Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Znáte to, ráno spěcháte, v rychlosti se namalujete, obléknete a vyrážíte do školy. Jenže tam si v průběhu dopoledne všimnete nebo vás ještě lépe někdo upozorní na to, že váš make-up přesahuje až na váš dnešní outfit. Šmouha se nejčastěji nachází n...

Jak odstranit z oblečení make-up, řasenku nebo rudou rtěnku?

líčení
zdroj: Getty Images líčení
aktualizováno 17.05.2019, 10:29 | 17.05.2019, 10:29 | Krásná.cz

Znáte to, ráno spěcháte, v rychlosti se namalujete, obléknete a vyrážíte do školy. Jenže tam si v průběhu dopoledne všimnete nebo vás ještě lépe někdo upozorní na to, že váš make-up přesahuje až na váš dnešní outfit. Šmouha se nejčastěji nachází někde blízko obličeje, takže je všem jasné, o co jde.

Nejčastěji se to stává, pokud máte zrovna rolák, který se při oblékání chtě nechtě o obličej alespoň trochu otře. Nejvýrazněji bude nehoda vidět také na světlých typech oblečení.


Rada č. 1: Nesnažte se malovátka setřít vodou


Když vás pak na šmouhu od make-upu někdo upozorní, instinktivně jdete na záchod a snažíte se ji vlhkým ubrouskem setřít. Jenže tím docílíte tak akorát toho, že se z jedné šmouhy stane větší matný flek. Rozhodně to tedy nedělejte!


I když čím dřív se skvrna řeší, tím líp, přes den už líčení na oblečení nejspíš nevyřešíte. Existuje ale pár způsobů, s jejichž znalostí nebudete muset jednou použité triko hned házet do prádla. Navíc make-up, který je často voděodolný, někdy nedokáže odstranit ani pračka. Jak po příchodu domů snadno odstranit z oblečení make-up, řasenku nebo rtěnku?

 

líčení
(Foto: Getty Images)


Make-up


Make-up z vašeho oblíbeného oblečení odstraní přípravek, který obsahuje alkohol. Vyzkoušejte flek odstranit klasickou Alpou nebo pěnou na holení, vždycky ale nejdřív vyzkoušejte, jestli nebude látku odbarvovat. Vezměte vatovou tyčinku a přiložte na malý kus látky na nenápadném místě.


Pokud je to v pořádku, potřete jednou z těchto dvou věcí postiženou část trička, nechte chvíli působit a pak opláchněte vodou. Sice by pomohl i samotný alkohol, muselo by jít ale opravdu o čistý typ, určitě to tedy nezkoušejte s vínem nebo něčím, co pijí vaši rodiče.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Perfektní líčení, i když ráno nestíháš!
Jak nosit výraznou rtěnku? VIDEONÁVOD
Jak docílit maximální výdrže rtěnky?


Jestli jde jen o sotva znatelnou šmouhu, pomůže i obyčejný šampon nebo mýdlo.


Rtěnka


Výraznou rtěnku nejlépe vyřeší soda, dětský zásyp nebo také nadrcená křída. Opět předem vyzkoušejte, zda se spolu s flíčkem nesmyje z nekvalitního oblečení také barva. Jestli ne, zasypte jednou z těchto ingrediencí obtisk a jemně ho třete vlhkým hadrem, houbičkou nebo kartáčem.


Oční linky a řasenka


Černou šmouhu od zvýrazňovačů očí nejlépe vybělíte solí. Posypte jí dané místo a nechte chvíli působit, pokud je to nutné, tak solí můžete flek také lehce třít. Někdy také pomůže obyčejný jar.

 

makeup na oblečení
(Foto: Getty Images)


Zkuste odličovač


Na oblečení samozřejmě můžete vyzkoušet také to, čím se samy odličujete. Není to tak drastická metoda jako přípravky s alkoholem a látku trochu šetří, zároveň pomáhá vyřešit i skvrny od voděodolných líčidel. Dejte si však pozor, aby váš odličovač nebyl na olejové bázi, tím byste oblečení naopak ještě víc uškodily.


Jestliže je flek od malovátek stále znatelný, nebude vám zbývat než nakonec oblečení přece jen do pračky hodit. Alespoň jste to však zkusily a pro příště víte, že na méně intenzivní make-up by to fungovalo.


Nejsnadnější je tomu předcházet!


Samozřejmě nejsnadnější bude, když se nanesení make-upu na oblečení příště úplně vyhnete. Oblékněte se ještě před tím, než se namalujete a oblečení sundejte až po tom, co se zase odmalujete. Často na to ale člověk nemyslí, chvátá a pak se právě musí zabývat umazaným tričkem.0 hlasů
Vaše hodnocení