi tekutý. Vybírat můžeš i podle toho, jaký používáš make-up. Obecně platí, že kombinace tekutého a tekutého (nebo pudrového a pudrového) produktu prodlužuje jejich výdrž a vypadá přirozeněji.

 

Stínování obličeje
(Foto: Archiv firem)


Jak na ně? Jednoduše ho nanes (prsty, štětcem nebo speciálním aplikátorem, pokud je součástí balení) na ta místa, která chceš rozjasnit. Jakoby se rozsvítí, opticky vyzdvihnou a budou tím prvním, čeho si na tobě tvé okolí všimne. Ale nepřeháněj to s ním, nemusíš ho nanést na všechna místa, která se nabízí, jinak budeš vypadat až moc uměle a leskle. Rozjasňovač nanášej až přes make-up.


Více o rozjasňovači najdeš v tomto videu:Míst, kam se rozjasňovač obvykle aplikuje, je hned několik. Nejobvyklejší je nadočnicový oblouk. Zde má za úkol rozsvítit tvůj pohled, opticky zvětšit oči, pozvednout obočí a dodat ti svěží vzhled. Pokud ho přidáš i do vnitřních koutků oka, stopy únavy mizí jako zázrakem. S únavou můžeš bojovat i nanesením rozjasňovače šikmo nad tvářenkou.


Rozjasňovačem můžeš i opticky měnit kontury a problematické partie tvé tváře. Rozjasňovač ve vnitřních koutcích očí je opticky zvětší. Malý nosík zvýrazní rozjasňovač na špičce nosu, s velkým nosem si zas poradí tmavší rozjasňovač (bronzer) nanesený na hranách nosu.


Pokud jdeš na rande, zaostři na rty. Vklepej rozjasňovač nad střed horního rtu, vykouzlí ti dokonalé srdíčko a tvůj kluk se určitě nebude chtít od tvých rtů odtrhnout ani na chvíli.
Na správnou aplikaci se podívej v tomto tutorialu:


 

RECENZE Z LADYBOXU: MeMeMe Skin Illuminator Beat the Blues (odstín Pearl Pink) - plné balení


Značku MeMeMe jsme zatím neznali, takže bod k dobru za její umístění. Mimochodem, mrkni na jejich stránky, vypadají moc příjemně. Tento rozjasňovač je tekutý, v praktickém balení se štětečkem (působí trochu jako lak na nehty). To je šikovné, můžeš ho vzít všude s sebou a hravě nanést, pokud se ale líčíš v klidu doma, stejně nám k nanášení přišel vhodnější štětec, protože aplikátor nanáší až moc výrobku, takže s nim zbytečně plýtváš.

 

Rozjasňovač MeMeMe
(Foto: oficiální zdroj)


Barva (odstín Pearl Pink) je hodně jemná, přirozená, možná až zbytečně decentní. Konzistence je příjemná, rychle se vstřebává, nepůsobí leskle ani mastně. Zářivý efekt není ale tak výrazný, jak bychom očekávali. Když přípravku naneseš více, je to už lepší, ale s jinými rozjasňovači stačí i menší množství. Zato má ale dlouhou výdrž, což je rozhodně bod k dobru. Pro začátečnice určitě ideální volba - snadno se s ním pracuje a výsledek není křiklavý, takže i když s líčení začínáš, pravděpodobně to nepřeženeš a nedocílíš laciného vzhledu.

 

Rozjasňovač Mememe a další produkty od této značky zakoupíš v Ladyobchodě.


A nezapomeň si objednat červnový Ladybox ZDE.0 hlasů
Vaše hodnocení