Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Podprsenku nosíme každý den, proto je potřeba, aby ti skutečně sedla. Umíš si koupit takovou, která ti bude dokonale vyhovovat?

Jak poznat, že ti nesedí podprsenka

Podprsenka
zdroj: Thinkstockphotos Podprsenka
aktualizováno 05.04.2015, 00:28 | 05.04.2015, 00:27 | Krásná.cz/Mersmerize

Podprsenku nosíme každý den, proto je potřeba, aby ti skutečně sedla. Umíš si koupit takovou, která ti bude dokonale vyhovovat?

Spodní prádlo je intimní věc a neukazujeme ho kdekomu na potkání, proto by si mnoho z vás mohlo říct, že nějaké rady ohledně podprsenek jsou zbytečné a není potřeba o tom dále psát. Na druhou stranu je potřeba uvědomit si, že spodní prádlo nosíme každý den. Proto je to jedna z věcí, kterou je skutečně nutné vybrat s rozvahou tak, aby nám vše padlo jako na míru. Proč? Když nebudeš mít správně padnoucí podprsenku nebo kalhotky, můžeš se cítiš špatně, materiál ti může být nepohodlný, může tě škrtit, a to se člověk hned ošívá a celý den je hned horší.

U podprsenky je ale riziko, že ne vždy si uvědomíme, že máme špatnou velikost. Proto ti přináším pár tipů, jak poznáš, že ti podprsenka skutečně nesedí a co je špatně.

Cítíš se dobře

Správně by ses měla cítit božsky, nikde tě nic nemá kousat ani tlačit – pokud se cítíš tak, jako když v podstatě žádné prálo nemáš, tak je to ok! Správně vybranou podprsenku nemusíš za celý den vůbec upravovat, protože se ti na těle ani nehne a nic z ní nevypadává.

 

Podprsenka - 3
O dobře sednoucí podprsence ani nevíš. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Navíc podprsenka může sedět, ale časem se opotřebuje, praním se může vytahat či jinak zdeformovat a je načase ji vyhodit – vše má svou životnost.

Správný obvod


Obvod podprsenky zjistíš tak, že si přeměříš svůj hrudník těsně pod prsy – většinou se číslo pohybuje mezi 60 – 80 centimetry a vybíráš podle toho finální velikost.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak správně pečovat o spodní prádlo
Trendy prádlo jara? Romantické, nostalgické a honosné
Nejslavnější přehlídka spodního prádla je za námi. Bylo to velkolepé

Když si nevybereš správně, většinou se to projeví na zádech. Zadní část – zapínání podprsenky, by totiž mělo být kolmo k páteři, nemělo by směřovat nahoru ani být jinak zdeformováno. Také by mělo být až pod lopatkami, nikdy ne výš.

Pokud máš zapínání špatně, většinou je to zapříčiněno velkým obvodem, zkus si proto menší velikost, například místo 75 vyzkoušej 70. Nezapomeň na to, že i velikost košíčku jde souběžně s obvodem – pokud máš tedy velikost 75 B a potřebuješ menší obvod, musíš si koupit podprsenku 70 C.

 

Podprsenka - 2
Správná podprsenka se ani nehne, ani při tanci. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nic vespod

Další věc, kterou by podprsenka rozhodně neměla dělat je, že z ní nikdy prsa nesmí "vypadávat“. Pokud to tak není, a když ti při pohybu kouká spodek tvých vnad, rozhodně není velikost správně. Stejně tak při zvednutí rukou nahoru nad hlavu se nesmí dít nic. Správně zvolené podprsenky zvládnou jakoukoliv míru pohybu bez toho, aby ukazovaly více, než je potřeba.

Nepřetéká

Jako není nic vidět pod košíčky, ani nad nimi by nemělo být nic podezřelého. Podprsenka by ti neměla odstávat a stejně tak by z ní nemělo nic přetékat. Pokud máš příliš malou velikost košíčků, prsa se do nich nevejdou a mají pak tendence neustále dostávat se výš a výš, při sebemenším pohybu může být vidět víc, než si přeješ. Pokud košíček podprsenky odstává, je to znak toho, že je příliš velký.

 

Podprsenka - 1
Pozor, aby ti prsa z podprsenky neutíkala horem. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Celkový vzhled

A blížíme se ke konci – krom toho, že by ses v podprsence měla cítit dobře, je důležité i v ní dobře vypadat. Jasně, neschová ti větší bříško, ani větší zadek (škoda), ale může udělat pěkný tvar horní části tvého těla.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Sexy prádélko: Jaké novinky přinese jaro?
Sexy obří poprsí: Vykouzlete si ho díky podprsence

Správně musí být vrchol prsu mezi loktem a ramenem (pokud máš ruce volně k tělu), když si oblékneš tričko, prsa nesmí být na straně, nesmí být příliš dole a samozřejmě i ve výstřihu na ně musí být hezký pohled, což špatná velikost rozhodně nezvládne.10 hlasů
Vaše hodnocení