Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V zimě vaše nové tetování schováte pod vrstvy oblečení, v létě už to ale tak jednoduché není. A co teprve pokud jedete s rodiči na dovolenou k moři! V plavkách bude velmi dobře vidět, i když jste pro tuto ozdobu zvolily místo opravdu důmyslně. Pok...

Jak schovat v létě tetování před rodiči? Vyzkoušejte tenhle trik!

tetování
zdroj: Getty Images tetování
aktualizováno 05.07.2019, 00:00 | 05.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

V zimě vaše nové tetování schováte pod vrstvy oblečení, v létě už to ale tak jednoduché není. A co teprve pokud jedete s rodiči na dovolenou k moři! V plavkách bude velmi dobře vidět, i když jste pro tuto ozdobu zvolily místo opravdu důmyslně. Pokud se však chcete vyhnout vysvětlování, můžete si tetování dočasně zakrýt.

Použít na tetování make-up je jednodušší než se snažit lhát a tvrdit, že jde jen o dočasný obrázek. Když však na překrytí použijete stejný make-up jako na obličej, hrozí, že na místě jen uděláte oranžový nebo bílý flek, pod kterým se bude tetování stejně trochu rýsovat, což na vaši ozdobu ještě víc upozorní.

 

Na obličej navíc v létě příliš krycí make-upy moc nepoužíváte a nebudete je tak mít po ruce. Make-up na tetování také nemusí být speciálně vyrobený pro citlivou kůži, ten se vyrábí skutečně spíš pro obličej a na tetování ho je škoda. Na vytetovanou ozdobu je důležité nejen vybrat správný make-up, ale také zvolit dobrý postup, jak ho nanášet.

 

Nikdy nezakrývejte čerstvé tetování!


Pro začátek je nezbytné říct, že byste nikdy neměly dávat make-up na tetování, které nemáte déle než dva týdny. Taková kůže ještě není úplně nezahojená. Nejenže by se mohlo místo zanítit, ale také byste si mohly vaše nové tetování trvale poškodit. Nejlepší je počkat měsíc, většina tetování už je však po čtrnácti dnech dobře zhojená i vyloupaná.

 

tetování
(Foto: Getty Images)


Nejdřív postupujte jako při běžném nanášení make-upu
Máte už tetování déle a rodiče o něm stále nevědí? I když jde jen o kůži na rameni nebo zádech, před zakrýváním byste místo měly vyčistit. Make-up pak půjde lépe nanést a nebude se mísit s potem nebo nečistotami.


Jakou barvu?


Černé tetování zakryje spíš než oranžový make-up nějaký světlejší, měl by se však víceméně shodovat s barvou části těla, kde se tetování nachází. Volte spíš hutnější make-up, někdy je ideální volbou také make-up ve spreji, ale tím obyčejným tekutým žádnou chybu neuděláte. Počítejte také s tím, že až se opálíte, tak bude příliš světlý make-up víc vidět.


Pamatujte na to, že byste make-up neměly přes tetování roztírat, protože takhle byste výraznější tetování rozhodně nezakryly. Lépe se vám to povede, když budete barvu vklepávat. Naneste si ho na prsty, štěteček nebo houbičku a kůži jemně poťupkávejte. Než se pak budete oblékat, make-up musí být plně zaschlý, jinak se obtiskne do trika a tetování vynikne.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 věcí, které bys měla vědět, než půjdeš na tetování
Největší klišé mezi tetováním: Těmto symbolům se raději vyhněte!
Tetování pro stydlivky aneb Podlehni kouzlu BÍLÉHO TETOVÁNÍ


Co když jsou obrysy tetování stále vidět?


K dokonalému zakrytí můžete klidně použít víc vrstev jako je korektor, make-up a pak ještě pudr, díky kterému se místo nebude lesknout.


Hlavně voděodolný!


Pravděpodobně si nebudete chtít po každém koupání znovu make-upovat předloktí, tím byste ztratily hodně času. Pokud se tomu chcete vyhnout, zvolte make-up, který je voděodolný a vydrží více než 12 hodin a pocení. Vhodné jsou divadelní make-upy nebo značky, které se specializují vyloženě k zakrytí tetování. Takový make-up byste pak ale neměly používat na obličej, už vůbec ne na akné.


Trik na závěr? Lak na vlasy!


Až své tetování zcela zaděláte, tak ho ještě přestříkejte obyčejným lakem na vlasy. Ten zakrytí dokonale zafixuje a tetování se znenadání neobjeví, ani když se třeba o někoho otřete.  

 

make-up na tetování
(Foto: Archiv firem)

 

* Vysoce krycí make-up, Artdeco, 50 ml, 359 Kč, prodává Notino
* Korekční fluidní make-up, Vichy Dermablend, 30 ml, 426 Kč, prodává Pilulka.cz
* Voděodolný extrémně krycí make-up, Dermacol Cover, 30g, 269 Kč, prodává Dermacol
* Make-up/Korektor Camouflage Cream, Artdeco prodává Douglas1 hlasů
Vaše hodnocení