Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rudá rtěnka je trendy, sexy a vykouzlí z tebe femme fatale. Sezóna plesů k ní přímo vybízí.

Jak nosit rudou rtěnku?

aktualizováno 25.01.2012, 00:00 | 25.01.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Rudá rtěnka je trendy, sexy a vykouzlí z tebe femme fatale. Sezóna plesů k ní přímo vybízí.

Červeně zářící rty jsou přímo symbolem ženskosti, je ale třeba umět tuto odvážnou barvu správně nosit. Není pravda, že by slušela jen zralým ženám, i teenagerky si ji mohou dovolit, obzvlášť pro slavnostnější večer. Nehodila by se zrovna k tvým plesovým šatům?

 

 

Možná ses jí dosud obávala, protože ti nesluší. To vůbec není pravda. Chce to jen umět si vybrat správný odstín, který bude ladit s tvou pletí, barvou vlasů a očí. Samozřejmě je důležité vzít v potaz i příležitost o oblečení, ke kterému se líčíš.

 

Zkus dodržet základní pravidla.

 

1) Čím bledší pleť, tím víc upoutá

 

Jsi-li majitelkou velmi světlé pokožky, rudá rtěnka na tobě bude vypadat hodně výrazně. Proto už to nepřeháněj s líčením očí, ale ani s výraznými doplňky. Působila bys příliš lacině a přeplácaně. Zaměř pozornost na rty a zbytek drž trochu utlumenější. Také si ohlídej barvu laku na nehty. Abys nevypadala lacině, vyhni se výrazným barvám a odvážným designům. Francouzská manikúra bude ideální, můžeš zkusit nehty sladit i s barvou šatů. Příliš barev by působilo kýčovitě.

 

 

 

2) Kamarádka konturka

 

Některé rtěnky, i když kvalitní, mají tendenci se rozpíjet a rozmazávat. A u rudé je to obzvlášť vidět! Abys předešla šmouhám kolem rtů, nezapomeň použít konturovací tužku. Ideální je stejný odstín, nebo o trochu světlejší, můžeš si pořídit i univerzální konturku v barvě tvých rtů. Nikdy nepoužívej viditelně odlišnou barvu, to by nevypadalo dobře.

 

 

3) Líčení očí

 

Základní kosmetické pravidlo říká, že bys měla výrazně nalíčit buď oči, nebo rty. A rudá rtěnka je hodně výrazná! Proto už neexperimentuj s líčením očí, úplně postačí řasenka, maximálně doplněná tenkou linkou. Pokud se neobejdeš bez stínů, preferuj nude líčení nebo šedé, béžové či světle stříbřité stíny. Máš-li světlé nebo zrzavé vlasy, nahraď černou řasenku hnědou, bude to působit přirozeněji.

 

 

 

4) Není červená jako červená

 

Určitě sis všimla, že červených rtěnek je celá řada odstínů. Vybírej ji pečlivě podle tónu své pleti. Čistě rudá nejlépe vynikne na velmi bledé pokožce s chladným růžovým podtónem.
Narůžovělá pleť snese chladnější odstíny rudé s fialovým nádechem, opálenější odstín pokožky zas lépe ladí s teplejší červenou až kombinací červené s oranžovou. Ale pozor, pokud nemáš dokonale bílé zuby, teplé tóny zdůrazňují zažloutlou sklovinu.

 6 hlasů
Vaše hodnocení