Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá z nás má trochu jiný odstín pleti, proto je pro kosmetické firmy téměř nemožné, tuto širokou škálu barev pokrýt. Musíme tedy na make-up vyzrát a poradit si samy.

Jak najít správný odstín make-upu?

aktualizováno 14.07.2012, 00:00 | 14.07.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Každá z nás má trochu jiný odstín pleti, proto je pro kosmetické firmy téměř nemožné, tuto širokou škálu barev pokrýt. Musíme tedy na make-up vyzrát a poradit si samy.

Trefit se do správného odstínu bývá někdy opravdu těžké. Jak zjistíš, který odstín je ten tvůj? Zkoušejho v prvním kroku na hřbetu ruky. Tím můžeš širokou nabídku zúžit na ty, které by ti mohly vyhovovat nejvíce. Odstín ruky je ale přeci jen trochu u odlišný od odstínu tvého obličeje. Navíc je potřeba zjistit, jak si poradí s nedostatky pleti – póry, pupínky, začervenáním či rozpraskanými žilkami. Díky předvýběru ale nemusíš trápit pokožku obličeje tolika testy. Řekni si o vzorečky a testuj je pohodlně doma. Některé prodejny nabízí i možnost nechat se nalíčit, využij toho.


Obecně platí, že make-up by měl být co nejpodobnější pleti, korektor by měl být o něco světlejší a pudr by rozhodně neměl být tmavší než make-up.

 

Odstín bys měla zkontrolovat na různém světle – denním, pod zářivkami i teplým žlutým světlem doma, nebo večer na party. V různých světelných podmínkách reaguje různě.

 


Zbarvení rozhoduje!

 

Pozor si dávej na zbarvení přípravku, nejčastější je do růžova nebo do oranžova! Odstín produktu může vypadat shodně s tvou pletí, ale při nanesení na tvář může působit nepřirozeně právě jemné zabarvení. Předejdi nechvalně známé "oranžové tváři", nebo naopak "růžové katastrofě". Vnímej také, jak nalíčený obličej „ladí“ s odstínem krku a dekoltu, neměly by zde být viditelné rozdíly.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Velký test make-upů z drogerky
Jak správně si nanést make-up?
Nepoužívej make-up, máme lepší triky!

 

Míchej a kombinuj

 

Pokud jsi prohledala všechny možné regály a stále nenašla ten pravý odstín, pak se do výběru vrhni s kreativitou. Kup si make-up stejného typu (konzistence, nejlépe stejný produkt stejné značky) ve dvou pokud možno nejbližších odstínech (tmavší a světlejší) a při aplikaci make-upu pomocí štětce jednoduše dvě barvy smíchej.


Takové kombinování ti zaručí co nejpřirozenější vzhled. Pokud nepoužíváš make-up často, pořiď si raději dvě menší balení, aby se ti produkty nezkazily. Menší balení se hodí i pro dívky, které se dobře opalují. V létě a na podzim jistě využiješ jiný odstín, protože jsi opálená, než přes zimu a počátkem jara, kdy jsi bledulka.5 hlasů
Vaše hodnocení