Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě nadměrné pocení, zejména v současných letních teplotách, a žádné deodoranty ti nepomáhají? Poradíme ti, jak ho lehce přelstíš.

Jak přelstít otravné pocení

Antiperspirant
zdroj: oficiální zdroj Antiperspirant
aktualizováno 21.07.2014, 00:00 | 21.07.2014, 00:00 | tej

Trápí tě nadměrné pocení, zejména v současných letních teplotách, a žádné deodoranty ti nepomáhají? Poradíme ti, jak ho lehce přelstíš.

Nadměrné pocení je sice přirozené, ale rozhodně otravné. Člověk se vysprchuje a za půl hodiny by koupel potřeboval znovu. Jsou totiž osoby, které ať dělají, co dělají, potu se prostě nezbaví. Podívej se, které přípravky ti pomohou.

 

Deodoranty, antiperspiranty

 

První pomocí jsou bezesporu speciální deodoranty a antiperspiranty. Jestliže ti ty z drogerie nepomáhají, zajdi si do lékárny. Speciální deodoranty tam sice koupíš o něco dráž, ale o to jsou účinnější a pečlivější. Vol ovšem vždy neparfémované.

 

 

Koupel

 

Snaž se dodržovat pravidelnou hygienu a sprchuj se každé ráno. Během dne si můžeš mokrým ručníkem otírat zpocená místa a znovu aplikovat deodorant. Snaž se oplachovat ve studené nebo vlažné vodě, protože je mnohem osvěžující, než teplá.

 

Změna životního stylu

 

Nadměrné pocení ovlivňuje i tvá životospráva, a tak bys jí měla co nejdříve změnit. Snaž se vyhnout alkoholu, kávě, cigaretám, slaným a kořeněným jídlům. Vhodné pro tebe nejsou ani jídla, která obsahují větší množství bílkovin. Nadměrným pocením také nejčastěji trpí silně obézní lidé, jestli k nim patříš i ty, začni přemýšlet o pomalém hubnutí.

 

Šalvěj

 

Hledáš bylinku, která ti s nadměrným pocením pomůže? Tou zázračnou rostlinkou je šalvěj, protože zužuje potní žlázy! Lze ho aplikovat různými způsoby, ale nejlepší je pití šalvějového čaje dvakrát denně. Dnes již seženeš i tablety se šalvějem, nebo různé pochutiny.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyholené podpaží: Zhoršuje nebo zmírňuje pocení? ZNÁME ODPOVĚĎ
PŘÍPRAVKY PROTI POCENÍ: Do čeho se vyplatí investovat
Pomoc, potí se mi nohy

 

Podpažní vložky

 

Jestli trpíš opravdu nadměrným pocením a potřebuješ okamžitou pomoc, můžeš si koupit podpažní vložky. Jsou na bázi slipových vložek, takže absorbují přebytečnou tekutinu a neumažou ti triko.

 

Botulotoxinové injekce

 

Jestli je tvé pocení opravdu neúnosné a toužíš po okamžitém zlepšení, můžeš začít uvažovat o botulotoxinových injekcích. Botulotoxin se tenkou jehlou aplikuje pod kůži na postižené místo, kde látka zablokuje nervový systém vedoucí k potním žlázám. Procedura stojí přibližně čtyři tisíce korun a vydrží od tří do šesti měsíců.

 

Iontoforéza

 

Dalším možným zákrokem je iontoforéza. Co to znamená? Jedná se v podstatě o elektrickou lázeň, protože se postižené místo položí do vody, kam se pustí slabý elektrický proud. Jedna procedura stojí okolo sto koruny, ale použít se dá pouze na dlaně a chodidla, navíc není zajištěná stoprocentní úspěšnost.7 hlasů
Vaše hodnocení